Drex.Tegemised
Drex. Tegemised
Ega mina tööd ei pelga, ma võin töö kõrval ka käsitööd teha
30 November 2008
Teema jätk eelmisele postitusele:

Lillatoonilised rattad/seemnekad ja violetne traat.

Ning beezid helmed ja pruun traat.

Mõlemad nii pikad, et vabalt saab üle pea visata.Käisin täna linna keskväljakul. Advenditulede süütamisele kaasa elamas.
Ilus oli. Pisar tuli silma.

Ilusat advendiaega. Tuleks nüüd õrn valge kiht ka lume näol maha.

drex posted @ 19:23 - Link - kommentaarid (1)
29 November 2008

Sinine.
Nii helmed, kui traat. Pikkust niipalju, et saab vabalt kaela visata.
Väga kahju, et täna Tartusse ei saanud tulla, aga üks kohustus, mis sundis mind kell 4 Paides olema. Selle ma lihtsalt pidin ära tegema.

drex posted @ 19:35 - Link - kommentaarid (2)
28 November 2008

Mingi aeg tagasi tegin lilla kärnakestega heegel-ussi

Kuna inimesel oli soov saada lillat tooni heegel-uss, siis tegin teise ka, et oleks mingi valikuvõimalus. Helmed mõlemal keel samad. Erineb vaid niit. Esimesel on see helelilla, teisel tumelilla. Sellest siis ka toonivahe.

mulle endale meeldib see tänane töö rohkem, vist seepärast, et seal helmestega vahekohad sees.
drex posted @ 18:53 - Link - kommentaarid (8)
26 November 2008
Kaks ripatsit ja lisandid tehnikas, mida me Katilooma juures õppisime.
Mis selle tehnika nimi, seda ma muidugi ei mäleta

Lisan vaid, et pruun on Fimo, vasekarva, nr 27 Helmehaldjast
Sinisetooniline on Sculpey III - 1008 Sinine Pärl, Sculpey III - 1103 Helesinine Pärl, ja Sculpey III - 1130 Hõbedane, need siis Emilia Käsitöö poest
LUMI ON VÄGEV!!
drex posted @ 19:32 - Link - kommentaarid (8)
23 November 2008
Vägev ilm on , eksju
Kui ma ei teaks, et maja taga on park, arvaksin, et linn saabki maja tagant otsa . Miskit ei näe
Lumi, ainult lumi! Vägev!!

Selline ilm mulle meeldib. Isegi väljas käies oli vahva. Üks väike põka lükkas kõnniteel lund. Saha ees oli juba selline kuhi, et põkatsi jõud rauges, ja keerutas kohapeal.
Kalmistul käies teadsin, kus on teerada, muidu oli kõik ühtalne. Küünalt põlema panna ei saanud. Tops tikke ja täpselt 0 küünalt sain põlema. No hääkene küll, eks teinekord.
Aga ilm on mõnus. Lähen umbes poole tunni pärast veel välja. Puht vajadusest, sest poes peab käima. Võiks ju autoga minna, aga lähen jala. Ilma on äge. Sellist ilma ei pruugi meil mitu aastat enam tulla.

Nii, käsitööst.
Eilse postituse sabas oli mul karbikesed. Need polnud ühes tükis, vaid kaks poolt eraldi.
Tegin neile sellise joonise Pealmine osa siis kõrguseks 2,5, ja laiuseks 8,3 cm. Punktiirjoon on murdmiseks ja punane joon lõikamiseks. Klambrilööja tegi ülejäänud.

Tegelikult oskan ma ikka vardaid ka käes hoida. Viimasel ajal küll tundub, et ühe vardaga asi ei liigu mitte üks jupp. Ringvarrast pääsusaba sees mõtlen

Aga nelja vardaga vehklemisega saan hakkama küll. See asjake käib nüüd ka värviteema halli alla. Hall 3
See osa, kus pidi korraga 8 vardaga raketiteadust tegema, see jäi mul ära. Ma nokkisin esmalt kaks vardatäit kordamööda ühele vardale, ja siis kudusin kaks kokku.
Lõngaks on 2,5 tutsakat jänkulõnga. Saadud mingi aeg tagasi Paide kaltukast. Siis kui meie linnas oli 18 kaltsukat. Mõni vist on praegugi alles, aga pole ammu neile peale sattunud.
Tahtsin teha pikemaid, seega algus halliga, ja lõpp aprikoosivärvi, aga see polnud hea mõte. Ühe tegin pikaks, see kuidagi kehvakene siis harutasin üles. Vahest mõne teise lõngaga. Seda lõnga on ääretult halb harutada, seepärast siis need erkasmad triibud sinna jäidki.
Kudumise ajal oleks pidanud respiraatorit kasutama, mu nina tahtis peast ära sügeleda. Seega siis nende kandmine on hetkel küsitav.
Liiga karvane on.

Selline

Lõngal olev silt oli
Ilusat talveõhtut !!
drex posted @ 15:17 - Link - kommentaarid (9)
21 November 2008
Hall nr 2.

Must-hall kivikee.
On tekkinud väike puudus karbikestest. Sellistest kus panna ehe, et see transportida punktist A, punkti B. Rohkem täna teha ei saanud, kuna klambrid said otsa. Õnneks on neid ikka poes saada.

Tegin peotäie karbikesi, 8x8 cm ja kõrgus 3 cm. vajadusel, kui läheks kinkimiseks saab karbile kähku "rüü" selga teha.
Mingi hetk peaks pisut väiksemaid ka tegema.drex posted @ 19:05 - Link - kommentaarid (8)
20 November 2008
Mõned päevad tagasi tegin sellise rohekas-sinise kaelaehte. Sellele taheti lisaks kõrvarõngaid, samas stiilis mammudega, ja rippuvaid. No kuis sa teed, kui mumm tuleb suht suur. Tegin väiksema mummu, Neid aga mitut ju kokku ei pane, siis venitab raskusega kõrvad pikerguseks. Tegin otsa narmad. Et see liiga "hull" ei oleks tegin samades toonides lihtsad rippuvad ka.
Tangid "soojaks" pööratud, sai mõnele kõravrõngapaarile veel elu sisse puhutud.


Need pole kõik mustad, Tegelikult on suuremad tumedad matid samblarohelised, või õigemini antiik-rohelised helmed. Pärit on need vist Joosu tagavarade hulgast.Neil viimastel, valgetel, on figuurid kahekordsed, seega muster mõlemal pool.

drex posted @ 12:30 - Link - kommentaarid (2)
16 November 2008
Pisut pärlitööd.

Kunagi ammu.ammu, kaugel ajal, no vabalt poolteist aastat tagasi, või enam, või kes seda nüüd täpselt mäletab tegin roosadest klaaspärlitest sõlmedega kee.
Otsisin, mis otsisin, aga hetkel paremat pilti ei leidnud
Siin ta osati pildil. Pärlite vahel sõlmed, et oleks .... midagi vahelKuna sõlmimise oskus oli allapoole igasugust arvestust, või mis oskus puudus täielikult, siis sõlmed ei tahtnud kuidagi oma põhifunktsiooni täita. Lasksid pärlid kokku ja siis oli kohati mingi kole suur vahe.
Eile lõikasin kee katki, ütleme, et lõikasin lahti ja lükkisin uuesti klaaspärlid. Nüüd juba seemnehelmes vahele. Ja saingi sellise.

Ilm on huvitav. Hommikul oli päike. Kui jõudsime suvilasse , läks pilve, pisut vilksatas ka päike, ja sadas midagi vist, sest oli kahekordne vikerkaar. Kui ma aga fotoka töökorda sain (kotist välja, ja ....) siis läks päike ära, vikerkaared kadusid ja sadas kentsakalt õhukest vihma. Kui oleks midagi maha, murule, jäänud, arvanuks et see oli lörts juba.

drex posted @ 16:43 - Link - kommentaarid (4)
15 November 2008
Imeline päev

Tavaliselt ma teiste maakondade kokkusaamiste teemasid ei loe. Kuidagi sattus Rakvere kandi teema ette ja see klõpsatus muutis kõik!. Ma olin kindel, et pean sinna saama, kasvõi läbi vihma ja vasktorude. Siinjuures tänud kõigile abistajatele, Sinilillele, kes mu bussijaamast peale korjas ja muidugi Roheljanale, kes kogu pundi, 5 tegijat autosse mahutas ja selle-eest ka, et ta ei pidanud paljuks ringiga koju sõita ja vedada mind Mäo teeristi, lihtsalt seepärast, et ma oma bussilekiirustamisega kogu auto punti poleks varakult imedemaalt ära ajanud.

Bussiga Rakverre sõit oli ka elamus. Istusin ju õige bussi peale, küsisin pileti ka Rakverre, sain ka ja buss sõitis Paidest Tartu !! poole. Ok, ma arvasin, et vahest käib Mäost läbi, et-noh.. Rohkem ei jõudnud mõelda miskit, buss põrutas Tartu poole. Julgesin juba arvamust avaldada, et "Oleme ikka õigel teel ?".
Mäekülast keerasime Sarvere poole, ja sealt lõppes ka mu teadlik selle suuna tee tundmine. Meenus, et olen kord seda teed sõitnud, aga siis polnud see nii kiigadi-käägadi küll mitte.
Läbisin sellised huvitavad kohad, nagu
Köisi, Vao, Kapu Puhmu, Pikevere, Aburi, Assamalla, Levala... Siis tuli Rakvere .

Tee oli nii lainetav, ei saa võrreldagi Paide-Tallinn vahelise teega. Lisaks kilises seal bussi kohvimasina kambris mingi metall vastu teist metalli terve tee, siiralt kahetsesin, et telefoni kõrvaklapid teise kotti jäid. See kilin-tilin häiris täiega!
Aga ma tegin siiski kõige kiuste tangidega tööd. Sain valmis sellise ketikese. (rohkem ei teinud, edasi püüdsin lihtsalt istmel püsida.Aga Lüganusel käiku võib kirjeldada vaid ülivõrdes! Kes ei tulnud, ei tea, millest ilma jäid. Muidugi õpetaja oli väga mõnus. Tänud Katiloom Sulle ja Su emale.

Minu tehtud asjad


Enamuse aega jälgis meid :Muud pildid tänasest päevast on SIIN
Asjaosalised võivad neid pilte endale kasutada.

SUURED TÄNUD KATILOOM
TÄNUD TEISTELE MÕNUSA SELTSKONNA EEST !

drex posted @ 20:43 - Link - kommentaarid (5)
12 November 2008
Sinine, selline mõnus,
pisukese kullaga vürtsitatud

Kentsakas, miks ma täna ei saa lahti Picasa albumit, ei näe Flickris pilte, ei saa ka Hot.ee-sse pilti pista.
Hetkel panin siia oma pildialbumisse, kustutades seejuures kaks pilti ära.

Sinine liithelmes.Lähemalt
Nüüd avastasin, et ühe helme olen vahele jätnud, seega pean ka kee lahti lõikama.
Pgn ma ütlen !
drex posted @ 20:14 - Link - kommentaarid (4)
10 November 2008
Kunagi ammu tegin mummukestega keti.
Ju oli värv vale, või kett kole või.... igatahes on ta veel alles.
postitus SIIN

Samas ajab vihale see, et vanad pildid, mis olen laadinud hot.ee-sse, on müstilisel kombel kadunud.

täna tegin ka mummud, sain kokku hoopis kõrvarõngad.
samas muretsen, et üks pakk, mille saatsin, ootab alles postimajas ??:
drex posted @ 19:37 - Link - kommentaarid
09 November 2008
Täna Türil tuniisime, Kokku oli meid kohati 7, ja kui kaks isetegijat varem ära läksid, siis tegi Lea1 meile 5-minutilise kiirvisiidi, et lihtsalt kallistada ja tere öelda.

Tuniisiteema on lahe. Lõnga läheb palju aga asi saab tihe. Näiteks kui tuniisida Huopponenist, ja siis pesumasinasse pista, seisab välja tulnud ese arvatavasti omal jõul püsti. Juba tavalõngaga jäi venimatu ja tihe.

Thea1 õpetas vasakule ja paremale.

Õppimine ja harjutamine


Valminud proovilapidTheal oli kaasas ka varem tehtud proovilapid, nende järel me siis üritasime oma tegemistega hakkama saada.

Seda küll, et Tuniisimises ei saa kasutada kirjut lõnga.
Näete, siis ongi kirju lõng, aru ei saa mitte miskit


Koju jõudes tegin uue asja ühevärvilise lõngaga, no harjutama peab veel oi-oi, kui palju, aga tehnika on vahva.
Pildid tänasest kokkusaamisest on selle teema lõpus ma ei hakanud mõne pildi pärast uut albumit tegema.


Ja sai ka uued ideed välja käidud, mida järgmisel aastal ette võtame

drex posted @ 18:11 - Link - kommentaarid (2)
07 November 2008

Natuke näpuharjutusi niidi-nõela abil, Niidi asemel on küll Illusion Cord.

Valmis liithelmed on helmetraadil


drex posted @ 19:42 - Link - kommentaarid (8)
05 November 2008
Projekt
Hea soov sügiseks 2008


jõudis ka täna minuni. Imekena rõõmus ja roosidega karp ulatati mulle postimajas.

Karbikese saatis mulle Dragonfly Suurimad tänud. Ausalt ma pidin imestusest pikali kukkuma!, kuna just eile olin mõelnud, et vajan mingit mütsi . Täna hommikul käisin ühes niiöelda turupooekeses vaatamas ja tegelikult polnud seal ühtegi mis oleks kantav. Samas jälle kõrvus kumisemas Bubbly mantra ... oled isetegija, oled... jne..

Seega karpi avades oli seal müts!!, Müts on täpselt paras, ja piisavalt lahe, et ka juukseklõps mahub mütsi alla.
lisaks oli kaasas lillepross, mida on hea mantlile kinnitada. pildil lebab lihtsalt mütsil.
Selle pehme mütsi tooni sall oli ka pakis ja oli ÕUN , sügisene, punane, sabaga. See on jõuluehe, ausalt, seda saaks ju kasutada ka näiteks ühe nõela padjana, rohkem ei raatsiks torkida, aga mõelda, rohelisele kuusele punane õun!
Ka oli kena sügissooviga kaart ja inspiratsioonimaterjali oli ka.
Neid jõuluehteõunu peaks ikka hulgem olema kohe, ei noh, ma küll viltimisest ei tea mõhkugi, aga jõuluehetena oleks vildipallid ju igavesti lahedad.

Aga nüüd siis pildid kah pika jutu pääle.drex posted @ 16:20 - Link - kommentaarid (2)
04 November 2008
Üle hulga aja oli eile see moment, kus fotoka akud said nii läbi, et enam pilte maha ei laadinud. Tegelikult on/olid mul teised akud ka, aga on kuri kahtlus, et need on sujuvalt kuhugi hiire sisse topitud.
Hääkene küll, aga momentkiirusega ikka akud täis ei saa, seega jäid eile pildid fotokasse.

Pisuke punane, roosade okkaliste südametega.lähemalt südamlik ogalik


Lisaks mässasin juba ammu alustatud pronksikarva keega. Valmis olid traatimised, aga edasi lihtsalt seisis. Aretasin siis sedasi lihtsalt ja igapäevasemalt
pisukese roosaga.

Enda kaelas on pildistada suht nöök, sai peegli abil siis. Kuigi kodus oli sel hetkel kolm pildistamisvõimelist tegelast, olid nad kõik köögis millegi tähtsamaga hõivatud.drex posted @ 18:58 - Link - kommentaarid (4)
02 November 2008
Valmis sai üks heegeldatud kee.
Ühele Soome prouale, Soov oli, et lilla ja et 50 cm pikkust. On pikkust 54 cm. Ja värvilt selline ploomim, aga niit on helelilla, sellest siis ka heledam toon.
Näis kas sobib. tegelikult teen vähemalt teise veel , et siis oleks valikuvõimalus.lisaks ajasin jõuluteemat silmas pidades niidile lipsukesi, läbipaistvaid ja pisut hõbetatud sisuga lipsukesi ja pisut pronksikarva sisuga lipsukesi.
pikkust 167 cm.Jupike lähemalt


drex posted @ 19:06 - Link - kommentaarid (3)
01 November 2008
Novembrikuu esimene hall-must, pigem ikka hall vähese musta ja tibakese merevaiguvärvi kollase lisandiga.
Need kaheksakandilsed kivikesed on pärit ühest netipoest, kindlalt,
aga millisest, ma enam ei mäleta. Pakun, et tellisin need vabalt kevadel, aga jah, et see pisiasi ka meeles ei püsi, kuskohast
midagi ma ju tegin täna veel....

tundub , et see asi on lõpetamisel... seega ju siis mõnel teisel päeval.

drex posted @ 18:28 - Link - kommentaarid (4)
1546446 visitors