Drex.Tegemised
Drex. Tegemised
Ega mina tööd ei pelga, ma võin töö kõrval ka käsitööd teha
04 Veebruar 2009

Mulle meeldivad pusakeed - eriti teiste tehtud. Näiteks Minni blogis võib kohata mitmeid imearmsaid pusakeesid. Enda omad ei tule kuidagi nii nagu tahaks. Oli mul juba ammu aetud niidile sinised ovaalsed latakad, auguga ühes servas. Tegin valmis, no niru, mis niru. Harutasin, ei või mis, ma harutasin, see niit ei taha hargneda, seega lõikasin jälle lahti. Ajasin lisaks sinisekirjusid seemnekaid, neid suuremaid.... Proovid küll, ju hästi teha, ikka tuleb nii, nagu alati...
Seega käärid appi ja

Kolmas üritamine. Peale eelnimetatute, mis keest välja lõigatud, sai ka 3 mm-sed plastikust hõbekuulid sisse sutatatud. Massiks.
Sai valmis heegeldatud, ja nagu ikka polnud see, mis oleks tahtnud. oli teine karbis, värisedes oma saatust ootamas. Täna jäi see karp näppu. Puhtjuhuslikult. Või mis näppu, arvutilaua all on mul suht kaootiline karpidesegu, ja see libises sealt välja, seega jäi varbasse, mitte näppu.
Tõmbasn siis niidi sirgu, käärid olid juba sealsamas, veel ei võtnud, ja lappasin kee kokku. Mõõdud polnud just kõige paremad, aga lisaks panin hoopis otstesse mummud. Ühe mummu kapseldasin kahelt poolt. Isegi jäi pisut vahepealt värv paistma.

Sai siis selline. Veel pole kääre võtnud.


Kuna olen praegu bronhiidiga koduarestis, palavikus ka , siis soovitas perearst ikka midagi loodusliku ravi vallast ka, mis sest, et AB tabletid mulle kirjutas.

Tegin siis täna tema soovituse järgi
* võta kaks suuremat sibulat. Ma võtsin peoga väikeseid, lihtsalt suuri polnud kodus.
* puhasta juuresaba, ja muidu praht, ning lõika koos koortega, näiteks seibideks
* 1 liiter vett ja keema,

Keeda tasasel tulel 15 min. Kurna ja joo. Soovi korral lisa mett
Ei kõla just eriti ahvatlevalt. Ma pisut pelgasin ka seda jooki. Et ma üksi ei peaaks seda jooma, siis soovitasin kogu kodusele kambale ka. See jooks olla väga puhastav, võimalik, et teeb kere lahti !
veel pole.
Värvuselt kollane, nagu lihavõtte ajal munakeeduvesi, kui mune sibulakoortega värvida.

Joogi retsept just ahvatlev pole, aga maitse polegi nii jube, kui kartsin. Mett lisasin esimese tassi juurde, teisele pooltassile oleks lausa soola riputanud, nagu lahjem puljong oli.
Hääküll, kui vaja joon ära, aga just niisugune jook pole, mida ma tugitoolis telku ees naudiks. Samas, kui on tervendav, julgen soovitada.


Pilt siis ka, enne ununes teha, aga siit potikesest on juba 3,5 kruusitäit ära kurnatuddrex posted @ 19:19 - Link - kommentaarid (14)
1551687 visitors