Drex.Tegemised
Drex. Tegemised
Ega mina tööd ei pelga, ma võin töö kõrval ka käsitööd teha
28 Juuni 2009
Pärnu Hansapäevad olid väga lahedad.

Kui me Kulla 385-ga kohale saime, suundusime parklat otsides... muruplatsile , et seal juba masinaid on, et ehk me saame ka. No ei saanud. Kohe tormas noor turva, kes meid minema kamandas. Õnneks vaid pisut eemale ja teatas, et parkimine lubadega, muidu veame ära. Läksime luba hankima, ja lootes et selle ajaga ei jõuta veel autot ära vedada.

Kudumisplats oli meil üsna Tallinna väravate juures ja kergelt leitav. Kiired ette valmikstused laudade ja pinkide sebimised ja saigi algus tehtud. Kudumisel.

Ja nii ta läkski. Rahvast käis kenasti, aga oleks võinud ju rohkem olla.

Käsitööd oli muidugi kogu laadal imetlusväärselt palju. Kõige naljakam kommentaar oli kuskil rahvaseas, et "kuule, tundub et siin laadal on palju käsitööd!"
No kus see peaks siis olema, eksju.

Öösel polnudki nii hull, kui arvasime. Märkamatult läks pimedamaks ja süütasime tõrvikud. Ausalt oli tõrviku valgel kududa raske, virvendas. Kudusin kaks triipu üht värvi, kaks teist. see teine oli kahest lõngast. Lõngu vahetada uute vastu ei jaksanud, ja siis oligi nii, et töö peale vaatasin siis, kui oli kaheniidi töö, ühega ei vaadanud, siis koo või silmad kinni. Minul, kui prillaril virvendas ju nagu topelt.

et poleks igav, ja tukk peale ei tuleks siis rääkisime jutte. Meil oli üsnagi naerutuju. Ja nii see läks, iga asi juba ajas itsitama. Pean ütlema, et Põhjatähele mõjus rängemalt, ta oli lausa töövõimetu - kuduvõimetu, ta naeris

Vahepeal käisime ikka uurimas, miks hobused on rahutud, aga selgust ei saanud.
Kõrvaltelgis möirgas unes lõvi. Seal maganud kolmest mehest ei tunnistanud end keegi lõviks

Istepingid meile orgunniti, aga mul on tõega hea meel, et me Kullaga endale suht mugavad toolid kaasa tarisime. Vahepeal olid seal teised ka, aga ööseks võtsime oma toolid ikka endale.

Ära tulin mina kell 11.30 tuuris päeval. Mulle tuldi järele või noh haarati kaasa. Nimelt oli meil üks suur asi Pärnusse vaja maha panna ja siis tuli meil veel oma ligi 80 km sõita ja seal pidin ju taas kena ja seltskondlik olema. Tukk kippus peale. Aga ma olin tubli. Need 80 km ma küll magasin, isegi Pärnu linnast , kuis välja saime, ei mäleta-
Teatri juurest sild, siis vasakule..... ja ärkasin seal kus meri taas loksus ja tuulepark vihises pea kohal.


Näputäis pilte. On ka selliseid pilte, mida vast omanik ei tahaks, neid ma muidugi siia ei pistnud, sest näo järgi oli nii mõnigi kena kuduja hommikuks suht kudeja.

Hansapäevad Pärnus.

Kahju oli sellest, et esimesel päevam puhus koletum tuul - mereäärne asju ju, Aga see tegi paljudele müüjatele palju kahju ja hävingut. Meiegi rippusime vahepeal oma raskusega telgi küljes, hiljem mehed, kes katuse paigaldasid naersid, et meil telk lõngaga puu küles kinni . No akrüül lõng suht tugev ju ja seda oli kohe võtta


drex posted @ 20:58 - Link - kommentaarid (6)
24 Juuni 2009
Ma pole kindel, kuis need Jaaniöö-töö tegemiste kohta vanarahva teadus käis, aga ma nokitsesin, no pisut, selliseid lihtsaid vidinaid.

Puidulõhnalised käevõrud ja lipsukee (lipsukestekee - on pi-iiii-ikk)


Ja meie suvilas selleaastane lõke.drex posted @ 19:34 - Link - kommentaarid (2)
22 Juuni 2009

Ei ole vaja nüüd kõvasti naerma pahvatada, eksju
Biscornu.
Tegelikult ma pole selles päris kindel, aga kena öelda vähemalt.


Täna suvilas oli üks kiirkülaline. Siht oli tal selline täiesti otsene. Kasvuhoone jäi ette, Kiire kõnniga vupsas kasvuhoonesse et see takistus läbida, aga võta näpust, või okkast... Teisest otsast välja ei saanud. Vudis siis meie suunamiste peale ukse poole, aga ainult poole, siis pressis ennast tomatipottide vahele. Sealt muidugi ju ka välja ei saanud. Võtsin ta pihku ja tõin murule.
Maha pannes oli siilil siht ilmakaare suhtes täpselt samale poole, aga kasvuhoonest panime ta eemale.
Juba mitu aega imetlen veidi maad edasi ühes aias puu-põõsas karusmarja. Müstiline.Kena Võidupüha.
drex posted @ 20:05 - Link - kommentaarid (8)
21 Juuni 2009
Õmblemine.

Pole kaua aega masinat näppinud miski asja valmimiseks, ikka vaid kiir-oote-parandustööd.

Tänane tegemine oli paberil oma 23x (või oli see 230 x) ära joonistatud
nagu oleks koti tegemine üks raske töö.

Ongi ju, eriti, kui pole lõiget, sest , noh, läks nii,
Ja kuna ma ei ole tehnoloogias miskine kõva käsi, või mis, ka mitte eriti lõtv käsi, siis tuli asi lihtsalt lahti joonistada (või oleks siis sellest abi olnud), või siis pisut oli abi.

Keerasin ja pöörasin ja keerasin seda kotti, pealegi lõikasin kitsa, kuna mudeli muutus tuli juba otsapidi masina all. Ja linane riie on ikka paganama jäik, mis sest, et läbi pestud ja triigitud ja pestud ja triigitud. Enne lõikamist triikisin kah, auruga. Pehmus oli hetkeline.

Esmalt mässasin lukuga, või siis, see luku osa oli kõige lihtsam. Edasi oli mõtteis täielik tühjus. Joonistasin. Hakkasin mõõtma, pöörama ja keerama. Õmblused on nii, et pole mitte ühtegi õmblust näha, kõik on seespoole peidus. Kõige selle jukerdamise peale ma sisetaskut ei teinud. Lihtsalt peal on suht kinbdel lukk ja mul polnud mingit tahtmist miski tasku ja lukuga (ilma lukuta pole ju taskul mõtet) jännata.

Vahepeal oli see õmblemisala nii kitsas, et nagu läbi lukuaugu ......mine . Igaüks võib oma tahtmise järele punktiirile sõna mõelda

Viimane õmblus oli siis ülaäärel, koos sangadega. Koti kõrgusest ülejäänud ribakesed realiseerisin sangade juures.
Arvatavasti teen teinekord targemalt Võib-olla

Kui see järgmine kord nii kaua oodata ei lase, et mul seegi kogemus peast pühitud.

Niisugune, 35x35 cm umbes, lukk on 30 cm. Nüüd on kott, millega öökudumiselt Järvakate märgid ära tuua

Esimene rahvusliku IT triibustiku kasutus.
drex posted @ 15:11 - Link - kommentaarid (11)
18 Juuni 2009

Näppisin polümersaviga.
Segasin värve ja materjale.

Hetkel siin siis need kuulikesed. Seda roosat värvi segasin ja mätsisin ja segasin ja lisasin toone jne. Päris see, mida ette kujutsin, see pole, aga seda niiöelda segu ei tahtnud ka nii palju teha. Siingi on mustad mummud seest roosad. Pole vaja head musta nii palju kulutada.

Teised mis said kirjud-kirjud, on vaja mingiks ehteks kokku panna, ja veel lisaks mingeid vidinaid vahele ja kõrvale jne leida.

Puurisin täna suvilas auke, õues,
Peale seda tundsin vajadust helmestele siiski õrn lakikiht peale tupsutada, nimelt võttis roosa endale igasugu hetkeks vastupuutuva mustuse ja muru jms külge. Musta panin käest verandatrepile ja see sai ka hallika jume. Seega lakk hoiab asja määrdumast. Tahan matti lakki. Need mis on, need ikka läigivad.

Ja need mummud, ma kuskil (ei mäleta kus) nägin roosat-musta keed.
Pilti mul muidugi sellest pole salvestatud, vaid meenub midagi. Ma isegi ei tea, kas see oli siin blogides, või kuskil mujal. Kindlasti on mul teistsugune, ma lihtsalt mäletasin värve.


drex posted @ 18:09 - Link - kommentaarid (7)
17 Juuni 2009

Seekord tahtis üks pisike helmepallike kaelaehteks saada.Ülejäänud asjad ootavad viimistlust.
drex posted @ 19:17 - Link - kommentaarid (3)
15 Juuni 2009
Eile, see oli siis oma 14 juuni öösel,
kisas üks lind mul akna taga...

tsik-ää-ät, tsik-ää-ät, tsik-ää-ät, tsik-ää-ät.

Õudne
Kell oli alles pool neli ju. Valik oli, kas tõusta ja panna aken kinni, või... Valisin teise tee, sest tõustes oleks ma ennast liiga ärkvele ajanud, seega poleks jupp aega magam jäänud, Ma tõmbasin teki üle kõrvade ja mõtlesin et ei kuule seda

tsik-ää-ät, tsik-ää-ät, tsik-ää-ät, tsik-ää-ät..
tsik-ää-ät, tsik-ää-ät, tsik-ää-ät, tsik-ää-ät...

Ühel hetkel jäin siiski magama. Äratus oli niigi 6.45.
Asusume kaheksapaiku rännakule.

Nimelt on mul kaks Soome vanaprouat, praegu vanuses üle 80 ja nüüd juba üksikuteks jäänud, kes miski 10 aastat tagasi ostsid endale Sillamäe külje alla dadzad. JA nüüd nad olid nädalaks suvitama !!! tulnud. Suvitama.

Sõitsime sinna. Einoh, ma poleks iial uskunud, et ma midagi sellist siin Eestimaal kohtan. Tüüpiline vene küla. Vabandust, aga nii see oli. Meenutas miski Moldaavia mägiküla, kus teed nagu polnudki. Seal niiöelda putkade vahel oli tee, rohi sahises pikki autopõhja, keegi õnneks vastu ei tulnud, muidu oleks pidanud üks tagurdama. Jubedum teede rägastik, kõik olid küll Regio kaardil kirjas, aga kohapeal oli raske tuvastada, milline neist on tee, milline lihtsalt murule sõidetud rada. Kohati tundus, et mu suvilakuur oleks võinud vabalt seal konkurentsi pakkuda. Prouad olid ühte majja kokku asunud. Seal oli üks tuba, umbes 3x3 m ja kinni ehitatud veranda- köök 2x3 m See oligi suht suuremapoolne elamine. Miskipärast olin ma asjast nii üllatunud, et pilti elust-olust ei teinud. Aianduskooperatiiv Sputnik, oma ligi 1000 putkakesega. Ime et keegi karmoškaga või transistor-raadio õlal vastu ei kõmpinud, aga eks päev oli veel noor ka. Pildile püüdis poiss vaid tädikesed. Ja seda siia ei topi.


Kui me juba sealkandis Eestit olima, käisime Valaste juga vaatamas. Ilus oli küll. Vett oleks võinud rohkem olla, aga seegi kohises tugevalt. Näha oli kõik kihid maapinnases. Ilus.

Joa põhi, pole küll minu pisikeset fotokast pärit, vaid teisest, seega pole minu klõpsitud.


Tagasiteel siras päike vastu. Vaatasime eemal tuhamägesid... ja siis tuli mõte - lähme sinna otsa!. Ümberpöörd ja tagasi Lüganuse tee otsa.
Esimese hooga tahtsime muidugi vallutada seda suuremat mäge, aga sinna ikka ei saanud. Valisime siis madalama. Üles minek oli suht jama, esimene, metalltrepp oli korras, teise, puittrepp aga lagunenud. Vahel puudus järjest kuni 5 astet. Aga üles me läksime ja vaatepilt oli ilus. Tuul oli koletugev ja eemalt tõusus ähvardav pilv....Ajasime end seepärast suht ruttu alla, ja juba hakkas tibama, kuna me õiget teed ei teadnud, sõitsime sama kaudu tagasi. Möödusin ka Katilooma pesast, kus sügisel sai käidud polümersaviga mässamas.

Ja siis tuli VIHM, suur ja tugev.


Kusjuures, Paideni saime veel kokku neli korda sahmaka vihma, neist kaks järvamaal, millest järeldasime, et Järvamaal sajab alati

Aga siia pika loba otsa nüüd ka pisut näputööd.'


Kena päev oli. Üle 13 tunni liikumises
drex posted @ 17:34 - Link - kommentaarid (9)
12 Juuni 2009
Tikkisin jälle üle pika aja
Paberit.Pildil on üks lilleke mida tegin hõbedase niidiga. Pisut jäme see niit oli, aga selline, kus ümber peene niidi, või mis väga peen ta nüüd oligi, oli keritud hõbedane lintjas niit, , selline 0,5 mm lai. Igatahes tegi see asja suht jäigaks, aga väga äge on .
Kuna niit käitus nagu traat, siis kiskus paberi veidi lainesse.
Lähivõte kah:Täna on mul ka suurpäev !
Vanuselt keskmine poiss saab täna (juba sai) 22 aastat vanaks, Hiljuti käis esmakordselt ka lennukiga sõidus et Valencias, Volvot testida. Lennuki piloodi igatahes rääkis ära ja kokpitis käis lobisemas

drex posted @ 19:04 - Link - kommentaarid (5)
11 Juuni 2009
Näpuotsga kõrvarõngaid .... jälle...

Tegelikult on mul neid niiöelda toorikuid mitmeid. Miskipärast kahtlen neis, on liiga suured ja tunduvad .. liiga suured


( ma ise kannan väikeseid, või õhemaid, et järsul peapööramisel ei segaks liigselt )


Haarasin miski peotäie kaasa ja üritasin need omavahel kuiski sobitada. On ka selliseid vanavase vms. värvilisi, aga neile polnud sobivat traati, seega, kuna kaasas oli hõbedane, tuligi valida hõbedased toorikud.
Vahva padukas oli meil täna, Kahju, et selline järsk ja tugev vihm ruttu läbi saab.

drex posted @ 18:36 - Link - kommentaarid (4)
10 Juuni 2009

Siin siis Fimohelmestest kee, need mummud läksidki ümber-puurimisele.
Nüüd läheb nöör juba vabatahtlikult augukesest läbi.
Kee kinnituse juures kasutasin spiraalseid otsakinniseid. seekord sain neid Ehtelaekast.
drex posted @ 18:03 - Link - kommentaarid (7)
08 Juuni 2009
Kuna eile läks mul suvilas tangivabalt, siis hoopis "niitisin".
Olemas olid kolm ussijuppi, mida siis tahtsin kokku koondada kuidagi, kasvõi liithelmestega, aga kuna oli olemas niit ja nõel, siis koondus mõte ümber. Kaks ussijuppi lõpetasin narmastikuga.

Teised ülejäänud otsad said pärlikapsli otsa. Nende narmastike vahele peitsin hästi osavalt ka pisukese traatkonksu, kuhu siis hea jätku lisada. Selleks sai helesinine ümar klaashelmes, mis siis narmastiku vahelt vilksatab.

Eile oli ka see möödalask, et kuna arvasin, et autos on alati üks akutrell, siis enda oma kaasa ei võta. Kunagi olin Fimohelmestesse liiga väiksed augud teinud ja nöör sealt vabatahtlikult läbi ei läinud. Ausalt ei läinud sundides ka.

Seega vedasin kaasa vaid puurid. Aga see autos vedelev trell on ikka vatti ja vilet näinud, ja suht kulunud, siis minu imepeened puurid sinna otsikusse pidama ei jäänud. Seega seekord jäi ka puurimine suvilas ära.

Seega, kui tahad asjus kindel olla vea oma tööriistad kaasa, või äärmisel juhul kontrolli enne olemasolevaid.

drex posted @ 19:12 - Link - kommentaarid (5)
07 Juuni 2009
Täna hommikul valmistusin et suvilas igasugu pärliasju thq. Võtsin karbiga neid, ja teisi ja kolmandaid ja nõel ja niit ja traat ja.... nagu ikka.

Ei olnud, nagu ikka! Põhitöövahendid jäid koju!
Uskumatu. Ma panin asjad kokku ja tangid jätsin lauale. Seega ei saanud nii traadingut teha. Aga niit-nõel olid kaasas, seega saan näidata vast homme-ülehomme, mis siis siiski valmis sain.


Täna aga näitan tööd, mis tegin reedel. Tööl olles. Seal läheb õhtul NII igavaks, et jää või magama, ausalt!
seega nikerdamine on täiega omal kohal

Käekett ja kaelaehe.
Sellised külmad toonid, ja lihvitud on need ka, mitte toonid, vaid helmed

Tegelikult on see selline lihtsamat sorti tegemine ka, aga näeb välja päris asjalik.drex posted @ 19:22 - Link - kommentaarid (3)
06 Juuni 2009

Eelpainutatud traadile helmeste lükkimine võtab ju aega omajagu. Kuna alati ei tea, palju traati vaja läheb (loe:, ei tea, palju lükkida viitsid )
Siis on minul kohe päris paras traadikeerupunt käes, milles siis helmed sirinal teise otsa saadan, ja kui mõni läheb vales järjekorras, siis sama teed pidi ju tagasi. hea on siis, kui on niiöelda vabavorm, siis pole järjekorral tähtsust.

Eile tuli selline :Kunagi ammu tegin keeSUUREM pilt

Ühel hetkel mulle see enam ei meeldinud. Viga selles, et ma ei osanud siis veel kapslit otsa nii kinnitada, nagu oleks tahtnud. Liithelmed lammutasin vist lahti, igatahes kolm mustjas sinist ussikest vedelesid juba ammu karbis, Mitte ühtki ideed ei tulnud. Või, kui tuli idee, siis hoopis teisele värvile.

Paar nädalat tagasi läks mu töövõtmete küljes rippuva mõnupallikese kinnitus katki. Kuidagi ei osanud seda sinna tagasi sobitada, siis hoopis võtsin ühe ussijupi ja keerasin kokku. Kinnitus ja uus jubin võtme küljes. Põhiline, et see kotipõhjast kiirelt kätte saadaTöölt koju tulles EI viitsinud miskit ülivägevat sööki kokku keerata, ja liiga palju ei tahtnud ka rabeleda. Tegin hoopis Pitsat . Sink, kollane paprika, ananass, mingit itaalia stiilis tehtud konservtomatid ja riivjuust.

Kui ma olin selle üllitise ahjust kätte saanud, tuli meelde, et teeks pilti. Läks nii kaua aega, et võtta aparaat, kiskuda seinast välja akulaadija, panna aku aparaati - ja kööki....
Ning imeväel oli juba veerand pitsat plehku pannud.

Hetkel pole enam mõtet isegi mitte pildi tegemisest mõelda. miski veider nurgakene on veel pannil. See võib ka vabalt sealt hommikuks aurustuda .


drex posted @ 19:26 - Link - kommentaarid (2)
04 Juuni 2009
Näputäis järjehoidjaid taas.

Kolm siis heegeldatud, kaks helmetrossiga tehtud.
helmetrossi omad on niisama mõnusamad, kui pildil, sellised õrnakesed.
Veesinised tähekesed ja sinine tross.

Oh , nad on kenad.

Kokkumudistatud pildil.Täna, sel jummala vihmasel, aga mõnusal päeval tulime Maksi Marketist ja Kesk Paidet on Jõuluvanad!! Juba Kultuurikeskuse juures oli mõnus helepunane auto, mis köitis tähelepanu.
Veidi hiljem kimas Jõuluvana jalgrattal ringi ümber keskväljaku. Lastel oli pünev Jaanipäeva - Jõuluvana või nii..Nende tegemistest ja miks nad kohal olid, saad lugeda SIIT

Plaadilt tuli Jõululaule. Üks veidramate sõnadega laul ka, see Piilurilaul

no on ju ... Laulge ise, moonutades häält : Ma piiluzin põõzazt ja põrandapraozt ... ja terve mu päev mööduz piiludez....

drex posted @ 15:24 - Link - kommentaarid (7)
03 Juuni 2009


Sinine. Selline mõnus sinine.
ja helmetross

ja sirelid.Ja meelespead. Oh, need meeldivad mulle oma õrnuses.No vähemasti meil sajab. Ei tegelikult tibutab ja nii palju/vähe, et eriti väljas tegelemist ei häiri. Suvilast tulimne ära, sest koer käis ju samm-sammult järel, ja ta ei paistnud enam nii puhas olevat. Aga vihma on vaja. Muru on vaja ju kenasti roheliseks saada. Hakkas juba värvi muutma.

Roosipeenras oli algul rõõm, no nädal-kaks tagasi, et selletalvine külm polnudki kõiki roose ära võtnud. Enamuse roosist võttis siiski, selle maapealsema osa, aga uued võrsed kasvasid juba üsnagi kobedalt. Täna aga avastasin, et roosioks nagu roots, ei õiget lehtegi. Korjasin ära rohelisi ussikesi. Nad võiks ju asjalikult umbrohtu ragistada, maltsa, või naati, või pangu või orasheina, kuskil on sedagi, ja võilill lokkab.. Aga ei, need nätsutavad roosikesi. Võeh! Sellised rohelised, mul töökinnaste poepesal.Nad tõmbasid ennast krussi ja teesklesid et on surnud, mis surnud. Mind aga ei peta, ja rooside juurde ma neid ei jätnud teps mitte.


drex posted @ 18:21 - Link - kommentaarid (5)
01 Juuni 2009
Nädalavahetus oli asjalik. Tasapisi vormistan nüüd siis valminud jupikesed, osad ja vidinad ehteks kokku.

See on kena punane. Põhi seemnehelmed on Lea1 käest (kui külas käisin, siis polnud nõus pärlipakita lahkuma )
Erksamad punased täpiksed, mis ikka pisut paistavad, sain Minni käes. Ta tõi need kuskilt keerulise nimega kaugelt maalt

Ja traadi sain kunagi ammu Koopaorava varudet. Traat on pehmekene, aga nii umbes 0,6 mm suurusega. Et see pisutki vormi hoiaks, keerutasin traati päris hoolikalt.

Oma Picasa albumisse laadisin mitu-mitu pilti, no ma ei oska leida pilti, mis asja olemuse kenasti edasi annaks.

Mõni siiagi:drex posted @ 18:20 - Link - kommentaarid (6)
1546346 visitors