Hobi - hingetõmbehetk
Hobi - hingetõmbehetk
tuulik tuulutab...
30 November 2008
Jõuludele mõeldes vaatasin üle oma kivikeste tagavarasid ja ei saanud käest panna sodaliiti. Pihku jäid sodallidipulgakesed. Ikka kõrvarõngad muidugi Tükk aega otsisin sarnaseid helmeid, et oleksid ühepikkused ja auk ühel tasemel. Kuna pulgad on kandilised, siis väänasi/käänasin ka vastavad konksud. Lisasin juurde 4mm sodaliidikuulikesi ja metallikvärvi mageveepärleid. Kõik on viimistletud hõbetraadiga. Kogupikkuseks tuli 5cm.
Neid tehes keerles peas ikka "denim femina"... küllap siis selline nimi neile jääbki.
Ei saa märkimata jätta, et kallis tädipoeg loovutas mulle tüki terasplaati ja nüüd on mul olemas ka alasi, mida kohe ka proovisin. Taas üks kogemus ja tööriist juures.
Pltidel on veel hommikused vihmapiisad...

ja rippumas

Kui kellegile need kõrvakad väga meeldivad, siis olen valmis nad loovutama. Minu meelest sobiksid nad väga nö teksainimesele, ise olen "kontorirott".
tuulik posted @ 09:10 - Link - kommentaarid (4)
19 November 2008
Esitlen selle partii mobiiliripatsite viimast tegelast. Töökaaslane tellis endale, soovis rohelisi toone ja crack cristal helmest kindlasti. Esiti tegin sellise.

Mind siiski jäi miski häirima ja näitasin ka tulemust saajale. Tegime väikesed muudatused ja siin on lõplik variant.
Pikkus ikka 5cm. Kasutatud India käsitööklaashelmes, aventuriini helmed ja crack cristal kuubikud, lisaks klaashelmeid ka.
tuulik posted @ 10:42 - Link - kommentaarid (1)
15 November 2008
Mobiiliripatsite saaga jätkub. Täna sai kingituse kätte üks kallis inimene, julgelt väidan et hingesugulane. Mu väikese poja ristiema.

Siin on leidnud oma koha EM sudu neutraliseerijad amasoniit ja aventuriin, "crack cristal" kuulikesed, emapärlikarbi(MOP) tükike ja ametüsti ebakorrapärane helmes. Viimistletud on hõbedaga.


tuulik posted @ 21:47 - Link - kommentaarid (2)
13 November 2008
Täna näitan ühte vaskset komplekti, mille tegin kingiks. Täna on saajal sünnipäev, aga tuleb tal laupäevani oodata. Kuna ta siin ei käi, siis saan pildi vaatamiseks seada.
Kõrvarõngad tulid välja sellised

ja käekett selline

Siin leidsid kasutust erinevad helmed alates 8mm kuni 2mm, lisaks vasetatud plaadike 2*2cm. Mulle endale eriti meeldib see käeketil tekkiv "siilike", kuidas kätt liigutada niiviisi ka väikesed helmed langevad.

Palju Õnne kõigile tänastele sünnipäevalastele!
tuulik posted @ 11:16 - Link - kommentaarid (3)
12 November 2008
Mobiiliripats Vol.3 roheline.

Pikkus ikka 5cm. Siin on kasutust leidnud India käsitsi tehtud tilgakujuline helmes, klaashelmed ja aventuriini helmed, mageveepärl ja hõbetatud lisandid.

Kõik kolm ripatsit said täna üle antud. See rahulolu saaja silmades on nii kosutav ja toetav.
tuulik posted @ 12:33 - Link - kommentaarid (1)
11 November 2008
Kuna olen hetkel väikese haiglase pojaga kodus, siis on natuke aega nokitseda ja näidata tulemusi. Sain valmis tellitud mobiiliripatsi vol.2. Seekord valge.

Ripatsi pikkuseks tuli 5cm. Siit võib leida erinevaid klaashelmeid ja ka mõned mäekristalli kuulid. Viimistletud hõbetatud traadi ja detailidega.

Ja nüüd edasi kuduma....
tuulik posted @ 08:27 - Link - kommentaarid (2)
10 November 2008
Näitan siis kaua tehtud kaunikese ka ära. Ise olen väga rahul kogu komplektiga ja kannan seda mõnuga. "Oh, tüdruk,edevus su nimi"

Ripatsi mõõdud on 3,5*3cm, kee pikkus ilma ripatsita 45cm. Londoni sinine klaaskvartsist lame tilk ja 6mm helmed, mageveepärlid 5mm, hõbetraat ja hõbekett samuti mõned valmis hõbedetailid.

ja komplekt koos

tuulik posted @ 08:41 - Link - kommentaarid (2)
09 November 2008
Allpool olevate kõrvarõngaste juurde kee tegemiseks oli vaja juurde soetada mõni klaaskvartshelmes. Niisiis väike saak Helmekesest

Sealt sain kingituseks mõne helekreemi värvi väikeste viirudega(see pildilt üldsegi välja ei paista) kuulikese, pole õrna aimugi milliste kristallide hulka neid liigitada, aga pakun et tegu võiks olla kas oonüksi või ahhadiga. Igaljuhul sai kingitusest kingitus töökaaslasele. Lisasin tsitriinkvartskristallist kettakesed ja vasksed jubinad. Proovisin ise käänata-väänata konksud ja seda tüüpi konksud hakkasid mulle päris meeldima. Kokkuvõtteks, kõrvarõngase kogupikkuseks tuli 3cm. Sellised tagasihoidlikumad, et saaks igapäevaselt kanda.

Hääd Isadepäeva jätku ja mardisantide horde kõigile!
tuulik posted @ 18:10 - Link - kommentaarid (1)
07 November 2008
Ikka ehted... Ühest visioonist valmisid sellised kõrvarõngad

Tükk aega otsisin "õiget" sinist värvi helmest. Kõige lähedasemaks osutus Londoni sinine. Siin on tegemist klaaskvartsist lameda tilgaga, kuna ei suutnud tuvastada sarnast poolvääriskivi. Kõrvakate pikkuseks kujunes 2cm. Mulle on nad kohe väga armsaks saanud.

Siia juurde valmib kindlasti ka ripatsiga kee...
tuulik posted @ 12:57 - Link - kommentaarid (7)
05 November 2008
Olen taas veidi pärleid veeretanud, aga täna veel ei saa näidata, kuna tegemist on kingitustega. Jõul hakkab juba vägisi endast märku andma ja armsad töökaaslased nuputavad kingituste teemal. Sain ka mina käe "soojaks". Nimelt, minult on tellitud mobiiliripatseid. Üks siis selline


Kasutasin vaskseid elemente ja punaseid klaaspärleid. Ripatsi pikkuseks kujunes umbes 5cm.
tuulik posted @ 19:24 - Link - kommentaarid (1)
02 November 2008
Mida teha koleda ilmaga, et natukene leida päikest? Hm... eks ikka minna ja "tankida" ennast! Ah et millega? Käsitööline turgutab ennast enamasti varude täiendamisega, on ju! Nii ka mina käisin taas lõngajahil ja tulin kampsunitäie lõngaga koju. Isegi imestan oma julgust teha algust sellise suurprojektiga Sellel korral leidsin Novitalt Wind Luxus lõnga, mmm 80%viila ja 20%siidi. Kui nüüd päris aus olla, siis otsisin midagi kollastest toonidest, aga pihku jäi selline roosakas helelilla. See värv on ikka minu lemmikute hulka kuulunud. Katsemudeli leidsin ajakirjast Sabrina nr.9/2008 nr21. Eks näis mis sellest projektist kujuneb, kas saan kevadeks ikka valmis ka


Ega ma sellega piirdunud. Väike tellimus ka Helmehaldjast. Natuke 0,3mm vasktraati, suuremad hõbedased kõrvarõngakonksud, vasksed helmekübarad kahte suurust, hõbedased kalotid, 925 karabiinlukud. Mõeldes Jõuludele ka mobiiliripatsid ja mõned kinkekotid.
tuulik posted @ 17:03 - Link - kommentaarid (2)

273436