Minu aardelaegas
About Me
Age:
Location: Viimsi
Zodiac Sign: Kaalud
Likes

Dislikes

Archive
Viimased postitused
August 2012
Märts 2012
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Mai 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008

Minu aardelaegas
Jagatud rõõm on kõige suurem rõõm
30 Detsember 2008
Ära viska selle aasta toimetusi järgmise aasta varna

Ehk lõpuks pidin end kätte võtma ja vilditud sussid ära lõpetama. Tegelikult viltisin sussid valmis juba novembris, kui käisime Kristabiga Rahvaülikoolis sussiviltimse kursusel. Ma ei tahtnud aga pilte üles panna enne, kui lõplik viimistlus tehtud. Ja nii nad seisidki tükk aega, sest mul ei olnud kohe võtta ei valget villaloori ega ka viltimsnõela. Villaloori sain kergesti Raekoja platsi jõuluturult, aga kui ma lõpuks läksin viltimisnõela kesklinnast otsima, siis ei leidnud seda. Siinkohal suured tänud MariMarikesele, kes päästis mind poodide kammimisest ja viltimisnõela kinkis.
Nii kasutasingi jõulunädala viimase puhkepäeva nõelviltimiseks ja tulemus on siin:Kuna tegemist on minu esimese viltimistööga, siis ma olen tulemusega üldjoontes rahul. Loomulikult on nende susside juures palju vigu, aga vigadest me õpimegi ning järgmine paar tuleb juba kindlasti parem. Eks kõige tähtsam on ikkagi see, et olen nad oma enda käte ning hoole ja armastusega teinud. Ja oi kui soojad nad on!

Selle tööga ongi ilus selle aasta postitused lõpetada ja soovida Teile kõigile meeldivat aastavahetust ja ideederikast uut aastat!

NingPäikest Teie päevadesse


Päikesekiir posted @ 18:40 - Link - kommentaarid (14)

28 Detsember 2008
Siidimaal

Olen siin viimase kuu jooksul näidanud päris palju taimedisaini kursusel tehtud töid. Tegelikult olen ma käinud iga nädal ka tarbekunsti ringis ja seal tegime detsembri kolmel nädalal siidimaali. Iga nädal uus tehnika ja töö. Siidimaaliga mul varem mingit kokkupuudet ei olnud, seega oli kõik väga uus ja põnev. Nüüdseks on mul juba ostetud ka siidisalli maalimiseks mõeldud raam ja võin alustada masstoodanguga..

Esimesel korral tegime sidumistehikas rätiku. Sidusime märja rätiku niidiga viiest kohast kinni, mistõttu tekkisid rätile hiljem 5 ringikujulist sõõri, ning katsime siidivärviga.Teisel korral tegime seinapilti. Ja kuna sel ajal oli käimas Advendiingli projekt, siis oli minu peas just idee teha pilt ingliga. See töö ei läinud küll projekti alla, sest esimene advent oli juba möödas. Kõigepealt joonistasin guttaga(kontuurvärviga) ingli kontuuri siidile ning siis katsin siidivärvidega. See oli minu jaoks kõige tuttavam tehnika, sest samamoodi teen ka kilevärvidega töid.Ja kolmas, minu lemmik, kortsutamistehnikas sall. Märg sall sai lihtsalt laule laotatud kortsutatult ja siis hakkasin värve peale panema.Iseenesest ei ole nende tööde juures midagi rasket, kuid väga ettevaatlik peab olema värvimisega. Värvid segunevad omavahel imekiirelt ja tulemus võib olla mitte päris just see mida ootad. Ühelt poolt võivad segunenud värvid jääda inetud, teiselt poolt jälle võib välja tulla midagi ootamatult põnevat.
Päikesekiir posted @ 13:23 - Link - kommentaarid (6)

25 Detsember 2008
Taimedisain vol.6

Ja ongi aeg näidata selle aasta viimased taimedisainis tehtud seaded. Nüüd tuleb selle käsitööga natuke pikem vahe sisse, kuna jaanuaris ma kurusest osa võtta ei saa, sest viibin sel ajal reisil. Seega, järgmisi töid saan näidata alles veebruari lõpus – märtsi alguses.

Kõigepealt töö, mille minu ema ristis „allveelaevaks.“ Mina ei pannud seda alguses üldse tähelegi, aga kui tööd natuke silmitseda, siis tõepoolest allveelaev mis allveelaev. Seadeks on kasutatud papirulli, mis kaetud kõigepealt teves mahus kangaga ja seejärel muude kaunistustega, milleks on pärlid, jõulukuulid, tehiskuuseoksad, paelad jne.

Seejärel seade, mis väärib nime „kosmos.“ Kas ei tundu nagu planeedid tiirleks ümber päikese? Igal juhul huvitav töö, mis mulle alguses absoluutselt ei meeldinud, kuid pikapeale harjusin ära ja tundub täitsa vahva. Kasutatud on bambust, millest tehtud seade alus ning mille vahele on pikitud tehis hundinuiad. Kaunistatud on sädelevate pallikestega. Pudel on kaetud kõigepealt valge struktuurvärviga, seejärel kaunistatud kuivatatud banaanikoorte ja bambusega ning värvitud sinise ja kulla värviga.

Ja lõpetuseks minu lemmiktöö. See on teine töö,mida ma tegin täieliku naudinguga. Kohe nii väga meeldis ja tulemus ripub praegu minu kodu seinal. Super lihtne teha, tuleb vaid erinevaid elemente kangaribale liimida.

Toredat pühade jätku kõigile!
Päikesekiir posted @ 22:17 - Link - kommentaarid (23)

23 Detsember 2008
Uus omanik selgunud!

Eelmises postituses näidatud teksade töö on leidnud endale uue omaniku. Üheksa nimega ühesugused paberid sai pandud kaussija fortuuna (minu ema) tõmbas välja nimeMARI MARIKE palju õnne Sulle!!! Räägime siis privas edasi kuidas ma selle töö Sulle üle saaks anda.

Kuid – Anne, Rukkilill, Kristab, Kayely, Sant, LaanteLaps, Virmaline ja Mannu – palun ärge kurvastage! Ega ma ei saa siis Teid ilma jätta, see oleks ju ebaõiglane. Kui Te olete minu blogi külastanud, siis olete kindlasti tähele pannud, et mulle meeldib väga kaarte meisterdada. Kui Te leiate, et minu tehtud kaart, teeks Sulle rõõmu, siis vastavalt soovile teen igaühele ühe kaardi, mille saate näiteks kellelegi edasi kinkida. Palun saatke mulle privasse info millist kaarti Te soovite – sünnipäevaks (kui vanale tähtpäevalisele), mingiks muuks tähtpäevaks või miks ka mitte juba järgmisteks jõuludeks. Kui on mingeid värvieelistusi siis selle võiks ka kirja panna. Ning loomulikult oma nimi ja aadress kuhu see kaart saata. Teen nad selle aasta sees valmis.

Soovin kõikidele Isetegijatele kauneid jõulupühi ja tänan imetoreda nelja kuu eest, mis olen veetnud Teie seltsis!


Päikesekiir posted @ 17:04 - Link - kommentaarid (8)

21 Detsember 2008
Kingitused

Mitmed on oma blogides näidanud enda tehtud või siis enda kaunistatud kingikotte. Mina tegin ka oma sõpradele kingikotid. Ostsin poest tavalisest jõupaberist suurusega 11,5 x 15cm kingikotid ja kaunistasin sarnaselt nagu ma kaarte teen.

Neljapäeval külastasin sõpradega taas Porkuni kooli, kus õpivad puuetega lapsed. Eelmisest külastusest on juttu siin.
Mul on tohutult hea meel, et meil on selline projekti eestvedaja nagu seda on minu parim sõbranna ja et häid inimesi ei ole ilmast kadunud. Tänu nendele inimestele sai täidetud mitmed kooli soovid nagu näiteks pesumasina ost. Kuid mis on parim kingitus meile kui laste rõõmus meel, kallistused ja musid. Paljud neist lastest ei saa maailma asjadest midagi aru ja seetõttu ongi nad nii vahetud ja siirad, mistõttu iga kord kui ma seal käin saan ma erilise positiivse laengu.
Seekord olime kutsutud laste jõulupeole ja ega jõuluvana meidki kingitusest ilma jätnud. Kingi teeb eriti armsaks see, et lapsed on need ise oma kätega meile valmistanud. Tegemist on vineerist lõigatud ja värvitud päkapiku näoga, mis kinnitatud ümmarguse puuoksa külge ning mille külge omakorda on kinnitatud väike punane kotike, mille sees oli šokolaad. Kingitus ise näeb välja selline:

Mina ei oska küll paremat jõulukingitust tahta.

Lisaks sain täna ühe väga meeldiva üllatuse osaliseks. Vaadates üle millest ma olen detsembrikuu jooksul kirjutanud ja postitusi allapoole kerides, avastasin et minu blogi on ületanud kümne tuhande külastuse korra. 10 000 on üks väga ilus number ja seepärast peaks seda ju ka tähistama. Seetõttu sooviks ma teha ühe kingituse, milleks on selles postituses näidatud teksade töö, mida saab seinale riputada. Kõik, kes jätavad tänase postituse kommentaaridesse oma loosis osalemise soovi ja nime, nende vahel loosin 23.12 kell 18.00 välja nime, kes saab selle töö endale. Kõige parem on, kui seda saaks anda käest- kätte kuna tegemist on õrna ja ebastandartse tööga ning seda posti teel saata ei tahaks.

Pilt ka veel meeldetuletuseks:Ühtlasi soovin tänada kõiki, kes nelja kuu jooksul, mil ma olen seda blogi pidanud, on oma armsaid ja südant soojendavaid kommentaare jätnud ja minu meele rõõmsaks teinud. Suur tänu Teile, sest ilma Teieta ei oleks ka seda blogi!

Päikesekiir posted @ 19:41 - Link - kommentaarid (9)

20 Detsember 2008
Taimedisain vol.5

Näitamata on mitmed asjad paari nädala taguselt taimedisaini kursuselt.

Kõigepealt seade mida ma kutsun „ämblikseadeks, “ sest ta näeb välja nagu ämblikuvõrk. Kahjuks ma ei mäleta millise taime lehtedest sai tehtud aluspõhi, aga need 3 ilusat suurt õit on muideks küüslauguõied. Kogu seade on üle värvitud hõbedase ja kulla värviga ning kaunistatud pärlitega.Kõikidest siiani näidatud taimedisaini kursusel tehtud töödest on järgnev pärg minu lemmik. Nautisin selle pärja tegemist ja minu meelest on tulemus väga ilus. Katsime tavalise õlgedest pärja kolmes osas eukalüpti lehtedega ning värvisime hõbedaseks. Seejärel katsime pärja ülejäänud kolmes osas hõbedase litritega kaunistatud kangaga. Seejärel paigaldasime pärjale küünlajalad ning jõulumunad ning kaunistasime kuldseks värvitud kunstlehtede, mitmesuguste pärlite ja pehmete valgete pallidega.

Ning lõpuks lootsiku seade. Kasutatud on kookospähklit, käbisid, erinevaid kuivatatud vilju, kergkruusa ja pärleid.

Eest:Tagant:Päikesekiir posted @ 18:29 - Link - kommentaarid (12)

18 Detsember 2008
Neljanda advendi inglidMinu esimene koostegemise projekt on nüüd õnnelikult lõpusirgel. Näidata on veel viimased -neljanda advendi inglid. Seekordsed inglid on valmistatud traadist ja pärlitest.Inglitoorikud ostsin Panduro Hobby`st ning ümber nende kerisin peenele traadile lükitud punaseid pärleid. Neid ingleid võib riputada kuuseehteks, kingipakkide kaunistuseks või ka näiteks mõne toataime külge.Ja natuke lähemaltKaunist advendiaja jätku kõigile!
Päikesekiir posted @ 22:18 - Link - kommentaarid (5)

16 Detsember 2008
Veel jõulumunadest

Eilse teema jätkuks näitaks mida veel saab jõulumunadest teha.

Nägin ühes uhkes Saksa kataloogis puidust pulkade abil aluspinda torgatavaid klaaskuule. Väga kenad kuulid olid torgatud lillekasti. Ja hind oli ka kena: 269.- EEK / 18 tk. eest. Idee mulle meeldis ja sellest kannustatuna tegin asja teoks. Ainul et – minul läks kogu see lõbu maksma 10.- EEK. Ostsin poest 10.-EEK eest väikesed jõulumunad (10 tk. pakis), võtsin pikad grillitikud ja ühendasin nad omavahel kuuma liimiga. Ja tulemus on siin:

Ja üks pärg sai ka uue välimuse. Sain kunagi kingiks jõulupärja, kus olid peal kaunid õunad. Aga oh õnnetust, nii kui see sai välisuksele riputatud, toksisid linnud õunad katki. Nii seisiski see õnnetu pärg kuuris ja ootas uuele elule äratamist. Ja siin ta on.

Enne:Pärast:Ahjaa, üks asi veel – unustasin eelmise postituse juurde kirjutada, et kuigi fotol paistavad need pärjad väikesed, on nende diameeter tegelikult 30 cm. Lillades toonides pärja tegemiseks läks 7 karpi jõulumune (24 tk karbis), kokku 168 muna. Ühe karbi hind oli 39.90 EEK, seega läks maksma peaaegu 280.- EEK.
Päikesekiir posted @ 21:50 - Link - kommentaarid (5)

15 Detsember 2008
Jõulumunadest pärjad

Kas teid ei aja hulluks see jõuluehete küllus, mis tervitab sind pea igasse poodi sisenedes? Minul võtab küll silme eest kirjuks ja tekitab vastakaid tundeid. Ühest küljest on neid ilus vaadata – üks ilusam kui teine ja nad nagu sosistaksid: „Tule osta...“ Samas kui nad kätte võtad, näed kui lihtlabaseid ehteid tänapäeval tehakse – vahtplast kaetakse sädelusega või on nad lihtsalt plastmassist. Seepärast kuulub minu süda endiselt nõuka aegsetele klaasehetele, eriti veel väga vanadele. Kuid vahtplast jõulumunade heaks küljeks on see, et nad on purunematud ja neid on väga hea kasutada igasugu seadete juures, nagu ma ka taimedisainis eelmisel nädalavahetusel tegin (vajan valget aega, et fotod teha ja siis saan ka teile näidata).

Tegelikult meeldivad mulle kõige rohkem aga naturaalsetest materjalidest jõuluehted. Eelmisel aastal kaunistasin jõulupuu vildist ja puidust südamete, põtrade ja kuuskedega ning õmmeldud inglitega. Hoopis teine tunne oli.

Ja mulle kohutavalt meeldivad väikesed jõulumunad. Sel aastal on neid veel eriti palju ja erinevates värvides müügile tulnud, aga hind on neil ka päris krõbe. Eelmisel aastal tegin väikestest jõulumunadest sellise lauapärja

ning ka sel aastal ei pidanud kiusatusele vastu ja ostsin suurel hulgal jõulumune ning tulemus on selline

Neid pärgi on väga lihtne valmistada. Vaja võtta vaid vahtplastist rõngas ning kuuma liimiga munad rõnga külge liimida. Viimasega tasub olla aga äärmiselt ettevaatlik, sest isegi mina, kellel on kuumaliimiga töötamise mitmeaastane kogemus, suutsin oma näpud nii ära põletada et nahk maas.
Päikesekiir posted @ 21:47 - Link - kommentaarid (11)

10 Detsember 2008
Taimedisain vol.4

Näitan ära ka teise poole paar nädalat tagasi taimedisaini kursusel tehtud töödest.

Kõigepealt tegime käbid riputamiseks näiteks akna ette. Kasutatud on suuri käbisid, siidikana sulgi, erineva suurusega valgeid pehmeid pallikesi lumepalliefekti saamiseks ja erineva pikkusega läikivat paela.Ja natuke lähemaltLumine seade, mille tegemiseks kasutasime bambust, nööri, suuri käbisid ja erineva suurusega valgeid pallikesi.

Seade kuivatatud taimedest ja seemnetest, kaunistatud pärlitega.


Päikesekiir posted @ 18:28 - Link - kommentaarid (13)

08 Detsember 2008
Kolmanda advendi inglid

On aeg näidata kolmanda advendi ingleid, mida seekord on tegelikult topelt.

Kunagi suvel Soomes käies jäid mul ühes hobbipoes silma inglitoorikud, millest ei suutnud ükskõikselt mööda minna. Neid oli komplektis täpselt kolm, seega ideaalsed kolmanda advendi ingliteks. Ma ei oskagi defineerida mis materjalist nad on. Näevad välja nagu oleks klaasist, aga tegelikult on midagi plastiku moodi. Inglite tegemine käis väga kergelt – oli vaid vaja riputusnööriga ühendada keha ja pea ning kleepida külge tiivad. Kuna mulle tundus, et asi jääb veidi lahjaks tegin juurde veel kolm salvrätitehnikas inglitega küünalt.

Terve komplekt:Inglid lähemalt:Küünlad lähemalt:


Päikesekiir posted @ 20:02 - Link - kommentaarid (2)

07 Detsember 2008
Taimedisain vol.3

Viimastel nädalatel on mind täielikult haaranud taimedisain. Tänu jõuludele on kursus, mis tavaliselt toimub 1x kuus iga kolme nädala tagant, toimunud iga nädalavahetus. Taimedisainis käisin 2 päeva eelmisel nädalavahetusel, eile ning lähen ka järgmine nädal pühapäeval, mistõttu ma taas ei jõua Harjukate kokkusaamisele.

Seoses lähenevate jõuludega teeme ka kursusel jõuluseadeid. Siin on pooled minu eelmisel nädalal tehtud töödest:

Puuokstest seade uksele või seinale, mis kaetud struktuurvärviga ning kaunistatud paberrooside ja pärlitegaPuuokstest seade uksele või seinale, mis kaetud struktuurvärviga ning kaunistatud pehmete pallikeste ja pärlitegaRoheline seade lauale või põrandale. Kusjuures seade alumise osa puhul ei ole tegemist vaasiga vaid papirulliga, mis on seest täidetud kipsiga ning pealt kaetud kangaga. Kaunistatud on pärlite, sädelevate pallikestega ning helerohelise kummigaPaar pilti ka natuke lähemalt

Päikesekiir posted @ 21:39 - Link - kommentaarid (9)

06 Detsember 2008
Veel kilevärvidest jõulukaunistusi

Näitan ära veel mõningad kilevärvidega tehtud akna ja lillepoti kaunistused.

Kaunistused aknale:Ja väikesed kujundid, mis on kinnitatud grillitikkude külge ja neid saab panna näiteks lillepottidesse, lillekastidesse, põõsastesse jne.
Päikesekiir posted @ 18:21 - Link - kommentaarid (5)

05 Detsember 2008
Jõulukaardid

Valminud on mõned jõulukaardid, mis on leidnud ka juba uued omanikud. Mulle meeldib väga kaarte teha ja olen südamest tänulik oma kallitele kolleegidele, kes neid minu käest tellivad.


Päikesekiir posted @ 19:55 - Link - kommentaarid (12)

03 Detsember 2008
Teise advendi inglidNende inglite idee sünniloo juures pean tänama oma kallist kolleegi Kristab`it Räägime tihti tööl, kes mida on teinud ja tihtipeale tekib kujutluspilt esemest juba enne kui jõuab pildi blogisse üles panna. Kui esitlesin enda esimese advendi inglit Esimese advendi ingel
siis kirjutas Kristab kommentaariks, et kui ma kirjeldasin oma tegemist, kujutas ta ette armast väikest pontsakat inglikest. Aga tõesti, miks mitte teha seekord esimesele inglile täielikku vastandit? Nii oligi idee sündinud, jäi üle vaid valida materjal ning töö võis alata. Natuke inspiratsiooni sain ka ühest vanast ajakirja väljalõikest.

Inglid on tehtud tavalisest DAS voolimissavist, mida on ülimalt lihtne käsitleda. Rullisin savi lahti nagu taigna ja asetasin kummuli keeratud väikese kausi peale. Nii sain ingli keha. Aga ega ma tahtnud siis kehaks tavalist palli teha, vaid ikka ka veidi vormikaid naiselikke jooni rõhutada. Katsin kausi eelnevalt kilega ja selle alla panin 2 väikest vahtplast pallikest, mis lisavad ingli kehale veidike kumerusi. Peaks kasutasin vahtplast palli, mille katsin saviga ning ühendasin kehaga. Juuksed väänasin traadist ja silmad-suu maalisin hiljem peale. Kuivamiseks kulus 1 ööpäev ja seejärel värvisin inglid akrüülvärvidega ning lõpuks lakkisin üle.
Inglite kõrgus on 13cm, seega ega nad väga väikesed ei olegi.

Ja tulemus on siin Teie hinnata:

Enne värvimistValmis töö
Päikesekiir posted @ 21:17 - Link - kommentaarid (35)185959 visits