Minu aardelaegas
About Me
Age:
Location: Viimsi
Zodiac Sign: Kaalud
Likes

Dislikes

Archive
Viimased postitused
August 2012
Märts 2012
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Mai 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008

Minu aardelaegas
Jagatud rõõm on kõige suurem rõõm
29 November 2008
Jõulukaunistused kilevärvidega

Kilevärvid avastasin enda jaoks 2002 aastal, kui käisin sõbrannal Saksamaal külas. Tema lapse tuba oli kaunistatud imeliste kilevärvidest tehtud kujukestega ja loomulikult kaotasin ka mina oma hinge sellele tehnikale. Ostsin suure hurraaga kohe 2 värvide komplekti, millest pooled on mul siiani alles.
See on minu meelest salvrätitehnika kõrval teine väga lihtne moodus esemete ilme muutmiseks. Kusjuures kilevärve saab kasutada kehel erineval moel – joonistada kujund pehmele kilele ja kasutada tulemust kui kleebist või joonistada kujund kõvale kilele ja pärast kuivamist lihtsalt välja lõigata. Viimast moodust kasutades on tehtud ka minu tänased tööd.

Kaunist esimest adventi kõigile!
Päikesekiir posted @ 22:14 - Link - kommentaarid (6)

26 November 2008
Küünlad vol.2

Olen endiselt küünalde lainel. Seekord tegin neid decoupage ehk salvrätitehnikaga.

Ja siin osad valmis kinkimiseks
Advendiinglite projektist sattusin aga täielikku vaimustusse. Ei saanud lihtsalt pidama ja tegin ühe nädalavahetusega kogu projekti inglid valmis. Igaks advendiks erinevatest materjalidest. Aga üles ma neid veel ei pane, sest osadel ei ole isegi esimese advendi inglid esitatud.
Päikesekiir posted @ 21:24 - Link - kommentaarid (8)

23 November 2008
Küünlad

Ma soovin, et päevad oleks 48h pikkused mitte 24h. Ma ei ole vist ainuke, kes seda tahab Nii palju tahaks teha, aga mitte ei jõua. Kuna ma 4 aastat ülikooliõpingute tõttu ei saanud ühestki kursusest ega ringist osa võtta, siis nüüd ahmin kõike nii palju kui jaksan. Nii palju huvitavaid asju tehakse ümberringi ja ma kaotan südant järjest ühele ja teisele käsitööliigile. Kõike tahaks teha! Ja korraga!
Viimasena röövis minu südame märgviltimine. Käisin sussiviltimise kursusel, aga kuna sussid on veel viimistlemata, siis ma kirjutan sellest ja näitan pilte mõnes järgnevas postituses.

Lisaks taimedisaini kursusele, mis toimub korra kuus, panin end kirja ka tarbekunsti ringi. See toimub korra nädalas ja teeme erinevaid asju. Esimesel kahel korral tegime klaasmosaiigist küünlaaluse ning sel nädalal valmistasime ja kaunistasime küünlaid.

Klaasmosaiigist küünlaaluse tarbeks tuli kõigepealt leida sobivad klaasitükid ning need siis silikooniga klaasi külge liimida. Seejärel viimistlesime töö vuukide täitmisega.Küünlaid kaunistasime marmoreerimisvärvidega. Marmoreerimine on väga huvitav tehnika, millega saab esemetele kanda väga huvitavaid värvikombinatsioone. Võtta tuleb anum veega, sinna mõned tilgad erinevaid marmoreerimsvärve tilgutada ja siis ese sisse kasta. Kunagi mitu aastat tagasi soetasin ma endale neid värve ja tegin paar tööd ka, aga siis ununesid nad sahtli põhja. Peaks nad nüüd jälle välja otsima ja midagi tegema.

Kuigi jõuluaeg on saabumas, proovisin erinevaid värvikombinatsioone ja seepärast on küünlad sellistes värvides nagu on.Esimest korda elus tegin geeliküünlaid. Kasutasime ära realiseerimiskeskusest ostetud vanad pitsid ning kaunistasime värvilise liiva ja teokarpidega. Ühe küünla puhul proovisin veel seda, et tilgutasin natuke tarretunud küünlageeli sisse paar tilka marmoreerimsivärvi ja see jäi väikeste langevate mullikeste joana geeli sisse. Väga põnev! Kahjuks on mullid nii väikesed, et fotol pole need nähtavad.Käisin täna Tiimaris kaarditoorikuid otsimas, et jõulukaarte tegema hakata. Mida ei olnud need olid just ühevärvilised kahepoolsed toorikud. Terve ilm oli igasugu jubedate kujunditega toorikuid täis. Küsisin müüjalt, et kas ühevärvilisi on ka tulemas. Müüja hakkas kaarditoorikuid lappama ja vastas, et kõik mida soovin on otsas. Kas siis tõesti kui mingi kaup on otsas seda juurde ei tellita? Mul oli terve nimekiri mida vaja osta ja sain ainult ühe asja. Masendav on see, et paari asja pärast pead pool linna ja mitmeid poode läbi käima enne kui vajalikud esemed leiad. Ma tahan et oleks nii, et kui mul on soov midagi teha siis lähen ja ostan vajalikud asjad poest. Aga pidevalt peab midagi varuma. Õnneks on mul neid toorikuid varutud ka ja saan ka muud moodi hakkama, aga lihtsalt tuju läks selle poes käiguga ära.

Kadestan Eriat. Seda heas mõttes. Tema saab teha just kõike seda mida minagi tahaks. Oma pood ja käsitöötuba..... Loodan, et Eria kauplus jõuab otsapidi lõpuks ka Tallinna. Minust saab kindlasti tema poe kuldklient.
Päikesekiir posted @ 00:27 - Link - kommentaarid (5)

21 November 2008
Esimene jõuluingelMinu esimese advendi jõuluingel koostegemise projekti raames on valmis. Ingli valmistamiseks kasutasin keraamilist pead, pabernööri, puidust puupulka ja alust.

Puidust alusele sai puuritud auk ja sellesse torgatud puupulk. Pulga teise otsa liimisin kuumaliimiga ingli pea. Seejärel harutasin pabernööri lahti ja lõikasin parajad ribad kleidi ja varrukate jaoks ning kinnitasin kuumaliimiga pea külge. Siis liimisin inglitiivad seljale ning tegin peenikesest kuldsest traadist aupaiste.

Väga lihtne ja jõukohane kõigile. Ohh, kuidas mulle see projekt meeldib! Suurepärane idee!
Aga nüüd peab hakkama järgmist inglit tegema või peaks ütlema ingleid, sest seekord vaja neid juba kaks tükki teha.
Päikesekiir posted @ 23:13 - Link - kommentaarid (18)

16 November 2008
Ühe kella totaalne muutumine

Soov proovida ise kella teha on mul olnud juba ammu. Algul mõtlesin, et ostan kellamehhanismi ja siis vaatan millise aluse külge seda hiljem kinnitada. Aga siis nägin poes just selliste seieritega kella nagu mulle meeldis. Saigi kell ära ostetud ning sellega tabasin 2 kärbest ühe hoobiga - sain korraga nii kellamehhanismi kui ka kellaaluse.

Ega muud olnudki teha kui kellalt eemaldada pealmine paber. Seejärel värvisin kella üle valge akrüülvärviga ja et värvitud pind jääks ühtlane, kasutasin värvimisel rulli mitte pintslit. Siis lakksin alusele salvrätist välja lõigatud roosid. Numbrite jaoks tegin šablooni ja švammitükiga kandsin peale tumepruuni akrüülvärvi. Pruuni värvi tupsutasin ka üle kella. Kõige lõpuks pintseldasin kella üle lakikihiga kastes enne pintslit natuke valge akrüülvärvi sisse. Nii ei jäänud roosid liiga erksad vaid jäi natuke kulunud mulje.

Kell enne:Kell nüüd:Panin ennast täna kirja minu jaoks esimesse koostegemise projekti – Advendiinglite tegemine. Igasugused inglid on minu lemmikud ja seepärast otustasin ka sellest projektist osa võtta. Esimese ingli idee on olemas, ainult vaja veel mõned materjalid osta. Ja üks asi milles olen kindel on see, et igaks tähtajaks teen erinevatest materjalidest inglid.
Päikesekiir posted @ 18:36 - Link - kommentaarid (7)

09 November 2008
Kaardid

Valminud on mõningad kaardid, tegelikult rohkem kui praegu näidata on. Kaardid leiavad uued omanikud nii ruttu, et ei jõua endale pildistadagi. Viimasest kaardist ongi pilt tehtud kiirelt, sest järgmisel hetkel rändas ta juba sünnipäevaks sõbranna vanaemale.Nädalavahetus kulus aga jõulukaartide ettevalmistamisele, sest mitu inimest on juba oma tellimuse esitanud. Eks neid näitan siis mõnes järgnevas postituses, hetkel need kujundid mis kaartile lähevad kuivavad.
Päikesekiir posted @ 18:42 - Link - kommentaarid (5)

07 November 2008
Viimaste päevade ostud

Juba paar aastat olen soovinud sõpradelt sünnipäevakingiks raamatupoe kinkekaarte. Raamat on üks parimatest kingitustest ja enamasti ostan just neid, mis seotud käsitöö, meisterdamise, kunsti või sisekujundusega. Eile käsingi raamatupoodides sisseoste tegemas. Kõige suurem üllatus tabas mind Viru tänava Apollos, kus oli müügil soodsa hinnaga põnevaid inglisekeelseid raamatuid.
Soetasin siis endale:Esimesed sammud Hiina kalligraafias – Hiina kalligraafia on Hiina hieroglüüfide kirjutamise kunst. Ja see on üks suurepärane komplekt mis koosneb raamatust, pintslitest, templist ja tindipulgast. Raamat annab ülevaate ajaloost, töövahenditest ja kirjatehnikast ning pakub 15 ideed meisterdamiseks. Ma pole kunagi Hiinas ega Jaapanis käinud, aga nende kultuur ja nii sise – kui välisarhitektuur köidab mind tohutult, seepärast sai ka see raamat ostetud.

Väikesed eluruumid – mul on päris palju sisekujundusalaseid raamatuid, kuid see on üks asjalikumaid. Raamatus on väga kenasti välja toodud millega peab mingite ruumide puhul arvestama ja lisaks on otsustamist aitavad nimekirjad küsimustega.The Ultimate Practical Book of Stencling – põnev raamat šabloonidega värvimisest erinevatele pindadele ja materjalidele nagu seintele, mööblile, kangale, paberile, majapidamisesemetele. Ja kõige parem on see, et kõik raamatu fotodel olevate tööde šablooninäidised on ka raamatus olemas.

The Complete Book of Decorative Painting – annab väga hea ülevaate dekoratiivse maalimise kohta. Kuidas pintslit hoida ja maalida näiteks lilli, lehti ja kaunistada tooli vms.

Meisterdamist läbi aasta – see on minu meelest viimase aja üks parimaid meisterdamise raamatuid. Raamat on jagatud neljaks teemaks – kevad, suvi, sügis, talv ja vastavalt aastaajale ka meisterdamise ideed välja pakutud.

Painted Illusions – huvitav raamat kuidas maalimisega saab tekitada illusioone ja optilisi efekte näiteks seintele.


Täna käisin aga Mardilaadal. Pärsi põnev oli, sest külastasin seda üritust esimest korda. Käisin küll keset päeva, aga rahvast oli ikka palju ja hästi palju välismaalasi liikus ringi. See on tore, et nad oskavad hinnata Eesti käsitööd ja tulevad seda meilt ka ostma. Mõne leti ees käis nii vilgas trügimine, et pidin ootama enne kui ligi pääsesin.

Loomulikult ei lahkunud ma laadalt tühjade kätega. Kuna 20. novembriks olen ma end kirja pannud Rahvaülikooli sussiviltimise kursusele, siis läksin laadale kindal sooviga villaloori ja heiet osta. Ja seda ma loomulikult ka sain ja rohkemgi veel kui susside jaoks vaja oli. Veel ostsin nõelviltimise tööriista ja vahva aluse mille peal saab teha mitmesuguseid lilli. Ja kui ma siis käsisin selle suure villaloorihunnikuga laadal ringi, kinkis üks kena tütarlaps mulle kangast kandekotti, et mul oleks mugavam tassida. Nii, et peale kauba sain ka veel toreda poekoti ka!

Olen kõikide ostudega ülimalt rahul. Ainus halb asi kogu selle rõõmu juures – kuhu küll kõik need asjad panna, sest ruumipuudus on tohutu?!?Päikesekiir posted @ 21:32 - Link - kommentaarid (3)

04 November 2008
Mõningad heegeldused

Ette on näidata paar heegeldatud linikut ja äärepits jõululinikule.

Maikellukestega linik, diam. 40cmOvaalne linik leivakorvi sisse, pikkus 30cmÄärepits jõululinikuleMustritega on mul lugu nii, et olen neid kogunud juba paarkümmend aastat ja väga paljud on lihtsalt kuskilt ajakirjast välja rebitud või kunagi koolis sõbrannade käest saadud ja maha joonistatud või hoopis koopia tehtud. Seepärast ei oska ma öelda millisest ajakirjast või muust kohast üks või teine muster algselt pärit on.
Päikesekiir posted @ 20:35 - Link - kommentaarid (6)

02 November 2008
Taimedisain vol.2

Käisin taas taimedisaini kursusel. Tegelikult juba nädal aega tagasi, aga kuna nüüd läheb nii varakult pimedaks ei olnud enne võimalus fotosid teha. Seekord hakkasime juba jõuluseadeid tegema, sest ega need jõulud pole ju enam mägede taga. Jõudsime teha kaks tööd ja kolmanda osaliselt ette valmistada järgmiseks korraks.

Esimene töö on kolmest poolkuust ja tähest koosnev aknale riputatav kaunistus. Poolkuud on painutatud vitstest ning kaetud kattelooriga, mis siis omakorda kaunistatud sädelevate ja mitte sädelevate kaunistustega.

Teine on lauakaunistus, kus sinine pudel on küünlajalaksPäikesekiir posted @ 21:30 - Link - kommentaarid (12)185350 visits