Hobi - hingetõmbehetk
Hobi - hingetõmbehetk
tuulik tuulutab...
30 Oktoober 2009
Jätkuvalt hematiidi lainel. On selles midagi kahtlast? Võimalik...
Igastahes leidsin sellised üsna sarnased kivikesed ja katsetasin kõrvarõngaste tegemist.


Nii nagu pole looduses kahte täpselt ühesugust isendit, nii ka need kõrvakad tulid erinevad. Võib-olla selles peitubki nende ilu. Ise jäin üsna rahule.

Toredat nädalavahetust!
tuulik posted @ 17:55 - Link - kommentaarid (3)
29 Oktoober 2009
Tundub, et järgmine "kiiks" hakkab mul tekkima hematiidi suhtes. Pole kunagi enne aru saanud, miks see kristall osadele inimestele väga meeldib ja samas on selliseid, kes seda üldse ei pane tähele. Kuna temas on suur raua sisaldus siis on ka väiksem kristall võrdlemisi kaalukas. Oma metallse pinnaga ta toimib nagu peegel. Rohkem metafüüsilisest hematiidi tähendusest leidub siin.
Täna esitlen väikest ripatsit hematiidi ja hõbedaga.

Ripatsi pikkuseks on u.3,5cm

Päikest!
tuulik posted @ 08:45 - Link - kommentaarid (4)
26 Oktoober 2009
Seekord esitlen malahhiiti hõbedas. Sellega mõneks ajaks katkeb mu malahhiidi tuhin.
Olen tahtnud juba mõnda aega proovida seda toredat kalavõrgumoodi põimungut. Vabas vormis kivikestele on selline tehnika väga mugav kasutada. Arvata võib, et sarnases stiilis asjakesi saab siit leida ka tulevikus.
Ripatsi suuruseks kujunes 2,5x4cm.
Nüüd siis tulemus piltides.Olge terved!
tuulik posted @ 18:10 - Link - kommentaarid (6)
16 Oktoober 2009
Kui saab vedama siis ei saa pidama. Malahhiit tohutult lummab mind hetkel.
Taas üks kivike sai kandmiskõlblikuks. Seekord tegin ümbrise messingkattega vasktraadist. Esiti mõtlesin teha kohe kindlasti midagi meesterahvale, aga tegemise käigus tuli titel teine ots ja nii sündis ehe naisinimesele.
Kahjuks unustasin teha pilti kristallist endast enne mässimist, aga mis seal ikka...
Ripatsi pikkuseks tuli u.5,5cm.
Siin siis pilte "püsti ja pikali".Tagumine pool.


Ja rippuvas asendis.


Lihtsalt roheline.


Vahvat nädalavahetust!

tuulik posted @ 16:34 - Link - kommentaarid (1)
15 Oktoober 2009
Taas ehete lainel , no ei saa kauem eemal olla, ha-ha.

Seekord sattus kätte üks malahhiit. Oi kui kaunis on tema siiru-viiruline muster. Kohe meenus lapsepõlves meeli köitnud nukufilm "Hozjaika mednoi gorõ", mitte ei mäleta eestikeelset nimetust. Venemaa laiadest avarustest oleks kindlasti võimalik leida tõelisi kaunitare- kristalle!Kuna kivi ise sisaldab hulgaliselt vaske, siis vasktraat mulle sahtlist vastu ka vaatas. Seekord mõtlesin, et lasen fantaasial lennata ja tuleb nii nagu tuleb. Ripats sai ka oksüdeeritud. Minu meelest sobib seda isegi meesterahval kanda, või mida arvate?

Siin siis tulemused.

Kui keegi soovib ripatsit endale, siis saab teha juurde ka paela vasest kinnisega.

Olge rõõmsad!


tuulik posted @ 15:37 - Link - kommentaarid (1)
03 Oktoober 2009
Väikesel pojal oli tarvis lasteaeda mängu patja. Igal hommikul on lastel juturing, kus nad istuvad patjadel ja harjutavad jutustamist. Mis siis ikka, leidsime padja ja siis tarvis talle ju ka kate teha. Et lapsel oleks hea ja turvaline oma mõtteid jagada, siis otsustasime teha lipilapi padja. Otsisime koos riidejäägid välja ja pühkisime tolmu õmblusmasinalt.

Selline oli padjakatte toorik eilseks.Ja selline sai valmis padi.tuulik posted @ 18:20 - Link - kommentaarid (3)
02 Oktoober 2009
Sügis on tore aeg oma kirjude lehtede ja ilmekate taevavärvidega. Sinna juurde käib ikka tugev tuul ja rahe koos vihma ja vikerkaarega. Eile töölt koju sõites nägin läbi trolli akna kahekordset vikerkaart üle linna kaardumas, oli see vast uhke pilt!
Nii nagu sügisel kombeks tegin ka mina hoogsalt värvilisi hoidiseid. Paradiisiõnakompotti ja pirnikompotti, soolasin seeni jne. Alõtša kompotipurgid märkasin siiski jäädvustada.Ehete poole pealt valmis üks ripats naturaalse safiiriga. Haamerdatud ja kergelt kumer.Võtsin kätte ja tegin sinna juurde lihtsa, kahe erineva suurusega rõngastest keti. Seda küll pildil eriti ei paista.Mõnusat oktoobrit!

tuulik posted @ 18:57 - Link - kommentaarid (1)

273346