mummi näputöö
mummi näputöö

Kõik, mida saab ise teha, tuleb ise teha!


30 August 2008
Tere!Oh kooliaeg, oh kooliaeg...See teema on päevakorras pea igas peres. Kes saadab lapse,kes läheb ise kooli.Kes valmistub õpetamiseks(sama siin).Aga käsitööd ei unusta huviline ikkagi. Seekord näitan üht oma varasemat tööd.Selle mudeli nuputamine võttis palju aega,aga töötab.Alustasin alt 420 silmaga. Pitsi kudusin kokku võtmata.Edasi kahandasin 4 kohast õlajoonel.Ees ja taga on keskel 70 silma,mida ei tohi kahandada.Selle kõrvalt mõlemalt poolt kahandasin korraga 2 silma s.t. 2x 2 kokku.Ühel ringil vähenes 8 silma.Kahandasin igal 3 .real.Umbes õla kohal kahandasin rohkem.Kaeluse kudusin ripskoes.Loodan,et on arusaadav.Aga küsida võib alati.

mummi2 17:50 - Link - kommentaarid (18)

25 August 2008
Tere hommikust!Vihmane on see tänane päev.See annab südametunnistuse piinadeta käsitööd teha.Näitan veel ühte tööd, mis oli ka Kuursaalis. Üle ega ümber ei saa lilledest.Pean siinkohal tunnistama,et selle ilusa aia autor ei ole mina vaid minia,kes on tõeline rohenäpp.Tema on ka tänane mannekeen.P.s.selle töö idee on viimasest Vjazaniest.mummi2 07:48 - Link - kommentaarid (7)

20 August 2008
Tere! Õnnitlen meid kõiki Pidupäeval!Väga ilusaks kingituseks oli öölaulupidu.Vaatasin telerist ja tundsin kui armas see maa meile on.Rõõmustame ka koos Gerdiga! Need lilled on kõigile teile!


mummi2 15:41 - Link - kommentaarid (4)

18 August 2008
Kui minu armas abiline oli pildid ära pannud,leian ,et pean natuke selgitama.Valge kleit on pruutkleit.Aasta tagasi abielluti selles kleidis.(pildil ei ole pruut).Ühel pildil on koos mannekeeniga ka kleidi kuduja.Muster on liblika muster 1986 a. Pitsilistest koekirjadestnr.151.Teisel pildil, millest tahan kirjutada,on see,kus proua tõmbab salli sõrmusest läbi.Turistid tahtsid oma silmaga selles veenduda.
mummi2 13:56 - Link - kommentaarid (2)

Tere kõigile! Lõppesid suured pidustused Haapsalus.Peetud sai ka XI Haapsalu salli päev. Näitan mõne pildi sellest üritusest.Külas oli Pärnu pitsistuudio.Oli näitus,olid kudujad(7) pärnust, Tallinast ja Läänemaalt.Reegel on,et sallikudujad ise ei võistle.Oli moedemonstratsioon.Sellest ka mõned pildid.Osa pilte jätan teiseks korraks.Publikule anti võimalus valida enam meeldiv sallimuster.Ülekaalukas lemmik oli Silvia muster.Mustrit näeb minu varasemas postituses oranzil suvetopil lillede taustal.Seal selgitasin ka mustri ajalugu.Publikul oli võimalus kududa oma salli.Seda on kootud juba 3 aastat.Vaatamata vihmale oli tore päev.

mummi2 13:24 - Link - kommentaarid (5)

06 August 2008
Tere ilusat(loodetavasti) augusti!Tahaks ju veel suvesoojust!August on Haapsalus Valge Daami kuu.Koos sellega on üle 10 aasta olnud haapsalu salli päeva Kuursaalis.Tänavu siis 16.augustil algusega 12.00.Kavas näitus,kudumisvõistlus,kudumite demonstratsioon ja oksjon,publiku salli kudumine ja kõigi ühine tordi söömine.Külla tuleb Pärnu pitsistuudio. Kudumisvõistlusele on oodatud kõik,kes oskavad pitsimustrit lugeda.Samal ajal on Haapsalus käsitöölaat ja õhtul vabaõhuetendus.Kui kuu paistab,siis näitab end ka Valge Daam.Olen teda ise aastaid tagasi näinud.Ma olen alles uus liituja ja ei tea täpselt reegleid.Kui see jutt ei vasta reeglitele,siis palun kustutage.
Näitan siia lõppu raamatukaani linasest ja piibelehe mustriga.Järjehoidja on tehtud kirivöö tehnikas.Ridiküll on kõvendatud papiga.Tegin prooviks veel mõned "ehted".Jõudu kõigile tegijatele!
mummi2 18:37 - Link - kommentaarid (3)