Hobi - hingetõmbehetk
Hobi - hingetõmbehetk
tuulik tuulutab...
28 Detsember 2008
Nii tore, kui antakse pisut vaba aega, lausa kalendaarselt... kohe nagu väike puhkus
Ametüst on mulle olnud heaks saatjaks sellest ajast kui olin pisike plika ja noolisin ema sõrmust. See kuidagi ei tahtnud sõrmes püsida ja siis sai teda vargsi kasutatud nagu nuku lillekorvi.
Esitlen uusi kõrvarõngaid mis "tegid ennast ise".

Tegemist siis ametüst helmestega "bamboo" 9mm ja lihvitud "rondelle" 7mm. Lisaks sterling hõbedast pärlikapslid ja 3,5mm "daisy" vahehelmed. Kogupikkuseks tuli 3cm.

Toredat vanaaastalõppu!
tuulik posted @ 16:55 - Link - kommentaarid (3)
26 Detsember 2008
Inimene on ikka üks huvitav olend. Päevasel ajal toimetab oma toimetamisi ja ehk leiab hetke ka elu üle mõtiskleda, aga öösel... vot siis algab alles seiklus. Nii ka mina sattusin unes nägema sellist vapustavat värvi, mille puhul meeste ja naiste arvamus kunagi kokku ei lange. Ühed ütlevad et sinine teised jälle et roheline. Mäletan veel unest ärgates sellist mõnusat tunnet ja kohe oli tung otsima hakata, kuidas seda tunnet siis materialiseerida. Poolvääriskividest leidsin kõige lähema olevat neoonsinise apatiidi, aga ei mallanud ära oodata millal seesamune kristall minuni jõuab ja leidsin üsna kohe Swarovskite hulgast vastava värvi nimega "indicolite". Mõeldud-tehtud ja nii need helmekesed oma aega ootasid et ainult kokku sobitada. Tundsin, et sellega ei saa piirduda ja lisasin ka pisut musta värvi, mis minu puhul on ülimalt haruldane.
Aitab nüüd lobast. Niisis, pildid... no seda värvi ei ole võimalik usutavalt pildile püüda, aga siiski...

Kogupikkus on 3,5cm. Kasutatud hõbedat, 2,5mm ("mirror"-cut) peegellihvhelmes , Swarovski indicolite helmed 9mm tilk, 6mm ümar, 4mm romb ja 4mm must pärl.

Rahulikku Jõuluaja jätku!
tuulik posted @ 11:25 - Link - kommentaarid (3)
20 Detsember 2008
Taas ühed tellitud kõrvarõngad. Seekord oli tellijad väga selge visioon. Minul oli ainult kokkupanemise mõnu.

Tegemist siis roosakvartsiga ja hõbedaga. Kuulid 10mm ja tilk 9mm, lillemotiiv 10mm. Konksud käänasin nupuga ehtenõelast, aga nende kuju on veel võimalik muuta, kui tahtmist on. Kogupikkuseks tuli 7,5cm (sooviti u 8cm ).
Minu jaoks oli selliste kõrvakate tegemine esimene kogemus nii pikkade kettidega toimetada. Huvitav oli igaljuhul. Selline haldjalik tulemus ja minu meelest ülimalt naiselik.
Kena nädalavahetuse jätku!
tuulik posted @ 16:15 - Link - kommentaarid
19 Detsember 2008
Esitlen ühed tellitud kõrvarõngad. Tellija soov oli midagi Maa-lähedast. Üks asi oli kindel, et hõbelehekesed peavad kindlasti olema, nende sooned meenutavad puujuuri. Helmeid otsisime mõnda aega ja siis sattusid puhku karneoolist tahutud helmed. Neid sai lisatud 'a 6 tk.

Konksude väänamine võttis natukene aega, et nad ilusti sarnased oleksid. Kogupikkuseks kujunes 4cm.

Mina jäin küll rahule. Üsna pihlakane tulemus, nagu soovitigi.
Kena Jõuluootust!
tuulik posted @ 07:52 - Link - kommentaarid (7)
17 Detsember 2008
Helmekesest tellitud kivikestega tulid ka sellised toredad kirssklaaskvartsist tahutud kuulid, väga marudad ja müstilised! Esiti mõtlesin teha keed, aga siis ikka tulid välja kõrvarõngad. Avastasin, et ma polegi eriti roosakaid ehteid teinud ja nendega sain tööl kohe uhkeldada.
Kogupikkuseks on 4,5cm, minu lemmik pikkus nagu selgub. Konks on Bali hõbe ja muud osad ka hõbedast.
Olge ikka terved ja rõõmsad!
tuulik posted @ 17:47 - Link - kommentaarid (2)
14 Detsember 2008
Kolades ringi IT blogides, komistasin minagi Tsunaami varasalvele ja otsisin välja oma seemnekate varud. Niimoodi valmis pitsiline lillepross. See läheb ka päkapikukotti.

Kasutasin meevärvi helmeid ja sisu siis suurematest plastpärlitest. Pildil on värvid natukene moondunud ja tegelikkuses ei ole sisu nii kontrastne.
tuulik posted @ 11:45 - Link - kommentaarid (3)
05 Detsember 2008
Ikka mõeldes Jõuludele... Valmisid sellised kõrvarõngad.

Mõtlesin sokutada need meheema päkapikukotti. Supertore ja kallis inimene. Tema kohta saab ütelda "kes palju teeb, see palju jõuab". Soovin talle pikka iga ja head tervist!

Kõrvarõngastes kasutasin ikka hõbedat ja lisaks virsikukarva ja kergelt lillaka varjundiga mageveepärleid. Kogupikkuseks on 3,5cm koos konksuga.
Kena käsitöökat nädalavahetust!
tuulik posted @ 20:33 - Link - kommentaarid
03 Detsember 2008
Kuigi ingliprojektiga ma ei liitunud, tekkis tohutu ingli tegemise isu
Kohandasin pisut selle projekti raames leitud õpetust ja nii sai valmis pisike tegelane, kes nüüd kaunistab minu mobiili ja rõõmustab silma.

tuulik posted @ 11:01 - Link - kommentaarid (5)

273411