Hobi - hingetõmbehetk
Hobi - hingetõmbehetk
tuulik tuulutab...
28 Mai 2011
Kui eelmises postituses oli esindatud kuukivi võlu, siis seekord on tegemist päikesekividega (sünteetiline, aga siiski kaunis). Nimelt, originaalis olid sellised plastmassist ja allergiat tekitavate kinnistega kõrvarõngad.


Omanikule need kivikesed väga meeldisid, aga kanda ehteid ei saanud.
Siin pakkusin oma abi ja tulemus selline. Kivikesed on 5-6mm ja kumerdatud ketta lõplikuks suuruseks 9mm.Rõõmsat nädalavahetust!

tuulik posted @ 18:59 - Link - kommentaarid (2)
26 Mai 2011
Oi, kuidas ma alati rõõmustan ja kilkan kui mulle saabub mõni tore tööriist või abivahend ehete nikerdamiseks. Tegelikult teen neid ju tavalises köögis ja "põlve otsas".
Seekord leidis tee minu juurde metalli ümardamise klots/alus kahe punsliga. Ei teagi kuidas sellele õiget eestikeelset vastet leida. Aga katsetamise tulemus siis siin.

Kõrvarõngad kuukiviga "MoonLily".
Kogupikkus 24mm, vikerkaare kuukivi 6mm, oksüdeeritud 925' hõbe.

Kõrvarõngad on leidnud uue omaniku. Head kandmist!

Kaunist saabuvat nädalalõppu! Ja nuusutage sireleid!
tuulik posted @ 19:52 - Link - kommentaarid (7)
20 Mai 2011
Soovisin proovida helmestest põimida midagi huvitavamat. Leidsin peotäie musti 4mm lihvitud helmeid ja et liiga süngeks ei jääks lisasin ka vikerkaarevärvilisi seemnekaid. Õpetus interneti avarustest, kahjuks ei leia enam õiget koha viidet... Nii sündisid ruumilised kolmnurksed kõrvarõngad. Oksüdeeritud hõbedast suuremad konksud kinnise aasaga. Nimeks tuli "Öine vikerkaar" või "Virmalised".
Kolmnurga suurus 23mm ja kõrvarõnga täispikkus 47mm.

Rahulikku nädalavahetust!
tuulik posted @ 20:30 - Link - kommentaarid (4)
17 Mai 2011
Taaskord sattusin kõrvarõngaste lainele.
Seekordsed kõrvakaunistused läksid sünnipäevakingiks ühele sihvakale noorele daamile.India käsitööhelmed ja vana messingi toonis lisandid.


tuulik posted @ 14:00 - Link - kommentaarid (1)
14 Mai 2011
Jätkuvalt sorteerisin oma varusid ja leidsin mõned punased klaashelmed. Nendest said kõrvarõngad lisaks eelnevale käekaunistusele. Niisiis, lillekujulised klaashelmed ja messing. Mõõt 2,5cm koos konksuga.

Tegelikkuses on ehete värv ikka tunduvalt tumedam.

Rahulikku nädalavahetust!
tuulik posted @ 14:04 - Link - kommentaarid (1)
09 Mai 2011
Üritan ikka ja jälle katsetada ja leida midagi uut ja huvitavat ehete tegemise lõputust maailmast. Seekord pudenesid korvist välja mustad ja punased seemnehelmed. Ei saa ju neid niisama tagasi toppida. Olen õppinud selliseid sm.Juhuse märke tähele panema ja punusin neist käevõru. Leidsin BB ajakirjast vastava õpetuse ja lihtsustasin seda vastavalt oma oskustele ja helmeste kvaliteedile. Särtsuks lisasin juurde säravpunased lihvitud klaashelmed ja tulemus siis selline.

Rõõmu!
tuulik posted @ 15:46 - Link - kommentaarid (2)
07 Mai 2011
Emadepäev on minu jaoks sellel aastal kuidagi kiiresti pärale jõudmas. Kallis emake on juba mituteist aastat jälgimas pilvepiirilt minu elu-olu. Küll külastab ta mind unedes ja olulistel hetkedel nagu aitaks leida otstarbekaim tegevussuund.
Aastaid seisis emalt päritud pross niisama ehtekarbi nurgas, kuna kinnis oli katki läinud. Lapsepõlvest mäletan, et komplekti kuulusid veel ka sarnased kõrvarõngad, aga need on kaotsi läinud hulgaliste kolimiste käigus, kahju. Aga rõõm on suur sellest et nüüdseks on mul oskus selliseid ehteid parandades neid uuele elule aidata.

Siin siis see kena asjake aegade kaugustest uue kinnisega.


Tuleb mainida, et tänu põletile sai oksiidikiht ehtelt puhastatud. See oli omamoodi vaatepilt, kuna leek oli täiesti roheline.


Aitäh Emadele!
tuulik posted @ 11:06 - Link - kommentaarid (2)

273371