Drex.Tegemised
Drex. Tegemised
Ega mina tööd ei pelga, ma võin töö kõrval ka käsitööd teha
13 Veebruar 2008
Täites oma ülessannet uue väljakutse ees, Pildistame koos: teema nr 2, MULL

Oh, esmalt arvasin, et ma jätan selle teema hoopis kõrvale, kuna ühtki vaba mullikest ma kuskilt ei kohanud, ja selle "õige Mulli" juurde, Viljandikanti polnud ka plaanis minna.

Täna avastasin oma pildipagasisi mingi aeg tagasi tehtud mullid, vihmamullid.

Ja järsku taipasin, mul on klaaskera, kuskil ema korteris. Klaaskera on meie peres alati olnud. Mu isapoolsete vanavanemate kodu oli Järvakandi klaasivabrikust otsejoones metsa, oma 7 km. Ja seal oli klaas suht kättesaadav, klaasivabrik ju sealsamas. isegi Järvakandi külje all võis klaasisulatusahjust pärit tükikesi leida. ja leiab vist tänapäevalgi.
Sõja ajal olid sellised klaaskuulid, neid puhusid klaasitöökoja meistrid (?) või sellid, vm tegelased, aga puhtuti neid mingi nipiga, et sisse ei tulnud üks suur, vaid palju pisikesi mullikesi. ja makesomadus neil oli, oli nagu mingi raha, neid vahetati taludes söögikraami vastu, mis ühikus, ma ei tea, aga meil maal oli neid mitmeid, Lapsena meeldis mul nendega mängida, need olid mu akvaariumid, Võimalik, et nii rasket sõna, nagu akvaarium ma siis ei teadnud, arvatavasti elasid mul seal "konnad" ja "kalad" ja "vetikad".

Mingil ajal tuli see kurb moment, kui talu jäi tühjaks, ei, vanaema elas, kuid haigestus, ja oli põhiliselt voodihaige. Isa aga ei lubanud maalt miskit ära tuua, kuna arvasime, et vanaema siiki läheb sinna tagasi. Ükskord ma siiski kauplesin endale ühe mitmest klaaskuulist. Mõni aeg hiljem, kui vanaema suri, ja me nii tihti maal ei käidud, hoolitsesid "head naabrid" selle eest, et sealt enam midagi tuua polnud. Naabrimemme matuselaual olid meie kohvitasid....

Aga minul oli klaaskuul. Imeline kuulike, Oma lapsedki mängisid sellega, kuid kuul teadagi on väle veerema, ja nii ta ükskord maha laksatas. Ei, katki ei läinud, sisse tuli nagu linnutiivaline kujutis, õhkõrn, valguse murdumine. Seepeale korjasin kuuli käeulatusest ära. Täna on ta mul jälle kapiriiulil, minu kuulike, täis õhumulle, ja varsti 70 aastat vanagi
link teiste klaaskera piltide juurde.

Quote:
Ohoo.
Ajalooga mull.
Väga lahe pallike. Kui suur ta on?
13 Veeb 2008 - 20:57
Kommenteerib Bubbly Külasta teda Blog


läbimõõt 8 cm
drex posted @ 18:42 - Link - kommentaarid (5)
1551375 visitors