Drex.Tegemised
Drex. Tegemised
Ega mina tööd ei pelga, ma võin töö kõrval ka käsitööd teha
31 Mai 2012
Pusakee ja muud

Mingi üsna jupp aega tagasi ajasin niidle helmed, et heelgeldada kee.
Läks aeg......
.... ja siis sai alustatud heegeldamisega. See läks tunduvalt lõbusamalt
Ja siis tuli taas seisak. Ma ei saa aru, mis mul sellega on, nagu iga asi peaks pooltootena laagerduma.

Lõpuks said ka otsad tegtud, kena veerand tundi läks kogu selle lõpetamise alla. Miks ma varem polnud suuteline, ei tea...

Selline niisama kirju-mirju, kevadiste toonidegaJa pisut sägelust-edevust ikka kaSiis ajasin läbipaistvad mummud nöörile, lihtsalt, ei miski erilise kunstita.


Ja kaks prossi, kraeäärele või kotile edevuseks


Siidpaelast ja südamikud seemnehelmestega täis õmmeldud. Värvid pole pildil päris needõiged, eriti just roosa prossi sisuvärv on muutunud.
Paar suuremat rattasõitu taas tehtud. Küll on ikka hea, et linna ümber on kergliiklusteed. Ainult Reopalu ringil on veel linna sissesõit kehvasti lahendatud.

drex posted @ 16:40 - Link - kommentaarid (3)
16 Mai 2012
Peenike näpuharjutus
Väike nupuga ehtenõel, mille kogupikkus on 20 mm, sellest siis traadi osaks jääb 18 mm.
Lisan sinna otsa helme, ~4 mm, jääb vaba traati umbes ~ 13-14 mm, sellepärast, et klaashelmed ei ole kõik ühesuurused, samuti on traat vahel lühem (mitte ei ole pikem)
Ja siis see vaba jupike, sellest pöörasin kinnise aasa, umbes 1,5-2 pööret ümber traadi. Ära lõikasin kuskil 1-1,5 mm, tasandamiseks. Seega, väga täpis nikerdamine

Pilt siis nii päikeses, kui vilus.
20 mm teokarbihelmes ( mother of pearl disc 20 mm brown)

ja lihvitud klaashelmed, traat on 0,7 mm***************************************************

Valged pärlikesed


Oli ükskord kotitäis valgeid helmeid, kahes suuruses. Peenemalt väljendades akrüülist. Olid ja näitasid ennast oma ilusamast küljest.
Kapiriiulilt pilgutas neile silma valge heegelniidi kera. Abiks tuli ka nõel ja suht vabatahtlikult läksid need helmed ka kenasti riburada heegelniidile, kindla rütmiga.
Siis tuli eriti vilgas heegelnõel ja heegeldas need helmed pikaks jupiks ja.... kõik !
Nagu öö oleks vajunud helmeste peale, aga nad ju nii tahtsid särada...

Kuidagi soiku jäi see värk.
ja see jupike ootas, ja ootas ja ootas.... kolis aeg-ajalt karbist karpi ja ootas. vahel ka jätkuvas pimeduses.

Ja ühel õhtupoolikul koos teiste asjadega karbist teise rännates pudises kõrrrrrr põrandale, täies tükis.
Õhtupäike sillerdas tema lumivalgel kleidil ja elu tärkas selles jupikeses taas.
Samas olid ka kotike ülejäänud helmestega. Keejupats rändas lauale, nõela ja heegelniidi kaasabil moondusid otstesse narmad. Oh neid on nii edev sahistada.
Ja järgmise päeva hommikul taltsutas nõel elastse niidi abil peotäie helmeid liikuvaks elastseks kinniseks.Päike mängib sillerdavalt kaelakee helmeste kumerail põskedel.
Üks nukker ese karbist on säravaks printsessiks muutunud.
drex posted @ 17:27 - Link - kommentaarid (4)
08 Mai 2012
Olen pisut ajast maha jäänud
Lisan nüüd.

* 30 aprill tegemised
Sai täna siis Vellod garaazist välja veeretatud ja pisike sõiduots
Paide-Vodja mõisahoone esine - Paide

Selline rahulikum liikumine. Mõõõnus
Kergliiklustee on kenasti korras ja üsna tihedalt rahvastatud. Käiad, sõitjad nii ratastel, kui rullikutel

Mäo liiklussõlmest pildid.


Sillal olles nägime kaks korda veidraid tagasipöördeid, silla peal.
Vaevalt et need lubatud toimingud olid.

Paide poolt tulles oli vaja Statoli keerata, aga tobeda sigrimigri pärast sõidavad autod sealt õigest teeotsast mööda, siis tehakse sillal kannakas.

Mul on akna taga linnumaja, keti otsas. Kuna suvelille ampel on veel vara välja viia, siis kõlkus tühi maja. Muidu oleks kett niisama lapedanud
Üks vares avastas, et paras oleks see toidupakk möödalennul kaasa rabada. Ei saanud seekord.Just selline, väiksemale preilile mütsike.

Lõngaks Novita Alabama.
Selliseid lõngu jäi mulle alles, kui kudusin kampsikuid lastele Soome.
Terve 50 gr tokk see ei olnud, ja sellest jäi alles vähem, kui allääre täisringiks oleks jagunud.

Tahtsin valmis toorikut kaaluda, aga ununes, nüüd lappisin sinna veel lilled ja klaaspärlid, seega kaalumisel pole enam mingit mõtet.


8. mai

Rattaga Türile
Imeilus Maikuu ilm. Muidugi oleks võinud sõita suvilasse ja rabeleda seal kavuhoones, aga see ju nii lühike ots. Palju lõbusam oli Türil käia.
Sõitsin / kulgesin sellises rahuliks lontimise stiilis. Ehk siis 20-22 km tunnis kesmiselt, see tähendab, et Kirna mägi tõmbas kiiruse 13-ne peale, aga allamäge, Türi poole selline laugjam langus, lohistas spidoka 30-le. Sinna minnes oli ainumas jama selles, et päike siras jube eredalt vastu. Pildid tegin tagasiteel. Sinna sõitsin 50 minutit, ehk siis Paide kesklinnast maja eest kuni Türi kaubamaja ette. Mõtlesin just, et need, kes vabal tahtel jooksevad Paidest Türile, need ju ka kuskil tunni sisse oma aja saavad, kusjuured need esijooksjad lippavad umbes 42-43 minutiga. Müstika.Tagasitulles ununes kellaaeg vaatamata, meenus see alles Veskisillal. Kirna mäest alla lipas ratas lausa 36,8 km/h, aga eks see tuuletakistus ole suur, seega päris Kirna ringile kohale ei veerenud, vahepeal on ju see kerge tõus seal kergteerajal, see võtab kohe hoo maha.

Seal, kus jõgi kergteele kõige lähemal on, Türi-Alliku juures, seal ka pisike kraavijupp, jõega ühenduses Ja kus seal oli tillukesi Värdisid. Ma muidugi ei tea, mis kalad need olid, aga neid pisikesi oli palju.
Ja vurr, Kirna mäest alla !lm on imeliselt roheliseks läinud. Isegi kodumaja akna all olev vaher tundub palju suuremate õiekobaratega, kui hommikul oli
Pisut käsitööliselt ka. Igast kraami on nokitsetud. Kõrvarõngaste alus on ka täis tehtud, aga midagi sellist, mida varem poleks teinud, seda ei ole
Kolm karbikest ka. Tegelikult on mõni poolkarp veel. Täna käis Elioni-poiss neti kaablit vahetamas, sellel ajal siis lõikasin ja kleepisin köögis.


drex posted @ 16:54 - Link - kommentaarid (3)
1546357 visitors