mummi näputöö
mummi näputöö

Kõik, mida saab ise teha, tuleb ise teha!


27 Juuli 2008
Tere ilusat suveõhtut!
Nii ilus suvi! Aga mina näitan täna hoopis villaseid töid. Beezi kardina kohta võib öelda ,et lõpuks valmis.Küll on suvel raske kududa!Ei tulnud päris see,mis ma tahtsin,mis teha.Punase kardina idee sain mõne aasta eest mingist ajakirjast.Mind jäi see kummitama,kuni tegin valmis.Mõlemad kardinad on erinevates suvilates.Muidugi ei ole neid üks,ikka paarikaupa.Punase kardina taga on jämedast linasest/kotiriie/ kardin.Vastu valgust on imeline struktuur.Olen vaimustuses.Punane seelik rahvariide ainetel.Lapselaps tellis.

Ilusat suve jätku!


mummi2 17:54 - Link - kommentaarid (3)

18 Juuli 2008
Tere jälle! Olenvalmis saanud ühe suvise kehakatte.On ka viimane aeg.Suvi saab varstiläbi Idee on "Käsitöö" suvisest numbrist lk.18. Muster on haapsalu salli muster "Silvia".Muster sai nime selle järgi,et Rootsi kuningannale kingiti tema Haapsalu reisil selle mustriga sall.Materjal puuvillane lõng.Näitan veel ühte mobiili kotti.Olen neid teinu eelnevatel aastatel rohkem.LILLED õitsevad praegu nii ilusasti!
mummi2 17:40 - Link - kommentaaridmummi2 17:07 - Link - kommentaarid (13)

15 Juuli 2008
Ilusat suveõhtut kõigile! Maasikate korjamise kõrval tuleb ikka käsitööd ka pisut teha. Siis on tuju hea ja süda rahul. See on see kästöösõltlase kiiks.Kohe nagu midagi on puudu,kui mõnd huvitavat tööd käepärast ei ole.
Täna oleks mul näidata mõned kotid.

Lapitehnikas kott.Ikka jälle kootud lapiga.Teised kotid on telgedel kootud.Õieti on kollasga kootud koti osa proovitöö telgedel. Aga kahju oli niisama ära visata ja nii saigi kott.mummi2 17:04 - Link - kommentaarid (6)

04 Juuli 2008
Tore,et tekk meeldis.Mis puutub küsimusse,kas tohib järele teha.Aga palun! Mul on ainult hea meel,kui keegi saab minu töödest mingi idee.
Nüüd Villalinnu küsimus -kuidas saab kootud lapid nii õmmelda,et nad ei tõmba materjali kortsu.Selleks on mitu tingimust.
1.Lõnga valik,millest kootakse pitsilapid.Selleks sobib selline lõng,mis peale venitamist ei tõmba uuesti kokku.Parim on villane.Arvan,et sobib ka puuvillane,kui ta lasta pinge all kuivada.Mingil juhul ei sobi kunstmaterjal.Tean omast käest,et isegi poolvillane haapsalu sall on peale raamilt võtmist nagu enne raamitamist.Suur töö tehtudja tulemust ei miskit.
2.Valmis lapid tuleb pesta ja tõmmata pingule nööpnõelte või äärtest läbi põimitud tugeva kõnga abil.Lasta kuivada. Sama tulemuse saab kui lapid pingutada triikimislaual ja aurutada läbi märja riide.
Jutt tuli pikk,aga loodan,et on arusaadav.Rasket pole midagi.Julget pealehakkamist!
mummi2 18:26 - Link - kommentaarid (1)

03 Juuli 2008
Tere jälle!
Täna on mul võimalik näidata veel ühte lapitekki.Lugu selline,et kui üks laps sai lapiteki, siis teine küsis "aga mulle palun ka". Kuidas ma siis kallitele lastelastele ei tee! Ikka teen. Selle teki tegemiseks ei olnud mul mingit plaani.Hakkasin lihtsalt keskelt pihta ja selline ta tuligi. Ikka omas stiilis: kootud pitslappidega linasest riidest. Linane on minu suur armastus.Lisaks näitan paari suvepluusi. Need on varem kootud ja pildid on näituselt.
mummi2 11:17 - Link - kommentaarid (11)