Drex.Tegemised
Drex. Tegemised
Ega mina tööd ei pelga, ma võin töö kõrval ka käsitööd teha
31 Juuli 2008
Peotäis pisiasju.

Selliseid pisividinaid on päris hää bussis nokitseda. (kindlasti on bussi koristades juhil üllatusi põrandal) Tänagi lendas üks seemnehelmes 6/0 traadi otsast minema. Otsima ei hakanud.

Kõrvukad
Need suht ühesugused. Tegelikult tegelen helmevarude eheteks muundamisegaja üks komplektikene.
drex posted @ 18:51 - Link - kommentaarid (5)
29 Juuli 2008
Tänasel päeval lõpetatud pisiasjad:

ja üks kaelaehe, sarnase olen juba teinud - meekarva, aga lihtsalt meeldib

pisut lähemalt

drex posted @ 19:28 - Link - kommentaarid (3)
28 Juuli 2008
2 augustil ajavad siis Järvakad jalad kõhu alt välja ja veerevad, kuis keegi, mu suvilasse.
Alati on oodatud ka teised isetegijad, kes miskitmoodi end kohale saavad vedada

Ja pisuke tulekujuhis:
Paide linn. Ükskõik, kas saabud Pärnu või Tallinna (Tartu)poolt, ringteelt mitte linna keerata, vaid linnast mööduvale teele ikka.
Pärnu poolt tulles on umbes 500 m pärast silt vasakule - Joodi, Tallinna poolt tuleb Maksi Marketist mööda sõita, ja siis , kui vasakule jäävad garaa˛id, siis näitab silt paremale- Joodi.
Seda teed mööda sõita otse. Mingid pisikesed kalded on vasakule-paremale, aga enne ära ei keera, kui näed otse ees Sinist välikäimlat, see küll alles sellesuvine asi, töömeestele, aga ehk on järgmine ndl ka veel alles. Igatahes tähelepanu otse ees olevale aiale, seal on sõna AED. vot sealt keera paremale.
näed sellist pilti. Seal on kõll tupiku märk, aga minu suvilani saab vabalt.
Tee otsa jõudes, kui paremale jäi veel eelmisel nädalal kollane kopp ja suur liivahunnik, nagu sahhaara kõrb , sealt keera vasakule
näed midagi sellist. Siis oled peaaegu kohal. Pane aga julgelt seda teed mööda alla, tundub, et tee saab otsa, aga ei ta midagi, vaid keerab vasakule. edasi on pilt juba selline :

ja selle posti taga, kus on valge seina jupp, seal ma asungi.

eile sai suvilaõues nikerdatud
käevõrud :


ja täna bussis lõpetasin kee kokkupaneku, mõned pöörised tegin eile. See pole foto, selle kee pistsin ettevaatlikult skänneri vahele.


drex posted @ 17:58 - Link - kommentaarid (1)
26 Juuli 2008
Viljandis olid Folgipäevad, ava Võhmas olid Võhma Linna Päevad.
Olin seal, HH tegemistes. Olemas oli seal müügilett ja töötuba. Kuna keskit oskajamat mul polnud, tuli ise ennast nii traatimisse, kui ka Fimosse mässida. Loodan, et sain üht-teist ka õpetatud, ja Fimopisiku edasi antud. Fimotajaid oli tunduvalt rohkem, kui muidu pärlitega mässajaid.

Nii ametis olin, et pilti teha ei jõudnud...

Võhmas olid KÜÜNLAD, ja SUURED.

Obukakk kirjutas ka oma blogis võhma küünaldest. Ma käisin ka vaatamas. Tegelikult oli seal rahvast vähe, ja ma muidugi läksin kohe küünalde vahele, et lähemalt uudistada. Normaalsed inimesed vaatasid ju eemalt. Tahtsin lähedalt Paide küünalt vaadata, vallitorn ja kuningas ja... aga siis hakkasin pelgama, et vahest pannakse pahaks.

Kenad olid küll. Oleks tahtnud samasugust , aga pisikest kojugi, aga polnud. Müügiletis olid vaid enammüüdud küünlad, lõhnavad jne.

Küünlapildid:drex posted @ 18:16 - Link - kommentaarid (5)
25 Juuli 2008
Nikerdatud pisiasjakesi

marjakobarad ... jälle, ma olen neid mitmeid teinud.pronkskett


lähemalt


jäine ehe


sedagi lähemalt


üleeile sai ostetud uus pildimasin. las teised näpivad oma isu täis, siis katsetan sellega mina. need pildid siin veel vana seebikaga.
drex posted @ 19:02 - Link - kommentaarid (8)
20 Juuli 2008
Tänane tegutsemine jäi enamasti koju. Kuna nädala sees on vähe mahti miskit suuremat teha, siis täna, lõunani sai korrastatud.
Edasi suvilasse. tegin seal pildi, teest. Tahtsin panna selle nädala teemasse, aga arvatavasti on hilja juba. Panen siia, see on tee suvilaväravast allikani, sealt tuleb meie joogivesi, suvilas ollas. Rattarööpad lõppevad seal, kus vasakul ka kuused otsa saavad, edasi on muru, aimatava rajaga.Eile lõpetasin ühe kee, täna aga passisin päevavalgust, et pilt teha. Liiga ereda päikse valguses polnud kah hea,pisut lähemaltja ühed kõrvakad, kuna neid helmeid mul on veel 4 tk, siis pean nuputama, kuis need kaelaehtesse, või käevõrusse sokutada
Suvias korjasin vaarikaid, kodus tegin kuhja ülepanni pannkooke.. ja vaarikatest toormoosi, lisasin ka vahukoore ja.... mõnus. Pilti ei teinud, koogid said sujuvalt otsa.
Vaarikaid valmib veel, aga ju aitavad linnud ka osa ära "korjata"
drex posted @ 20:08 - Link - kommentaarid (5)
17 Juuli 2008
Lipsukestest traaditöö

selline igapäevane. värv on hea, ja muid lisandeid ei vajagi. Samas tume sinine ju

pikem kaelakee, kahekordne
käevõru
kõrvakad
Quote:
kuidas on võimalik midagi taolist bussis teha???


selle kee tegin taas bussis. Kui on veel valget aega, saab nokitseda, hämaramas enam ei saa. Kuna bussisõit on pikk, siis on võimalus, kas tukun (vahel ka seda) või teen käsitööd. Viimasel ajal on võrdselt nii helmed, kui pääsusaba.

eks ma ikka huvi äratan, just siis, kui tangid peos. Kudumisvardaid ja heegelnõelu on ju varemgi nähtud, aga tangid ja traat!
Vahel mõni piirdub vaatamisega, mõni alustab ka juttu
drex posted @ 20:11 - Link - kommentaarid (4)
16 Juuli 2008
Järgmine "Bussikee" (bussisõidul valminud)

Meekarva, tegelikult mõnusam (ma arvan), kui pilt edastab
ja kõrvukad ka juurdePilte päikese käes teha ei saanud, sest päike täna pilve vahelt rõdule ei piilunudki.
drex posted @ 19:38 - Link - kommentaarid (8)
13 Juuli 2008
Ühe käevõru lugu.

Mingil ajal oli siin IT-s link paljudele õpetustele, tegutsemaks helmestega.

Valisin sealt välja käekee.

kuna kodus 3-otsalist kinnitust polnud, siis võtsin 5 otsalise.
Aga valmistamisjuhendit ei lugenud, võimalik, et oli seal kirjas, et jätta pikitulbad lõdvemalt, aga võib-olla ka mitte. mina ei jätnud, seega läks ühel hetkel asi tihkeks. ja samas jäi ka asi lõpule viimata, kuna seemnekatest läbi trügida oli ikka vaev.
Tegemata oli ühel poolel mingi 4 sakikest, aga vat, tahtmist polnud kuidagi. Täna trügisin helmetraadi seemnekatest läbi ja viisin kee lõpuni. Eks ta õppimiseks ja katsetamiseks ole.
Aga tegelikult meeldivad mulle klaaspärlid, neis on mingi omapärane võlu ja lumm...homme taas tööle, miskipärast tundsin eile, et ma tahaks puhkust. No ükskord ta tuleb niikuinii, loodetavasti on siis veel ilmad ilusad.
drex posted @ 18:56 - Link - kommentaarid (5)
12 Juuli 2008
Sinine teema,

no tänane hommik oli ka suht sinine, või lausa hall, ärkasin vihma pladina peale, ja see aina sadas ja sadas ja sadas.... Pealelõunal, kuskil kolme ajal hakkas selgemaks minema ja veidi aega tagasi eksis päikesekiir rõdule, kus sain pisut pilti teha, ja nüüd hakkab jälle õhtu nätskeks vadama,

Suvilas rohi kasvab, mühinal, aga niitmiseks on märg. Tegelikult ma ise ei niidagi, selleks on kodus piisavalt meessoost esindajaid.

Jätkuvalt trallin selle ümber, et parempoolne tulp end avaldaks, aga ei miskit. Tahaks tulbad mõlemale poole, aga kui ei õnnestu.... siis ükskord lasen käiku võimaluse, 2 tulpa ühele poole. Valigu siis ise, kummal pool olla tahavad


Niisiis, sinine. Asi oli pooleli, oi-kui-kaua, lihtsalt ... seisis. Tegelikult tahtsin sinist teemat hoopis kududa, aga kuna mul bussi-pääsusaba on pooleli, siis surun tahte tagasi ja teen bussi-pääsusaba enne valmis, no näiteks sügiseks võiks/peaks jõudma. Kuna koon vaid bussis, siis ega ta just ruttu ei edene. Viimasel nädalal tegin bussis hoopis traaditööd. Üks papi vaatas küll mind kahtlustavalt ja väljudes üritas mulle vahitorni sokutada, see oli mingi Õnneliku elu alus, vms. Ju ta arvas, et hullarist pole ma kaugel, seda enam, et lõiketangid prantsatasid ühel kurvi vahekäiku maha...


Seega see sinine, mis valmis, on siin:ja siis üks neist, mida bussis nikerdasin
ja lõunaajal, kui ikka vihma pladistas, nokitsesin vaba värvivalikuga kee. Ei vaadanud mingit värvimustrit, ainult kõrvakad tegin ühesugused, ja needki õnnestus esmalt valepidi kokku sobitada
Maja taga on suur puu. Selle lehed kohisevad, aga kohisevad lehed tekitavad sügise tunde.

Kuhu jääb suvi!?
drex posted @ 16:11 - Link - kommentaarid (1)
09 Juuli 2008
Mõned lihtsad vidinad.

Samaaegselt tuunin blogi. Pingi all olev tulp vedas ennast paremalt vasakule, aga vasakule enam tulp ei ilmu. Mercar andis ühe koodijupi, siis ei kõssanudki, menu ja menu 1, vahetasin vastavalt menu1 ja menu2, siis paiskas hoopis sassi
Aga , no ükskord saab see ka ära siin tuunitud, ainult läheb pisut aega selle kiire asjaga


aga muud pisiasjad siis :


Viimase juures on roosakaslillad seemnekad lisaks, aga need ei taha oma õiget värvi näidata.

drex posted @ 18:51 - Link - kommentaarid (4)
06 Juuli 2008
Üks kiire idee,

lihtsat oligi vaja

mustad kivikesed ja oranzid, hõbetatud sisuga.
päritoluga Helmehaldja poestÕllesummer lõppes mulle sel aastal juba eile öösel, õnneks.
ma olin sellest lärmist juba tüdinenud. Loodan, et selle suure kisa-kära-lärmi tõttu ma nüüd nädalajagu kõvasti ei röögi
noh, tegelikult elus ju, lõpetasin eile seal poole 12 paiku. Koju sain öösel pool kaks
drex posted @ 17:14 - Link - kommentaarid (4)
04 Juuli 2008
Õllesummer käib täie hooga. Täna on summerivaba õhtu, aga homme jälle.

Seal on pidevalt miskit ehtemeisterdust teha, osaliselt lähevad reklaamkingitusteks, mõne müüme ka maha, aga kes neid pildistada seal möllus veel jõuab. üle pole kah lugenud, palju...
mina tegin vähem, teised rohkem, (eile jalutasin veidi summeri alal. juba kell 7 õhtul võitles mõnigi oma teistele nähtamatute joomakaaslastega )

Homme Hooaja saates on klipp õllesummerilt.

Teisipäeva öösel sai hilja koju tuldud. Käisin pisukesel reisil, Ahvenamaal

Kummalised inimesed. Siiski soome ala, aga soome keelt suurt ei taibata, Rooti keeles, saadakse muidugi aru, aga seal olen ma nii nõrk, et taset ei saa alustadagi.
Imekena koht, kahju, et nii ruttu reis otsa sai. järgmine kord võtan järelhaagise kaasa. Neil vedeleb mitmel pool lihtsalt graniitkivi killustikku !! ja kivid on igal pool. Fantastiline.

Käidud sai palju, ja muljeid palju ja sinikas käevarrel, kukkumisest, kuna fotoka suutsin kividest eemale hoida kukkumise ajal

pildike kiviselt Källskäri saaretipult. Seal saarel kirjutas Tove Jannson oma Muumioru lood.

drex posted @ 19:33 - Link - kommentaarid (3)
1546348 visitors