mummi näputöö
mummi näputöö

Kõik, mida saab ise teha, tuleb ise teha!


19 November 2012

Need lilled on kõigile teile, austatud minu blogi külastajad!
Juba üle 100 000 külastuse!!!
Ma väga loodan, et olete selle 4 aasta jooksul leidnud siit midagi huvitavat ka. Eks me kõik üritame end teostada vastavalt oskustele ja võimalustele.
Täna ma käsitööd ei näita ja räägin ühe armsa loo. See juhtus möödunud nädalal käsitööseltsis.
"KAS MUL ON ÕIGESTI?" Ootamatult seisis selle küsimusega minu ees see väike poiss!!! Algul vaatasin, et kas ema on kuhugi läinud et ta minu poole pöördub. Aga ei. Ema kudus hoolega oma kinda kolmerealist kokkuvõtmist (kahe tahi ja silmusega). Alles siis taipasin, et lapsel on oma loogika. Ema küsis nii minu käest, samuti käisid teised tädid ühte-teist küsimas.
Me ei oska arvatagi, mida kõike lapsed oskavad tähele panna.
Loomulikult oli ju kõik õigesti ja väga tubli poiss.
Ja siis tuli veidi vanem õde sama küsimusega...
Meie Merle Saulep püüdis selle armsa sündmuse pildile ka. Merle pilte näeb rohkem käsitööseltsi kodulehel haapsalusall.ee
Homme on meil käsitööseltsi 20. sünnipäev.Tuleb näitus ja pidulik koosviibimine toredate külalistega.
Teile soovin vastupidamist pimedas ja vihmas!
mummi2 17:48 - Link - kommentaarid (5)

06 November 2012
Lambivarju tegemise õpetusega jään ma jänni.Kus ma täpselt kahandasin ja kui palju, ei oska enam öelda. Tegin rohkem tunde järgi.
Töö käik oli siis selline. Muster peab olema selline, et oleks kahandamise võimalus mustrit segi ajamata. Mina kasutasin Sofia mustrit Haapsalu salli raamatust.Silmuste arvutamiseks kudusin väikese proovitöö.
Varju kudumist alustasin laiemast osast. Kahandused tegin sellistes kohtades, kus ei oleks kahandus näha. Alla ja üles põimisin ehete tegemiseks mõeldud pruuni kummipaela, pesin ja pingutasin. Nii lihtne ongi!
mummi2 19:51 - Link - kommentaarid

05 November 2012
Tere!
Põrandariietega sobiva lambivarju kudusin pitsilise.
Õues on külmaks läinud ja ega põrandadki eriti soojad ole. Gretele soojad sussid. Valmis sussid on enne pildile saamist juba veidi väsinud olemisega.
Olge tublid ja terved!
mummi2 17:25 - Link - kommentaarid (10)