Drex.Tegemised
Drex. Tegemised
Ega mina tööd ei pelga, ma võin töö kõrval ka käsitööd teha
23 Veebruar 2013
Lipsukene
Roosa lips mustal särgil
Tegelikult on plaan kaunistuskive kinnitada, aga pole veel mõelnud, kas ootan sellega, saades kuskilt müni kiviksi kinnitav töövahend, või asun suure triikrauaga asja kallale.
Joonis minul siis ise kohendatud suuremast mustrifailist. Suurem lihtsalt ei mahtunud ära. Sai ka veel pisem ka tehtud, aga sellest valmispilti mul praegu pole.
Tikandiküsimuses tuleb ikka Rena poole pöörduda.


Täna tegin kaks karpi, pisikest, sellised ühe-ehte asjad, Tegelikult mulle endale ei meeldi need pealt kobrutava kaanega karbid. Või et oleks õigem öelda, et meeldivad, aga nende kasutamine ja ladustamine on keerulisem. No suured karbid võiks olla siis natuke suurema kaunistusega, aga need, mille servapikkus on kuni 10 cm, need on ikka pisikesed ju.


drex posted @ 19:33 - Link - kommentaarid (3)
10 Veebruar 2013
Käevõru ja tikand

Kuna pikk vahe siin sisse jäänud, siis panen kaks eriasja.

Käevõru raamil.
Raami soetasin Eria kaudu natuke vajab veel harjumist niitide vahede määramine. Keermelatt, mis niitide vahed määrab, pole päris kooskõlas helmelaiusega, aga kõik ju ümber paigutatav, niidid ma mõtlen, Pärlikeste suurus/laius on ju ka erinev.Selline, natuke rahvusliku hõnguga. Loodusvalge ja tumepruun seemnehelmes, 9/0.
Laiuselt minu käele paras, aga proovides tuttavale Tallinnas olles, selgus, et oleks pidanud umbes 3 cm "kangast" veel kuduma.


Sõbrapäeva eel sain kaardi Hollandist , tore, kui on kaugelt kaart tulemas.
Selline lustlik pakend, mispeale postimaja arvas, et nii välismaa värk, et sellele pean ise postkontorisse järele minema. Olgu öeldud, et tavaline ajakiri on ka paksem.

Lillede tehnika on huvitav. Tegelikult ma ei saanud täpselt aru, mis asjaga paberit peaks töötlema, et selline läbikumav ja õrn paber saavutatakse, aga kauge tehnika on väga põnev.
Ja oma hinge olen vist masinasse pistnud....
Minu tikand valmib, Muster minu koostatud, ikka rahvusmotiivide ainetel, aga mulle see väga meeldib.
Masinaga toimetasin ka ise Masin pole muidugi minu oma, aga ta meeldib mulle sellegipoolest

Tikitud sai kaks mustriosa. Riie polnud vist kõige õigem valik, aga erinevate materjalide katsetus tuleb kasuks.
Mulle meeldib see sirelikarva riie.

Riidest sai kaks poekotti
Mitte nädalajao toidumoona koju vedamiseks, aga sellne käekotti pistetav, edev ja armasSissepoole õmmeldud äär, milles sees nöör, et täis kotisuu saab nööriga kroussi vedada - et kuri käsi ei ulatuks ja silm ei piiluks....Selline tikand on täiesti saadaval.
Tikkimisfailide lehel
Kokkuleppides lehekülje perenaisega saab tikkimiseks mitu motiivi kokku liita. Vastavalt masinaraamile.drex posted @ 11:32 - Link - kommentaarid (3)
1515379 visitors