Drex.Tegemised
Drex. Tegemised
Ega mina tööd ei pelga, ma võin töö kõrval ka käsitööd teha
28 Veebruar 2009
Tänane hommik oli meie kandis küll veider.

Suuremad teed olid nagu sahaga üle sõidetud, või oli seal lihtsalt nii kiirelt kimatud, et kerge lumi tuulepöörises pisut teelt minema lendas. Ja liiv, või muu puistematerjal .. einoh, eksole, milleks seda vaja. Varsti kevad, hakka siis seda koristama. Nii ma siis täna hommikul tööle "uisutasin"
Jalakäiate tee oli lausa läikiv, ja siis, kui on pisukenegi kalle tees, tegelikult tavaliselt seda ei märkagi, siis oleks tahtmine varbad läbi saapapõhja suruda et end kuidagi püsti hoida. Ja siis, kui oled peaaegu kohal, siis tulevad elu kiiremad lennuharjutused teemal, et ikka püsti jääda. Selle hetkega käib miljon mõtet peat läbi, et kui maha prantsatan, siis, kas saan elus esimese luumurru ja et kas siis istun kodus ja kui istun,. kas siis saan oma arvutis kaustades korrastuse läbi teha..... ja siis võimled, käed vehkimas nagu tuuleveskid ja jääd õnneks jalule .... phh hommikul läks õnneks.

Aga muidu oli ilus, kui oli aega pisutki ümber vaadata. Valge maa ja tumepruunid oksad.
Peaaegu nagu mustvalge.

Sellega seoses see, et Oksjonil on Mustvalged kuulikesed.Veidi aega tagasi lunis kass rõdule- pime ju väljas juba, no nii pool tundi tagasi. Oli veidralt kaua, muidu on ta visiit minut, või kaks. Tegime ukse lahti ja ta lidus täie vaardiga rõdult otse kööki, endal midagi hambus. Jooksime järele, ta oli ühe rohelise linnu kinni nabinud, kusjuures lind jalutas eemale, oli šokis. Aga kas siis nii pimedas veel linnud ringi lendavad?
Viisime linnu rõdule ja nüüd lärmab kass meie peale, et ... ah, ma ei saa sellest ühetoonilisest sõnavõtust aru.

drex posted @ 21:06 - Link - kommentaarid (1)
22 Veebruar 2009
Vilditud puntrast karbike nr2.

Vilditud sai see väikese luti hoidmis karbi ümber, mis ma just selleks otstarbeks apeteegist ostsin. Pesumasinasse läks selline seebitatud tutsakas, kuhu ma laste sukkpükste pöiaosa otsa tõmbasin.Välja võttes, ja sukkpükstest koorides sai sellest selline kollane keraMõned päevad vedeles niisama, ei ühtki mõtet.....
Täna hommikul opereerisin seest karbikese valja. Hoopis teine asi, seni oli karp vormis, nüüd kipub pisut vedel olema. Arvan, et see ongi vildikarpide omapära. Suht pehmekesed.

Minu karp siis selline. Pisut, õige pisut seemnehelmeid ja üks heegeldatud lilleke. See roosa, kivikesega on nööp, mis nööp. Ostetud Paidest, aga see oli lihtsalt liiga mõnus, Viltnööp.Vahepeal on saanud siin fotokas statiivile ( see pole tegelikult statiiv, aga ajab asja ära) ja siis suunates linnumajale on pilt otse arvutiekraanil. Pisike klõps ja pilte tuleb.

Täna hommikul olid akna taga hoopis tavapärasest teistsugused külalised.
Tavaliselt on linnulennuväli selline:Need pildid pole seekord aluselt tehtud, kuna aluse koha oli hõivanud kass.
Oh, mul on veel mõni vilditoorik, aga mõtteid pole. Pealegi tundub üks neist liiga ludra.. eks näis.
drex posted @ 17:06 - Link - kommentaarid (5)
21 Veebruar 2009
Laupäevahommik.

Tegin taastutvust polümersaviga. Tahtmine oli pisut teisiti teha, aga hästi läbipaistvat massi oli mul liiga vähe. Seega võtsin vaid musta ja valge. Üritust ära jätta ka ei tahtnud. Oli lihtsalt soov mätsida midagi.

Polegi ju väga ammu midagi mudinud, ja üllatavalt kaua läks aega, kuniks segu käepäraseks sai. No köök oli pisut jahe ka.
Valmis sai täpselt niipalju mumme, kui läks vaja kaelakeele, mis on kenasti ümber kaela, käe-ehtele ja kõrvukatele. Üks mumm läks auku tehes katki. Viga oli selles, et käigusolev trelliaku sai peaaegu et tühjaks, ja sedasi uimaselt puurides lõi väljumiskohast killu lahti.
Akutrellil on küll kaasas kolm akut, aga nooh.... nii ta läks seekord.

Valmis sai helmetrossi abil :


Muudest mõtetest olen segaduses. Võtsin endale asja kaela, mis kipub hääbuma. Mul pole jaksu seda vedada.
drex posted @ 19:24 - Link - kommentaarid (10)
19 Veebruar 2009
Nii, et siis vildime...

....et vildime koos Lincaga ehtekarbi
Nojamuidugi pidin ma seal ka siis iitsatama, et ... Nojah, LaanteLaps suutis mind ka kribinal-krabinal kirja panna, enne, kui ma arugi sain, kuhu ma end mässisin.

Ma pole vildiga just kõige suurem sõber olnud. Vahest hakkab kunagi meeldimagi, kuigi jah, siiani küll mitte. Liiga ettearvamatu.

Kuna olin oma nime lasknud kirja panna, siis jorutajat ma kah endale saada ei taha, võtsin oma kunagi ammu seebiviltimise jaoks ostetud jumal-teab-mis-firma tehtud vilditutsaka välja. Seda oli selgelt vähe, või no ühe niru karbi oleks ju saanud. Ja egas, ma siis masinatäit ühe niru karbi pärast ei nätsuta, ikka pisut rohkem, kui üks.

Tõin poest juurde kollast villaloori.

Alguses pätsutasin ikka seebiga ka kenasti, siis olles end varustanud kaltsupoest laste sukapükstega, nad on lihtsalt saledama säärega ja paksemad, hakkasin ma siis pihta.


Esmalt kena pätsutatud kollane .. selline mütsak. Sees on aimatavalt tumepunane.seega sellele on juba sukk pähe veetud. Nii ta pesumasinasse supsataski.Välja võttes oli tume villaloor ennast "kenasti" kollase vahelt läbi litsunud, ja pallike nägi välja, nagu oleks tal külm.Raputamisel aga klobises kahtlaselt,
liiga kahtlaselt.
Valisin ühe koha ja lõin käärid sisse. Nüüd mõtlen, et enne kuivamist polekski hea vormi pealt ära kiskuda. Mul jäi ebamääraselt lopergune. Nagunii poleks miskit klobisemise puhul teha saanud.

Algul otsisin mööda elamist taga vastavat eset, mille ümber kerida, ja avastasin sellise pisut jõnksulise karbi. Ma arvasin, et see jääb seest ja jõnksuline, aga ei tuhkagi

karp siis siin, klõbises lihtsalt see, et ta oli katki !! läinud.
Ometi ma lugesin, et mõislik on karbid seest täis toppida, aga kus ma siis uskusin, et see katki läheb.

Peale karbilt maha koorimist jäi karp ikka veidralt lokkima. ääred just. Torkisin seda pisut nõelaga, no paremaks läks, aga mitte nii, nagu oleks tahtnud. Tegelikult tahan vist liiga palju esimeselt suuremalt vilditöölt (paari vildiseepi ma ei arvesta )

Mulle tegelikult ei meeldi karbiäärte sämpimine, see aga on kokkutõmbamise jaoks tehtud. Kuna ta sihuke äbarik , siis arvasin, et erilist kaunistust siia ei tee. Kolm mulineevärvi. Kollane on sämpe katteks ja tugevduseks, punase ja sinise tikkisin koos. See on see linnusilmapiste, või suursilmapiste - tikkimises olen terminites nõrk. Aga niidid jooksid korraga koos, võtsin siis kordamööda sinise ja punase.

Kuna ma siis masinat aünult ühe pallikese jaoks tööle ei pannud, siis ehk tuleb mõni aretus vildikarbi alal mulle siia veel. Hetkel on teised kuivanud kenasti oma vormi peal


drex posted @ 21:11 - Link - kommentaarid (8)
16 Veebruar 2009
EElmise aasta lõpul ostsin Kangadzunglist (on ikka see, seal Eha Keskuses Tartu mnt-l?)
punase heegelniidi, millel sees jooksmas samapunane metallkniit.Olen sellest niidist juba ühe ussikese teinud, nüüd siis teine, arvatavasti saab mõne veel. Ainus paha asi, et niit on väga libe, seega tuleb ise , omaalgatuslikult keralt maha. Et seda pisut taltsutada, tõmbasin rahakummi talle ümber ja andsin jaokaupa järele. Vat milleks rahakumme hea kasutada, kui sihtotstarbeliselt nagu kasutada ei saa....

Ajasin niidile läbipaistvad 9/0 helmed, ja huviks, või säraks 8 helme järel ühe hõbedase sisuga. Jäi niimoodi pisut helkima.
Valmis kee oli natuke lage, kuna helmeid jäi pisut veel niidile, siis tegin lille, mida muidugi saab vajadusel ära võtta.
Tahan nüüd teha puud, helmestest.
Mõte on, s.t. pilt on, õigemini on palju pilte, puudub otsustus, millist neist rasketest oleks alustuseks kõige lihtsam teha


drex posted @ 19:40 - Link - kommentaarid (15)
13 Veebruar 2009
Teadagi, eksju, et Järvakad õppisid tegema pärlitest roosi Mõõõnus!

Minu eelmine roos oli valge ja külm
Seekord tegin tumedama. Kuna niiöelda jäi hammas verele, siis tellisin Lea1 veel enda juurde ja täiendasin materjali . Uskumatult palju ikka sisaldeb üks roos helmeid
Täna tegin kiirotsingu lillepoodides, kuna oli vaja teipi. Selveri omas käisin eile, seal mainiti, et on, ja värv sobis, aga oli vaid mingi rullipõhi.

Järgmine pood, Kiriku kõrval. Seal oli üks noor tütarlaps, kes vaatas mind , tõstis kaks karpi riiulis teise kota ja arvas, et ju sellist asja pole.
Kolmas pood, Juta lilleäri, Seal tundus lausa uskumatuna, et müüja teatas, et tal on teipi, ja tumerohelist ja saab mulle müüa ka ! Einoh uskumatu.
Muidugi, andis Miokas idee, katta vars mulineega, aga eks ma otsi kõigepealt lihtsamalt, Kui vaja saan ju veel mulineega kruttida.

Koju sain, siis oli vaja kohe katsetada. Roosijupid olid juba mitu päeva valmis, ja vana kudumisvarras tundus varreks ka sobilik

Mässisin siis nii hästi, kui mu oskus lubas. Vars on pisut küll kasvuraskustes, ja mühkilk, aga ega siis esmane "kasvupinnas" polnud ka kohe kõige parem.

Aga, ma olen nii uhke ja rahul selle tumepunase lillekesega. Muidugi on ka veel vigu, nimelt kohe roosi kroonlehtede all, seal kus algab vars,... seal on traati näha, aga no siis pole vaja sussid püsti roosi uurida, eksju.

Roos. Tumepunane.


Pildistamiseks sai lausa kahekesi katsetatud kahe fotokaga , aga hetkel ongi suht pime. Miks ma küll arvasin, et saan siiski mõnusa pildi.

Ilusat sõbrapäeva, kallid Isetegijasõbrad!

drex posted @ 19:56 - Link - kommentaarid (14)
12 Veebruar 2009
Saabuval sõbrapäeval olen ma tööl, mis tööl, ja ühegi tegijaga kokku vist ei saa.
Aga eks kõige mõnusamad kaaslased liiguvadki Isetegija ridades

Eelmisel laupäeval Türil pärlililli tehes, kui sõbrapäevani jäi veel müsitile päevade arv, ehk 7 kinkisin ma kõigile kohalolnutele sõbrakommid.
Pakitud olid siis enda tehtud kotikestesse. Idee siit kellegi blogi kaudu ... No ma enam ei leia, kes selle siia tõi, aga uks võimalik videojuhend on SIIN.
Kui leian, kelle algatus, panen ta blogilingi siia.

Tänud KatjaII, kes teatas, et selle tõi siia Päikesekiir oma selles postituses

Minu kingitused nägid siis välja sellised. Need on pooled, teine samapalju tegin veel. seega kokku 38 tk Kotikesse mahtus täpselt kaks kommi.drex posted @ 18:18 - Link - kommentaarid (9)
11 Veebruar 2009
Täna oli Türil
Postituse kellaaja järgi oli see ju eile. Ok oli Türil Taimeseade kursuse teine tund.

Mul tegelikult polnud plaanis osa võtta. Oleks pidanud netis Avatud EEsti Fondis lugema aga Türil oli nett maas, mis maas. Toimetasin siis muid asju pisut ja sujuvalt läksin teiste nokitsemist vaatama.

Juhendajal oli valmis tehtud selline sõrestik. See sai ka palju nimetusi - küll reket, siis klopper, siis võrgutussüda jne.sellest ideest pidi siis saama männiokste ja kontpuu okstest topeltsüda noolega, sõbrapäevaks. Tublimad saidki selle valmis. See siin otseselt juhendaja tehtud.Mõinu võrgutus sain ühekordne. Lihtsalt aeg sai otsa.

Aga see-eest huvitav, Ma polnud kunagi sellist võrgutatud südant teinud. Siinjuures tasub märkida, et ma polegi varem midagi sellist teha üritanud.

Tagant poolt sai siis võrgustik kokku traaditud. Traadiga ma ümber käia oskan
Ettepoole said männioksad ja pisut muud , mis juhendajal oli. Seega pisut sisalit ja mõned pärlid männioksaleÜldvaade siis selline. Ei ole väga suur.Siinkohal teavitan, et kui keegi on huvitatud järgmisel õppetunnil osalema, siis 11 märts, kell 16.00 taas Veimevaka ruumes. Tehakse lauakaunistust, madalamale alusele.
Mis veel kaasa võtta, selle teabe saab minu käest.drex posted @ 22:50 - Link - kommentaarid (3)
07 Veebruar 2009Täna oli siis see kena päev, Kui Lea1 , koos Miokaga Türile saabus.
Saime ju kenasti Lea1 "ära räägitud" ja nii armas, Et Miokas ka ennast kaasa laskis võtta.

Oi, Meid oli seekord rohkelt. Ja oli ka NII MÕNUS ! Tavaliselt saame kokku keskmiselt 3 tunniks, seekord läks keskmiselt 5 tundi. Mina sain 6 tunniga

No mul oli ka vaja veel natuke pilti teha ja pisut helmeid traadile ajada. Kodutööd ma ei teinud ju, kuna helmed olid alles Lea1 käes.

Kohati oli täiega vaikus, siis oli kuulda tasakesi põrandale kukkuvat helmeklõpsu. Neid ikka kuidagi põrandale jõudis. Veigi1 , kui kõige noorem/pisem korjas suurema osa laua alt kokku. Need panime kindlalt ära, kui läheb küülna tegemiseks, siis hea kaunistuse juures kasutada

Minu roos tuli valge, nagu lumi, või jää. Traat sai hõbedane, hiljem vaatasin, et punase traadi abil oleks lill õrnroosakas jäänud, Oleks pidanud hoopis sinise traadi võtma, saanuks veel "külmema"

Minu roosil tasub tähele panna roosilehe otsmist lehekest. See on proffiliigast. Nimelt jäi mul aega väheks. Oli juba tarvist roos kokku panna, ja siis tuli Miokas appi, tegi mulle selle lehekese juurde.

Mõnus oli taas rahvaga kokku saada. Mõnega alles esmakordselt. Vahva, et Isetegijad tasapisi julgevad ka kodust teiste sekka tulla.

Tänase päeva kohta pildid on siin albumis.


drex posted @ 19:28 - Link - kommentaarid (5)
04 Veebruar 2009

Mulle meeldivad pusakeed - eriti teiste tehtud. Näiteks Minni blogis võib kohata mitmeid imearmsaid pusakeesid. Enda omad ei tule kuidagi nii nagu tahaks. Oli mul juba ammu aetud niidile sinised ovaalsed latakad, auguga ühes servas. Tegin valmis, no niru, mis niru. Harutasin, ei või mis, ma harutasin, see niit ei taha hargneda, seega lõikasin jälle lahti. Ajasin lisaks sinisekirjusid seemnekaid, neid suuremaid.... Proovid küll, ju hästi teha, ikka tuleb nii, nagu alati...
Seega käärid appi ja

Kolmas üritamine. Peale eelnimetatute, mis keest välja lõigatud, sai ka 3 mm-sed plastikust hõbekuulid sisse sutatatud. Massiks.
Sai valmis heegeldatud, ja nagu ikka polnud see, mis oleks tahtnud. oli teine karbis, värisedes oma saatust ootamas. Täna jäi see karp näppu. Puhtjuhuslikult. Või mis näppu, arvutilaua all on mul suht kaootiline karpidesegu, ja see libises sealt välja, seega jäi varbasse, mitte näppu.
Tõmbasn siis niidi sirgu, käärid olid juba sealsamas, veel ei võtnud, ja lappasin kee kokku. Mõõdud polnud just kõige paremad, aga lisaks panin hoopis otstesse mummud. Ühe mummu kapseldasin kahelt poolt. Isegi jäi pisut vahepealt värv paistma.

Sai siis selline. Veel pole kääre võtnud.


Kuna olen praegu bronhiidiga koduarestis, palavikus ka , siis soovitas perearst ikka midagi loodusliku ravi vallast ka, mis sest, et AB tabletid mulle kirjutas.

Tegin siis täna tema soovituse järgi
* võta kaks suuremat sibulat. Ma võtsin peoga väikeseid, lihtsalt suuri polnud kodus.
* puhasta juuresaba, ja muidu praht, ning lõika koos koortega, näiteks seibideks
* 1 liiter vett ja keema,

Keeda tasasel tulel 15 min. Kurna ja joo. Soovi korral lisa mett
Ei kõla just eriti ahvatlevalt. Ma pisut pelgasin ka seda jooki. Et ma üksi ei peaaks seda jooma, siis soovitasin kogu kodusele kambale ka. See jooks olla väga puhastav, võimalik, et teeb kere lahti !
veel pole.
Värvuselt kollane, nagu lihavõtte ajal munakeeduvesi, kui mune sibulakoortega värvida.

Joogi retsept just ahvatlev pole, aga maitse polegi nii jube, kui kartsin. Mett lisasin esimese tassi juurde, teisele pooltassile oleks lausa soola riputanud, nagu lahjem puljong oli.
Hääküll, kui vaja joon ära, aga just niisugune jook pole, mida ma tugitoolis telku ees naudiks. Samas, kui on tervendav, julgen soovitada.


Pilt siis ka, enne ununes teha, aga siit potikesest on juba 3,5 kruusitäit ära kurnatuddrex posted @ 19:19 - Link - kommentaarid (14)
03 Veebruar 2009
Tere!

Vat siis Tartu Rahu Aastapäeva, mul nüüd ka töörahu
Vindusin nii kaua, et lõpuks siiski sai mõõt täis, kui täna hommikul oli ka temperatuur endas palju kõrgem, kui norm ette näeb, siis helistasin arstile. Õde teatas, et tulge homme. Ok tänasin, ja ütlesin, et homme pean juba tõesti tööl olema. Siis klõbistas seal õde midagi ja palus pool kaks kohal olla. Arst kuulis kohe, et asi pole hea. Pilti tegema ei saatnud, aga bronhiit on asjalik, vähemasti pidavalt hästi ragisema. Kuigi köha polegi nii palju, kui oleks bronhiidile vajalik. Aga päris ilma ma ka pole.
Loodetavasti kopsupõletik sellele ei järgne, siis hoiangi oma vedele oleku suht koos ja üritan ruttu jalad alla saada.

Apteekide hindadest ma ei saa ka aru. Võimalik, et rea-inimesel + palavikus, ei peagi asja taipama. No mina sellest ei jaganud.
Ravim maksis 80.20. Sain selle 50% soodustusega, Apteegi oma soodustus oli 7,90,
Lihtsalt soodustus oli 90 senti ja kokku maksin 71.40. Näh ma ei saanudki sellest aru.....


Aga mis sest, haige on lihtsalt eriti nõme olla. Kõik kõigub ja tiirleb lähikonnas....

Ok, aga kahe pildi tegemisega sain hakkama , Mis sest et klõpse tegin paa-aa-lju, no mis teed, kui käpakesed värisevad. Need kõrvukad olid mul sinnani valmis, et vaid konksud taha panna. Huvitav, kui selles staadiumis töö ripakille jääb.

need kaks kõrvarõngapilti siis nüüd siin.
Täna sain raamatu selle

Oh, see on nii ilus. Nädala lõpul tuleb Lea1 Järvakaid külastama. Arvatavasti tuleb Miokas ka. Tore, Lilletame siis kenasti
Lea aga trügisin ükspäev arvuti tagant MSN-ist lobisemast õue, kuna ma tahtsin Ärma Roosi raamatut Pärnu muuseumist. Ma nii õnnelik, Raamat tal käes. Muidugi võib Lea selle otsast-otsani läbi lugeda, Ega mina kade pole.

Ja ärge unistagegi, et ma laupääval ei tule. Küll ma end kohale veeretan

*Lugesin nüüd teksti korra läbi, parandasin näpukad,
drex posted @ 16:06 - Link - kommentaarid (5)
1546436 visitors