Hobi - hingetõmbehetk
Hobi - hingetõmbehetk
tuulik tuulutab...
26 August 2008
Olen hetkel kõrvarõngaste lainel. Kunagi saabusid mulle sellised vahvad merevaigu kettakesed 1cm x 2cm. Küll ma nuputasin mida nendest teha ja kuidas kantavaks sättida. Eile tuli tuhin peale ja panin kokku sellised kõrvakad.

Kasutasin gold-filled traati (0,5 ja 0,8 ) ja 3,5mm daisy'sid. Konksud on ovaalsed, kinnis jääb ilusti kõrva taha ja ei paista kohe välja. Kogupikkuseks kujunes 4,5cm. See vist mu lemmik pikkus
tuulik posted @ 09:39 - Link - kommentaarid (1)
22 August 2008
Nüüdseks on valminud mu "kaua tehtud kaunikene" unenäopüüdja. Rõnga diameeter on 10cm ja kogupikkuseks koos sulgedega 40cm.
Ja siin ta on. Ja üks pilt lähemalt.
Toredaid unenägusid teilegi!
Huuh... tuleb vist album hot'ist ära kolida, alatasa jandib.
tuulik posted @ 10:42 - Link - kommentaarid (2)
21 August 2008
Tore päev oli täna. Ilm pakkus igale maitsele midagi Käisin oma püsimatu väikese pojaga linnas lõnga otsimas selle kauni lillesalli jaoks Jah, muidugi leidsin ennast lõpuks Karnaluksist ja sealt ma tulin ka saagiga. See on Merino Superfine. Mmm, kui mõnus põsele. Eks näis, kuidas hakkab välja tulema. Julge hundi rind on ikka kobe olnud, eksju.
Üks kena pilt Treppojalt.

tuulik posted @ 19:06 - Link - kommentaarid
20 August 2008
Toredat püha! Ja palju õnne meile kõigile!
Kui kallis ämm mu kõrvakaid nägi, siis andis kohe tellimuse sisse. Niimoodi ma siis tegingi eelmises postituses esitletud kõrvarõngastele sõsarad. Plaanisin küll esialgu teha ka käekee, aga nüüd kulus materjal mujale. Helmeid mul veel on ja tuleb midagi muud nuputada kokku. Igaljuhul oli ämm rõõmus ja mida siis veel ühele nikerdajale vaja on, kui näha sära saaja silmades.
Tumelillast fluoriidist kõrvarõngad vol.2
tuulik posted @ 17:34 - Link - kommentaarid
17 August 2008
Mmmm... fluoriit... on viimasel ajal minu lemmikute hulka astunud. Muudkui veeretan neid helmeid peos ja imetlen seda rohe/lilla/kirgast läbipaistvat värvide pillerkaart.
Ja muidugi ei saa läbi hõbedata. Minuni jõudsid sellised kenakesed sillerdavad hõbehelmed ja niimoodi siis valmisid allolevad kõrvarõngad. Kogupikkuseks on 4,5cm.

ja samblasel taustal koos vihmapiiskadega
tuulik posted @ 18:41 - Link - kommentaarid (2)
15 August 2008
Mõnda aega tagasi hakkasin põhjalikumalt tutvuma oma unenägude maastikuga. Päris põnev ja samas ka natuke hirmuäratav on see alateadvusest tulev informatsioon. Kuna pea iga paari päeva tagant nö komistasin ikka ja jälle infole P-Ameerika indiaanlaste kohta, siis tekkis vajadus nikerdada endale unenäopüüdja. Niisiis, esimesena painutasin jämedamast vasktraadist aluse, e. rõnga. Teiseks, leidsin igiammustest tagavara kastidest ehtsat eestimaist jämedat linast niiti. Kolmandaks, hankisin ka kivikesi. Neljandaks, polnud mul võtta kotka sulgi. Seinatahvlil olid kunagisest jaanalinnufarmi külastusest paar musta lehvivat sulekest. (Kui loomaaeda jõuan, siis üritan kotkaliste puuride juurest luurata, ehk leian mõne).
Selline kodukootud ja omane komplekt siis kokku saigi

toorikud

Kristallikesed loomulikumas keskkonnas

kivid


tuulik posted @ 15:03 - Link - kommentaarid
14 August 2008
Juba mõni päev on valmis olnud Koduperenaise top. Tegin, nagu paljud siin, Tennesee fuksiaroosast lõngast suurust M. Ise olen väga rahul sellega. Tegelikult lõpetasin ta laupäeva õhtul. Ammu polnud kudunud ja nüüd vaatan juba lillelise salli poole. Samas on ka paar pärli-"rauda tules". Rohkem hetkel ei lobise.

Ja seljas siis selline


tuulik posted @ 06:47 - Link - kommentaarid (5)
13 August 2008
Olime kutsutud möödunud pühapäeval ühe toreda piiga 1 a.-sele sünnipäevale. Tal on ka natuke suurem õde. Kuna mul ei avane just tihti võimalust piigadele kingitusi teha (olen poegade ema), siis siin läksin kohe põlema soovist midagi nikerdada. Aega polnud just palju ja siis otsustasin pluuse tuunida.
Esimene enne muutumist

ja pärast
tuunimist
pilt lähemalt
Ja teine enne muutumist

ja pärast väikest helmestega tikkimist
selline
Emmele meeldisid, loodetavasti on veel ka ilma nende kandmiseks.

tuulik posted @ 10:32 - Link - kommentaarid (1)
03 August 2008
Noo-nii... pole ma mingi eriline kuduja ega miskit, niisama pusserdan mõnikord. Aga Koduperenaise lillelisest topist ei saanud mööda. Seega, õpetus käes, käisin mööda poode lõnga jahil. Lõpuks jõudsin Karnaluksi ja sealt selle mõnusa Tennessee leidsingi. Esiti otsisin kas helelillat, türkiissinist või midagi tumedamat roosat. Ja see fuksiaroosa võlus mind vägagi. Loodetavasti jätkub ka natukene ilma, et seda pluusikest saaks ka kanda veel sellel hooajal. Ja noh, muidugi, ehk jõuan selle ka valmis teha.

see oli täna hommikune seis

Hetkel olen veel pisut juurde saanud punuda, täna ju selline tubane ilm.
tuulik posted @ 18:24 - Link - kommentaarid (3)

273929