Drex.Tegemised
Drex. Tegemised
Ega mina tööd ei pelga, ma võin töö kõrval ka käsitööd teha
18 Jaanuar 2012
Poekott

Õmblesin täna hommikul poekoti.
Lihtsalt kilekotid mulle ei meeldi, aga pean tunnistama, et käekoti nurgas on tavaliselt üks hästi pisikeseks kokkuvoldidtud kilekott, et noh, kui nagu poes tuleb mõte osta kaks saia ja üks piim, siis peaks need ju kuskile panema. Juhtub ju, et riidekott ununeb.

Ja veel, poest ostetud valmis riidekottidel on liiga pikad sangad, ma pole küll teab mis jups, aga kott kipub ikka vastu maad riipsama.
Ja üle õla ma ka seda just ei vinna, kui see kurguni asju täis on.

Seega tegin koti. Lihtsa, tavalise, parajalt suure ja lühikeste sangadega.
Ja veel lisasin kotile peale niiöelda krousskaane, just seepärast, et vahel on kott suht täis, siis ei pane mõni asi pealt plehku, ja võõras silm ei vaata kokkukahmitud tavaari ülePeenikesed nikerdused II

Korraga sai alustatud ühte helkurit veel, aga tegelikult on see nikerdamine suht vaevaline.
Ja teeb näpuotsad valusaks, kui mitte öelda, et auklikuks.

Mõõdan helkurpaelast 5x5 cm ruudu, mille lõikan ümaraks, neid siis teen 2tk
samas suuruses lõikan ka käsitöövildist, sellest pakemast samasuure ringi. Madaldan selle ääred, et oleks mugavam õmmelda.

Võtan kaunistusepitsi/paela, ajan sellele niidi sisse ja kroogin nii palju kui vaja ja traageldan selle käsitöövildi külge. Seejärel traageldan ka helkurist rattad kahele poole vilti.

Sellega on toorik valmis. Nüüd ajan nõelale taha tamiili ja kinnitan vabalt valitud kohta käsitöövildi ääre külge. Toon niidi välja helkurist, umbes 3-4 mm servast. Võtan nõelale helme (seemnehelmes 9/0) ja kinnitan selle helkuri külge, lükates nõela teisele poole helkurit, võimalikult niidi väljatuleku koha kõrvale..
Keeran töö, võtan uue helme ja kinnitan helkurile viies nõela taas teisele poole tööd, võimalikult eelmise helmekese kõrvale. Keeran töö, võtan uue helme ja kinnitan eelmisele võimalkiult lähedale.
Ja nii lihtsalt see käibki. Helmes helme järel, tihedalt üksteise kõrvale.

Hetkel siis selline. Uhke, hõbedane, ja sügava sisumõttega.See ripub nüüd mu mantli küljes
drex posted @ 21:27 - Link - kommentaarid (17)
1551689 visitors