mummi näputöö
mummi näputöö

Kõik, mida saab ise teha, tuleb ise teha!


30 November 2008
Tere vaikset advendiaega!Õues on küll kurb ja vesine, aga pole viga.Küll see lumi ka tuleb.Jõuluks ikka tuleb.Mul on täna jõuluvana kinkekotti pakkuda ühed soojad sussid.Võib-olla on selles foorumis kunagi nendest ka juttu olnud.Ma olen alles nii "noor" blogija,et ei tea.Annan siiski ka õpetuse.Need sobivad jõulukingiks neile,kel jalad külmetavad või on külmad põrandad. Vaja on kahte värvi jämedamat lõnga /võib võtta kahekordse lõnga topelt).Vardad nr.4. Luua vardale 45 silmst.Kududa läbi.2.ne rida. Kududa 5-e kaupa erinevat värvi.NB!KOGUAEG KOOTAKSE PAREMPIDI.Edasi kootakse samuti, aga vaba lõng jookseb koguaeg vasakul pool.Vaba lõnga tuleb pingutada,et jääks voldid mis teevad sussi paksuks.Nii kududa u. 21cm, siis tuleb suurus 37-39.Siis võtta kokku hajutatult nagu sokki.Ots tõmmba kokku. Kand õmble kinni.Pealt õmble kinni. Pealt õmble kinni 9cm.Kaunista lille või tutiga. Jõudu tööle!

mummi2 08:48 - Link - kommentaarid (2)

23 November 2008
Tere ilusat ja tõsist talve! Küll on väljas uhke ilm.Süda igatses juba lund ja tuisku. Ei armasta ma seda pimedat ja porist aega.Isegi käsitöö isu läheb ära.Midagi on siiski ka näidata.Nakatusin minagi nokkmütsi pisikuga.Aitäh Mannule õpetuse eest.Meie pere pesamuna(esialgu veel) sai mütsi.Tema arvates oli mütsi näitamisest üksi vähe ja pani roositud kinda ka kätte.Veel näitan Läänemaa sõrmikuid.Alati ma luban,et see paar on viimane.Selle randme kudumine võtab nii kaua aega.Tegelikult on juba 4 paar.Seekord kõik. Minge õue talve vaatama!

mummi2 14:50 - Link - kommentaarid (7)

20 November 2008
Tere õhtust üle pika aja! Eks ole nii, et inimene mõtleb ja tehnika teeb mis tema tahab.Nii juhtus ka meiega.Selle aja sisse jäi ka koolivaheaeg.Seepärast hakkamegi sellest peale.Et ees seisis soojamaa reis,siis tegin vastavalt soovile veel sügisel kaks suvist tööd.Heegeldasin lilled ja lehed kleidi ülemiseks osaks ja kudusin pitsilise jakikese.Seekord siis sedasi. Järgmine kord tulen meie kliimasse tagasi.


mummi2 18:17 - Link - kommentaarid (2)