Hobi - hingetõmbehetk
Hobi - hingetõmbehetk
tuulik tuulutab...
21 September 2008
Tänane postitus kuulub teemasse "anna teksadele uus elu" või ka "vanast uus". Tegemist on nimelt lapse autoistme uuenduskuuriga. Iste enne

ja pärast

Külgedele õmblesin lisaks taskud, et põnn saaks oma hädavajalikud vidinad sõidu ajal käepärast hoida.
tuulik posted @ 06:50 - Link - kommentaarid (2)
18 September 2008
Veeretasin näpuvahel hõbekuulikesi ja mõtlesin mida nenedest teha. Mida teie siis arvasite, muidugi kõrvarõngad!
kõrvarõngad
Kuulid ise on 10mm, lisasin 7mm lihvitud mäekristalli helmed ja lisandid on hõbedast. Olen tulemusega rahul. Kindlasti jätan nad endale.
tuulik posted @ 11:40 - Link - kommentaarid (1)
17 September 2008
Ikka kõrvarõngad... Olen hetkel laineharjal ja nii lahe väljakutse on neid nikerdada. Eriti et nad ühesugused välja tuleks. Enne uinumist sähvas pilt angeliidist ja hõbedast... Seega said valmis sellised kõrvarõngad.
angeliit+mäekristall+hõbe
veel üks pilt tumedal taustal
Kõrvakate kogupikkuseks kujunes 5,5cm. Kasutasin 10mm angeliidi kuulikesi ja 2-2,5mm pisikesi mäekristalli helmeid. Leidsin oma varudest veel paar Bali helmenõela. Kasutasin 0,4mm dead-soft hõbetraati. Ja tundub, et olen armumas traadi mässimisse. Milline mõnu oli neid asjakesi teha!
tuulik posted @ 07:45 - Link - kommentaarid (5)
14 September 2008
Sattusin lilleaeda...
Selline ma siis olengi? Lõvilõuad on mulle alati meeldinud, nagu paljud teisedki lilled


I am a
Snapdragon


What Flower
Are You?


tuulik posted @ 20:22 - Link - kommentaarid
12 September 2008
Ei teagi kust pihta hakata... Eks ikka algusest. Kuna väike poeg harjutab lasteaias käimist, siis kasutan aega võimalikult produktiivselt. Varsti niguinii olen töölt tulles väsinud ja siis saaks ainult voodisse. ??:
Soetasin kõrvarõngaste tegemise õpetuse Lucy'lt. Väga hea töö, Lucy!!!
Kasutasin vasktraati ja karneoolist helmeid. Suured on 15mm ebatasased kettakesed ja väikesed on 2x4mm rondelle.
siin
Ja tõepoolest sain sellega ise hakkama (nagu kunagises reklaamis Daisy lilleriiuliga tädike hüüdis "Täitsa ise sain hakkama"). Olen endaga väga rahul.
ja siin
Ja teine saavutus on see, et proovisin neid oksüdeerida ja voila! tuligi välja (2 muna ja 40min)
lõplikult siin
Kõrvarõngaste pikkus on 5,5cm ja konksuga 7cm, kõige laiemast kohast 3cm.
Nüüd väike tõrvatilk ka. Kahjuks need kaunikesed ei sobi mulle. Seega, kui keegi on huvitatud, siis palun kirjutage mulle meilile.
tuulik posted @ 17:12 - Link - kommentaarid
07 September 2008
Tere vihmast pühapäeva! Täna sai lõpliku viimistluse üks tellitud kee. Kuna selle töö puhul anti mulle vabad käed, siis võtsin ka aega selle seedimiseks. Saajaks on 70-ndat juubelit pidav ema. Looduslähedane ja pehme loomuga inimene, kes armastab lilli. Nagu minuga viimasel ajal on juhtunud, tuli selle kee idee ja rütm jooga-trenni lõdvestuse ajal.
Niisiis, kasutasin aventuriini, mageveepärleid ja hõbedat. Aventuriin oma mahedates rohelistes toonides ja punase aventuriini lillekesed, mis tegelikult on rohkem oran˛i ja virsiku värvi segu.
Mõnus oli seda keed teha. Nii kui kätte võtsin need kristallid, mind täitis rahulolu. Nagu ikka selliste tellimuste puhul, on natuke nukker tunne. Justkui saadaks kalli sõbra rännakule. Aga ka heameel ja rõõm, et ehe leiab väärika kandja.
Noh, kaua ma siin ikka lobisen... Kee kogupikkus on 56cm pluss 4,5cm pikenduskett. Pilti oli väga raske teha. Eriti õigemaid värve tabada.

see pilt annab realistlikumad toonid

tuulik posted @ 15:15 - Link - kommentaarid (1)
03 September 2008
Toredat kooliaasta algust kõigile isetegijatele! Meilgi algas vanemal pojal koolitee 7ndas klassis. Puberteet möllab ja loodame selle aja suhteliselt tervete närvidega üle elada. Väike poeg ka alustas lasteaia teed ja hetkel on kolmas päev päris hästi kulgenud. Umbes kümne päeva pärast kavatsen ka ise tööle naasta ja siis hakkab see tihe rebimine, kuidas natukenegi endale aega napsata...
Lillelise salli kudumine edeneb ilusti ja juba on kümmekond lillekest kootud. Soovin seda kanda oma punase poolmantliga ja tuleb selline kirju. Põhiliseks tooniks ikka punane, lisaks tumepunast, beezi ja valget. Eks näis...
Vahepeal kombineerisin merevaigust kõrvakate juurde käevõru. See on nagu vanast uue tegemine. Nimelt, kunagi oli emal selline killukestest kee, mis alatasa katki läks. Kogusin need tükikesed kaussi ja nii nad seal olid mitmeid aastaid juba tolmunud. Lükkisin nad seekord trossile ja vahele lisasin gold-filled 4mm helmeid. Konksu nikerdasin ise 0,8mm g-f traadist, ka muud lisandid on sellest n.ö. kullaga kaetud materjalist.
Merevaigust käevõru, vaade 1
merevaigust käevõru, vaade 2
Tegelikult, mulle meeldib hõbedaga ikka rohkem toimetada
tuulik posted @ 10:46 - Link - kommentaarid

273436