Hobi - hingetõmbehetk
Hobi - hingetõmbehetk
tuulik tuulutab...
29 Jaanuar 2010
Ikka katsetan ja proovin... rõngastega keerutan ja põimin.
"CelticStrap" põiming kõrvarõngastele roosa kvartsiga. Seekord siis poltkõrvakatega tegemist, u. 4cm.

Hüva nädalavahetust!
tuulik posted @ 13:23 - Link - kommentaarid (6)
28 Jaanuar 2010
"Scherzo" on sellise rannakarbikujulise põimingu nimetus. Et kõrvarõngad liialt pikaks ei kujuneks kasutasin ainult ühte motiivi. Kõrvarõngad ševroonametüstiga 4,5cm.

tuulik posted @ 11:17 - Link - kommentaarid
27 Jaanuar 2010
Kõrvarõngad ševroonametüstiga. Ketipõimingu nimeks on "Flat Queen's Link Chain". Minu meelest üsna meeldiv tulemus ja päris lihtne teha. Kindlasti kasutan sellist põimingut kunagi veel.

tuulik posted @ 09:23 - Link - kommentaarid (1)
26 Jaanuar 2010
Ametüst... See kristall on alati kuulunud müstikute abiliste hulka. Muude toredate omaduste juures aitab ta tugevdada immuunsust ja silmanägemist. Seekord tegemist ševroonametüstiga, millest vormus kee ripats. Kristall ise üsna toekas, 4cm. Siin keerutasin kandilist hõbetraati. Väike poeg läheb alati tohutult õhinasse, kui mõni mootoriseeritud tööriist nähtavale ilmub ja nii me siis drelliga koos asjatasime.

Ametüstiga läksin hoogu ja paar järgmist postitust tuleb selle kristalliga veel.
tuulik posted @ 09:12 - Link - kommentaarid (1)
19 Jaanuar 2010
Taas hematiit... selle peegelsile pind ja sügavhall toon on lummav. Rohke rauasisalduse tõttu on väiksemgi kristall üsna kaalukas.
Kõrvarõngad pikkusega 5cm. Ketiga mängisin niisama, võimalik, et sellelgi põimingul on oma nimi.tuulik posted @ 12:10 - Link - kommentaarid
16 Jaanuar 2010
Oeh.... Ometigi sain valmis kuidagimoodi kee aluse. Seda nokitsesin õpetuse järgi, aga pealisriie jäi ikkagi lokkima ja siis üritasin tekitada taha migisugused voldid. Kokkuvõttes on kah midagi, siiski esimese katsetuse kohta tulemus enam-vähem.Pealisriideks kasutasin musta sametit, karkass on saetud paksemast vineerist ja kaare jaoks leidsin toekama kartongi. Natukene lisasin pehmenduseks ka porolooni.
Kavas on teha veel valge sametiga alus, aga need liimiplekid on nii kerged tekkima, et võtan veel hoogu vol.2 tegemisega.

Esitlen keed, mis sai nimeks "Trinity.Louise."
Esiteks, mõnda aega tagasi olin suures vaimustuses keldi mustritest ja sõlmedest. See teema pole veel kaugeltki ammendunud.
Ja teiseks, inspireerisid mind kalli sõbratari reisikirjeldused LakeLouise nimelisest järvest.
Kee ise selline. Pilt pisut ülevalgustatud, õpin veel.Siin on esindatud päris kirju seltskond kristalle ja helmeid.
Peamisteks tegelasteks on neoonapatiit, haoliit ja lumiobsidiaan. Veel on leidnud oma koha akvamariin, emapärlikarbist helmed ja mõned tumehallid mageveepärlid.
Hõbedast osad käänasin-väänasin ja jootsin.Kena nädalavahetust!
tuulik posted @ 22:07 - Link - kommentaarid (8)
11 Jaanuar 2010
Nädalapäevad kummitas mind väikeste fluoriitide rida. Kuna mul polnud käepärast sobivat värvi paela kee tegemiseks, siis sellest reast sai käeehe.
Tegemist siis sini-roheliste väikeste fluoriidi kristallidega. Vahelülideks lilleketi motiivid ja ikka hõbetraat.

tuulik posted @ 17:24 - Link - kommentaarid (2)
09 Jaanuar 2010
"Dragon's tail" on sellise huvitava põimingu nimi, kus on kasutusel kahte suurust rõngaid. Üks huvitava värvusega sodaliit soovis osaleda ripatsiks saamisel. See kivike on tõepoolest põneva läbikumava tooniga ja esimese korraga ei saagi aru et tegemist sodaliidiga.
Ripatsi pikkus u. 5cm, 925 hõbetraat.

tuulik posted @ 16:54 - Link - kommentaarid (2)
07 Jaanuar 2010
Seekord leidis katsetamist Bütsantsi kett. Siin tuleks märkida, et kui on soovi proovida, siis tuleb hoolikalt valida traadi suuruse ja rõnga läbimõõdu suhet.
Kõrvarõngad tegin sodaliidiga. Pikkuseks 4,5cm.Päikest!
tuulik posted @ 08:36 - Link - kommentaarid (1)
05 Jaanuar 2010
Järgmiseks katsetuseks "ketinduse" alal võtsin teha väikese lülidest lillekese väga romantilise nimetusega "Love Knot". Tõesti armas tulemus. Kindlasti kasutan neid vigureid edaspidigi.
Kõrvarõngad rohelise fluoriidiga. Fluoriit on ikka mu lemmikute hulka kuulunud! Kõrvakaunistuste pikkus 4,5cm ja metalliks 925 hõbe. Konkse sai haamerdatud natukene nii ja naa.

tuulik posted @ 14:11 - Link - kommentaarid
04 Jaanuar 2010
Toredat aasta jätku! Milline äge talv on meile sellel hooajal antud, ah?! Vägev! Viie minuti jooksul vaheldub helesinine taevas tormise lumesajuga!

Nüüd siis tegemistest kah. Kokkuvõttes jäi jõuluaegsetest vabadest päevadest ikka puudu ja uue aasta esimesed päevad sai veedetud palgatööd rabades... tea millega see aasta veel lõpeb... Ei nurise, kohe üldse. Tänan, et mu oskusi vajatakse.

Olen huvi tundnud rõngaste erinevate ühendustehnikate vastu ja nüüd tuleb väike katsetuste seeria kõrvarõngaste kaunistuste näol.
Esitlen kõrvarõngapaari päikesekiviga ja kullaga täidetud traadiga. Rõngaste muster pärineb hiljutisest Beads&Beyond numbrist. Väga lihtne, aga annab ehtele kohe teistsuguse olemuse. Üldpikkuseks minu lemmik 4,5cm.

Päikest ja rõõmu!

tuulik posted @ 21:23 - Link - kommentaarid (2)

273445