Hobi - hingetõmbehetk
Hobi - hingetõmbehetk
tuulik tuulutab...
22 Veebruar 2009

Küll on täna kena talvine ilm! Kõike on parajalt, nii nagu peab!
Tegin õues pilte ühest renoveeritud keest. Nii kui kee lund puudutas, samal hetkel see muutus jääks ja mitte ei tahtnud kivikeste küljest ära tulla.
Millest siis jutt. Paluti taastada pitsahhadi helmestest kee, mis oli katki läinud.
Üldiselt tavatsen ma ehteosad läbi pesta, kui on võimalik. Seekord tegi ripats mulle sellise vingerpussi et vabastas ennast külge kleebitud plekkkinnisest üsna pea. Nii ma siis olingi taas ühe väljakutse ees, kuidas sellest kenast kivist tekitada taas ripats. Hõbetraadi tagavaradest leidsin ainult poolkõva traadi ja kellel on kogemusi selle väänamiga, teab väga hästi millele ma vihjan. Ehk paras pusimine et kivi ilusti pidama jääks ja tulemus ka kannataks kriitikat. Üldiselt jäin rahule, aga noh... alati saab paremini, pealegi omanik ei soovinud "krimbleid"/krusse.
Ripats ühel küljelt

ja teiselt.

Kee helmeste vahele panin hõbedast 5-nurksed tähekesed/vahehelmed. Esimest korda kasutasin seda nn. prantsuse traati niidikaitseks/kaunistamiseks. Konks enda tehtud. Kee pikkuseks tuli 40cm, ripats 4cm ja pikenduskett 5cm.

Kena pühapäeva jätku!
tuulik posted @ 13:34 - Link - kommentaarid (2)
16 Veebruar 2009
Väljakutse!
Jah, nii iseloomustan viimast nö projekti. Üks tore inimene usaldas mulle peotäie kivikesi ja soovis nendest keed. Või pigem kee toorikut, et hiljem saaks paelad külge panna ja omatahtsi kanda. Pildid kahjuks toas tehtud ja ei anna kogu hiilgust edasi. Aga siiski...

Sellest reas on esindatud krüsoliit, rodokrosiit, apatiit, preniit ja dumortjeriit. See viimane jäi lõpptulemusest siiski välja. Küll tuleb ka tema aeg.
Tellija soovis, et viimistlus oleks tehtud "gold-filled" traadiga. Ja siis tabas mind inspiratsioon kuidas seda kõike jooksma ja looklema panna.

Sellised vaba käega punutud võrgud. Kusjuures see keskmine kivi on tegelikult hoopiski Madagaskarilt pärit rannakivi.
Kokkuvõtteks tuli välja selline kee. Organzapael on kõigest illustratiivne.

Palusin omanikul teha omapoolne pilt kaelas oleva keega, hetkel seda veel ei ole.
Ise jäin tulemusega rahule, kohe väga.

tuulik posted @ 11:35 - Link - kommentaarid (2)
08 Veebruar 2009
Töökaaslane soetas endale tumelilla kleidi ja ei suutnud leida meie kaubandusest sobivat ehet. Soovis midagi ülimalt lihtsat. No eks ma siis üritasin teda aidata nagu oskasin. Kokkuvõtteks, leidsime Helmehaldjast FP 5mm ploomilillad helmed. Oma varudest avastasin ka mõned sama värvi tilgad. Lükkisin mustale siidiniidile vaheldumisi 15ste seemnehelmestega. Kinnis sai ka vastavalt musta värvi. Pikkuseks tuli 66cm.


Väga mõnus on seda pärlirida peo vahel libistada. Ja mis seal salata, see värv kuulub ka minu lemmikute hulka.Veel jõudsin täna "tuunida väikese haoliidist inglikese riputusaasa. Tavaliselt on nendel ripatsitel plekist vidinad küljes. Inglike ise on vaid paarisentimeetsine. Seekord on tegemist "gold-filled" traadiga. Ülemise osa tegin nii, et haamerdasin 0,8mm traadijupi lamedaks ja siis käänasin/väänasin aasaks.Ingellikku kohalolu soovides!
tuulik posted @ 12:09 - Link - kommentaarid

273407