Drex.Tegemised
Drex. Tegemised
Ega mina tööd ei pelga, ma võin töö kõrval ka käsitööd teha
28 November 2010
Liithelmekee täiendus.

Mõni aeg tagasi, näiteks juba 2 kuud või nii , tegin Liithelmekee. Täna aga sai see täiendust.
Sellele oleks kenad ka lisaks kõrvarõngaid. No ma tegin nii igaks juhuks käeketi ka muidu pärast on nii, et kee ja kõrvarõngad on, aga näe, käeketti ei saa kohe kuidagi tehtud

Kee sai 3 helme võrra ka lühemaks tehtud.Kõrvarõngad sellised tavalised, ühe liithelme-teema nagu.Ja käevõru sinna siis pisut "sahistav"

Sedasi siis.
drex posted @ 14:05 - Link - kommentaarid (4)
26 November 2010
Läbisin siis edukalt kuruse ... see jubepikanimega ehk siis Loovuse ja ettevõtluse arendamine erinevate kunstiliikide kaudu .
Lugesin saadud paberilt asju, mida ma nagu oleks seal läbinud... aga ju ma siis ei täheldanud, millal ma näiteks kaaruspaela oleks teinud, see on ju see hargil tegemine, eksju . Noojah, ju ma siis ei pannud lihtsalt tähele, aga mis sest, ma olen selles teoorias teadlik küll, vaja vaid hea hark sebida, selline mõnusalt kätte istuv ja siis palju kannatust.

Süstikpitsi tegime küll. Vähemalt ma nüüd tean, et niipea, ma selle tegemisega tegelema ei hakka. Peale tunnist sõlmimist, harutamist, sõlmimist alguse maha lõikamist, sõlmimist,.. tõdesin, et ma tahan ikka ja alati selle sõlme kuidagi valest niidist moodustada. Ei noh, pärast läks küll asi liikuma, aga selleks ajaks oli mul kannatus katki ja tegemistahe nullilähedane ( seal miinuse pool juba)

Valmis sai minu Ühe-kohvitassi-soojendaja-müts.


Kaunistatud siis minu polümeersavi lehekestega ja teraval vaatlusel näeb ka mu süstikpitsi sõlmekest


Sellel pildil siis jube veidrast ja minu jaoks ...... ! materjalist, ehk linavildist tassi või väiksema kohvikannu soojendajad. Minu oma on see parempoolne jurta, mille esimesel päeval küll alustasin, aga edasi ei jätkanud. Materjal on lihtsalt jube, nagu ehitusmaterjal, ülitolmune ja prahine... ja nii ta minust sinna jäigi, poolik...


Edvistan ka teiste tegemistega . Valmis üks imekena kaelakee. Minu poolt siis masin, millega need meetrid seda pununööri valmis sai vändatud.


Ja siia veel seekord kaamerasse püütud epoksiidvaik. Komplekt, mis mulle algul ei meeldinud mitte sugugi, aga nüüd juba pisut nagu paremas valguses näen seda.


drex posted @ 08:52 - Link - kommentaarid (8)
21 November 2010
Tänane päev kulus ...
... (eh, mis päev, kohe, kui hämarus hommikul natuke taandus, siis kohe ka pimenema õhtupoolikuks hakkas)
....ehetega tegemisele

Pisuke valik talveteemalisi kõrvarõngaid siin pildilJa kuidagi lumememme meenutav valge mummupaarSamal ajal küpses ahjus lasanje
pilt ahjusoeNüüd lasen taustaks Kanal2
ja võtan kudumistöö näppu
drex posted @ 18:14 - Link - kommentaarid (1)
18 November 2010
Esimene katsetus epoksiidiga
Tänud Perlale
Ja teine portsVasakul all nurgas on need, mis läksid aia taha või nässu või tuksi

Nüüd pisut ka võõraid sulgi
Käin meie huvikeskuses. Seal käsitööklassis on vahvaid tegemisi. Üks jäi eriti silma
Ma ei tea, kes on selle autor, aga töö on silmatorkav
Epoksiidvaigu suuremaid pilte on näha teises blogis
http://drexiriiul.blogspot.com
drex posted @ 19:33 - Link - kommentaarid (10)
11 November 2010
Need neli keed on valminud.

Eelpainutatud traadil jõhvikad


Mustad kuldse traadil


ja klaashelmed koos Pulloveri poest ostetud ristiga


Jätkuvalt on üks meeldivalt rahustav nokitsemine - liithelmed
Sellised mõnusad

drex posted @ 19:22 - Link - kommentaarid (9)
08 November 2010
Võtsin ennast käsile ja lõpetasin ka kaelakee.
Kee otstes narmad või siis korallid. Kinnitus on Peyote tehnikas tuub, mis siis kaunistatud. Kaunistus liigub vabalt, samas hoiab ka kee kenasti koos.


Pildil siis kaelakee rippuvalt, no kuidagi ei saanud korralikult pildistatud.
Siis kõik komplekt koos
Käevõrust tegin pildi nüüd võru näppudevahel hoides. Et oleks nagu vabalangemine neil kaunistusvidinatel.


Ja mulle endale see komplektike meeldib.
Kõrvakad on pisut liiga tagasihoidlikud, aga siis ei kisu pilku kõrvadele
drex posted @ 17:51 - Link - kommentaarid (4)
07 November 2010
Valmis käevõru, alustatud sai see oi-kui-ammu.... ja valmis sai seepärast (ennast sundides ka pisut) et see karp jäi mulle lauapeal ette.
Vahepeal oli see ussiheegeldus-soolikas umbes, mis umbes.. Ega ta praegugi veel asi pole, kaelakee on veel viimistlusel, aga ilm läks ka väljas pimedaks ja siis on väga niru helmestega mässata.

Käevõru sai nagu kas siis täiesti paras, või üsna lühike. Lihtsalt ei olnud mitte miskit huvi veel helmeid niidile ajada... pikemana oleks traadile lihtsalt rohkem keerde tulnud. Seda ussi on ilmatu kehv eelpainutatud traadile ajada. Niit on libe ja siis tundub, et eriti vabatahtlikult see sinna ei taha minna...

See niit on suvel Tapa kaubamajast ostetud, libe kui kurinahk, niidikeral on rahakumm ümber mässitud, muidu libiseks see kera hetkega lagedaks.
Üleminek on valge-punakaslilla. Niit on liiga peenike, seepärast sai see võetud topelt. Helmed on siin ikka 9/0. Esmalt kerisin arvetatavalt suure osa niiti maha ja üritasin siis üleminekuid kokku sobitada. Selgus, et ühelt poolt on lilla valgele üleminek sujuvam, kui teiselt. Seega tuli libe niit veelkord ümber kerida.
Siis sai alles värvijooks õigeks, kuigi hiljem heegeldades selgus, et see pisuke nihe kahe niidi vahel poleks niikuinii arusaadav olnud.Kõrvarõngad lihtsad narmikud. Käevõrule sai siiski veidi edevust peale topitud . Ühe pildikese tegin ka lähemaltMulle endale tundub , et tegelikult on asjake nunnum, kui pildile sai.
Kaelakee on ka tulemas... kui selle viimistlusega ühele poole saan.... kui mitte enne siis nädala lõpuks, kuigi kaks vaba päeva tulekul.


Täna hommikul üllatas siis õhuke lumekiht
Suvilaõu oli kena valge.drex posted @ 19:45 - Link - kommentaarid (2)
04 November 2010
Barett Dropsi musrtite hulgast
Muster

Lõng Kristall, MadameTricote sarjast. Ausalt, ma ei tea, mis lõng see on, aga ostetud sai see kunagi Ülemiste Käsitöömaailmast. Näeb välja nagu Merinos Extra, aga tokis juba keritud kahekordselt. Sinna kõrvale panin jooksma imepeene mohääri, nagu see on Pukas, või Kids. Kuna sellel enam lõngavööd pole, siis pole ka kindel, kumb neist.

Natuke panin siiki arvestusega mööda, või siis sellega, mis mulle sobiks. Müts on minu jaoks kas liiga vähe lohmakas, või siis kitsa mütsi jaoks liiga lai.

Aga muster on muidugi imearmas, ja ilus ja igati lihtne kududa.Hetkel ei tea veel, mis ma sellega nüüd teen. Kandma ma seda kohe ei oska hakata. Tahaks sellist küll, aga pean siia miski muu asja välja mõtlema. Samas algsed silmused, seega peaümbermõõt on õiged

Kui siia nüüd kuidagi suuremat laiendust rakendada ja mustrit muuta, siis võiks midagi ehk muuta, aga see oleks juba teine muster ja teine müts.

Ühe jahedama suve, või siis soojema kevade/sügise mütsikese sain ka valmis (põhiliselt seepärast, et mul oli selle all olevaid vardaid vaja.

Lõng on Punto Fancy Color

Kasutatud sai peaaegu terve tokk. Peaaegu seepärast, et alles jäi umbes meeter lõnga. Samas mitte väike lastemüts, vaid nii 55-56 cm peaümbermõõdule.
drex posted @ 19:46 - Link - kommentaarid (9)
1546353 visitors