urvakese näpukad
urvakese näpukad
kes ikka koera saba tõstab kui koer ise
14 September 2009
Valmis kampsun(431g). Pilt varukatest on eelmises postituses. Kindlasti on keegi enne mind ka juba sellist kampsunit kudunud.
Lõng on eestimaine 8/2, vabrikut ei mäleta. Varukad kudusin nr.3, alumise osa nr.4, krae nr.2,5. Muster on pärit L. Reiman-i "Pitsilised koekirjad" II trükk 1986 nr 127. Kudusin proovilapi, kust arvutasin varuka suusse 43silma ja 15motiivi kõrguseks, 6 motiivi sirgelt selja ossa. Silmi lõin juurde iga motiivi algus real mõlemile poole ühe.
Alumise osa kudusin varukate külge sellest lõngast, mis neist üle jäi. Mõlemat varukat alustasin eraldi tokkidest, et seljale ülemineku jutti ei jääks. Kaelakaare kujundasin kogemustest. Õmblesin varukad kokku ja võtsin neist ülejäänud silmad nr.4 vardale. Lugesin hoolega, et silmi oleks parasjagu 43-le motiivile, lisaks serva silmad. Kudumise lõpetasin motiivi lõpus, lisaks 1pahempidi rida. Viimase asjana pressisin serva, et ta ei lokiks. Kraeks 20rida nr.2,5 varrastega. Kaks nööpi leidsin vanadest varudest.

Ema seljas. Värvid on õigemad.

Suvel valmis üks suvine sitsist hõlmikseelik. Pilti mul pole. Riie ulatus 1,5 korda ümber minu, paelad said 2 korda ümber minu lisaks sidumise osa. Riide ülesse õmblesin 2 kanalit paelte jaoks. Kokku lapituna pole mõtet riidest pilti teha ja seljas pole mõtet pilti teha- nii võrd lihtne suvine seelik. Lihtsam oleks vaid ülalt kummi kanalitega seelik.
urvake posted @ 18:38 - Link - kommentaarid (1)
308226 visitors