Hobi - hingetõmbehetk
Hobi - hingetõmbehetk
tuulik tuulutab...
29 Jaanuar 2009
Huuuh, selleks korraks siis tõbi on üle elatud. JESS!!
Oli mul mingist tegemisest jäänud jupikene imepeenikest hõbeketti. Niisama proovisin, kas läheb ka mõnest helmest läbi. Ja nii sündisid opaliit-klaaskvartsist kõrvarõngad.Nagu ikka on kõik lisad sterlinghõbedast, opaliit helmes 10mm ja opaliidi tilgad. Kogupikkus 5,5cm.


tuulik posted @ 18:59 - Link - kommentaarid (3)
25 Jaanuar 2009
Sain tellimuse pitsilise lilleprossi tegemiseks. Kuna ma ainult äärmisel juhul teen samasuguseid asju, siis mõtlesin seekord natukene improviseerida ja tegin lille ääred erinevas toonis. See oli mõnus nokitsemine, kuna haigel inimesel enamasti lastakse oma kapriiside kohaselt mõnda aega olla.
Esimest korda proovisin teha ka peyote-põimimist. Tänu lahketele IT blogijatele leidsin sellise õpetuse ja pusisin ühele 12mm helmele katte peale. Natukene tegin ka isetegevust, õnneks ei paista eriti välja.
Pilt heledal taustal

ja tumedal.


Olge ikka terved ja rõõmsad!
tuulik posted @ 11:20 - Link - kommentaarid (5)
24 Jaanuar 2009
No-nii... olen korralikult haige, üks vintske batsill on nüüd ka mind maha murdnud.
Istun diivaninurgas ja põrnitsen klaasistunud pilgul koduseid...
Nii kui paks peavalu ennast pisut tagasi tõmbas, hakkasid juba ka mõtted liikuma ja lõpuks sain valmis oma kaua-tehtud-kaunikese talvemütsi, seda oleks vaja olnud juba ammu, nagu selgub.
Kuna kudumisoskused on kehvakesed, siis võttiski selle mütsi tegemine parajalt aega. Muudkui arvutasin ja harutasin. Esimest korda proovisin teha korvmustrit. Selle leidsin T.Meeri kudumisõpetuse vihikust nr.1 lk.36. Et ikka hea ja soe müts tuleks, kudusin ühestükis ka voodri, proovisin selle tagasipööramisel ka sakilise ääre tegemist. Ah, jaa... kootud siis varrastega nr.6 ja Katia Peru lõngast, mis sisaldab 40% villa, 40% akrüüli ja 20% alpakat. Kulus 1,5 kera. Kokkuvõttes olen saavutusega rahul.


tuulik posted @ 07:47 - Link - kommentaarid (6)
17 Jaanuar 2009
Amasoniit on üks huvitav kivi... selline sini-roheline. Mul on hetkel nõrkus sellise ebamäärase värvi suhtes. Toredate omadustega. Aitab neutraliseerida elektromagneetilist sudu (hea kasutada mobiiltelefonide ja arvutite kiirguse summutamiseks) ja tervendab nii kurku kui südant. See kivi rahustab aju ja närvisüsteemi.
Tegemist siis üle pika aja keega. Tellimustöö. Tegemiseks võtsin tükk aega hoogu ja nüüd siis jõudsin tulemuseni.

Kee pikkuseks on lausa 60cm. Ripats on 4,5cm. Kasutatud erinevaid amasoniidist helmeid ja opaliidi kettaid. Viimistletud messingist traadiga ja messingist kinnis+ripats.
Pilte ka lisanditest. Ripats

ja kinnis.

Meil on homme kiire ja tore päev, nimelt saab vanem poeg 14aastaseks.
tuulik posted @ 19:42 - Link - kommentaarid
04 Jaanuar 2009
Tjah... eelmise aasta jaanuaris tegin oma esimese helmetöö. Ja eile valmis selle aasta esimene. Kuidagi on kujunenud, et hetkel tunnevad inimesed tõmmet roosakvatsi poole. Pean tunnistama, et mul pole eriti neid helmeid varutud, lausa paneb mõtlema, miks pole see kristall mind oma võrku veel püüdnud. Niisiis, töökaaslane tellis oma noorele täiskasvanud tütrele mobiiliripatsi roosakvartsiga. Kliendi soov on seaduseks, kuigi ma ise neid imearmsaid kivikesi kujutlen südame kohal kandmiseks. Seega, ei saanud ma üle ega ümber südame teemast ja tuli välja selline asjake.

Kasutatud valmis kõrvarõnga toorikut ja hõbetatud vasktraati. Roosakvartsist helmed on 8mm kuulikesed, 8mm tahutud ketas ja 15mm ovaal. Väike Swarovski 6mm roosa liblikas kohe küsis end sinna juurde. Ehteosa pikkuseks tuli 4,5cmtuulik posted @ 11:54 - Link - kommentaarid (1)
03 Jaanuar 2009
Head Uut Aastat!
No nii, nüüd on siis pühad ja puhkamise päevad selleks korraks läbi... Väike meenutus vana aasta õhtust isetegemise vallas. Tegin esimest korda trühvleid. Leidsin siinsamas IT blogidest Domino trühvlite retsepti ja nii see mõte idanema hakkas. Koostisosad olid olemas ja esialgu tundus kõik suhteliselt lihtne. Olin töölt tulles üsna"otsas" ja tükk aega pidasin endaga läbirääkimisi kas üldse selle tegemise ette võtan... nagu selgus ikka võtsin ja ei kahetse. Kodused olid rõõmsalt abiks ja nii nad valmis said. Vahepeal pidin pesamunal kaks korda šokolaadiseid riideid vahetama, kuid tulemus oli meeldivalt hea. Sai neid ka meheemale uue aasta külakostiks viidud. Mees soovitas, kui veel tuleb tuhin peale, siis võiks igasse trühvlisse ka ühe terve mandli pista.


tuulik posted @ 18:44 - Link - kommentaarid (2)

273371