Drex.Tegemised
Drex. Tegemised
Ega mina tööd ei pelga, ma võin töö kõrval ka käsitööd teha
29 Jaanuar 2009

Eile õhtul tegin foorumis pakkumise. Kuna soovijad just ust maha ei murdnud, õigupoolest ei avaldanud soovi keegi, siis on sooviavaldus taas kehtiv.

Boonusena saab tmeratuuri pisut kõrgema, ja hea ärarääkimise juures ka köha-alge.

Silmad valutavad ja on väsinud, siis kududa ei saanud. Tegelikult kududa ju oleks saanud, aga mustriruutude lugemisega läks nirult.

Siis arendasin oma kunstilisi võimeid tikkides
Nagu see oleks vähem kurnavam, aga mis ei ole. Magada tahaks, Homme on tööpäev. Hetkel pole aega haige olla. Samuti ei taha , et paariline minu pärast peaks topelt tööd tegema.

Selles vallas - arhailises - tikkimiset ei tea ma suurt miskit, niisiis, neil, kes selles vallas "kodus" on, palun mitte väga materdada. Mingitest õigetest kujunditest ma suurt ei tea.
Nüüd lähen ja olem pisut lamaskil, liiga palju pöörlemist mu ümber ajab südame pahaks.

drex posted @ 14:45 - Link - kommentaarid (11)
24 Jaanuar 2009


Eile õhtul tuli mul järsku mõte, et ma TAHAN saada osa hargipitsitamisest - seega Hargipitsi algõpetusest, aga see toimus Tartus. Oi, see teema on lai ja selle võimalusi annab alles õppida. Kuna mul oli hark olemas, päris uus, kasutamata ja tutsaka lõnga sain ka kapist kätte. ... Seega, asjad kaasa ja Tartusse.

Oh, meid oli seal päris kenasti - mul OLI nimesilt rinnas. Nägin veel ühte nime - tintsik- , no tema oleks ma ilma nimeta ka ära tundnud
Tegime ka tutvustava ringi. Paljut meelde ei jäänud, aga siiski, oli tore nii palju tuttavaid näha.

Olime Roosi äris, ja Eria silmad läksid suureks, sest ma ei kisanud just väga palju oma kohale tõttamisest.
Pealegi sain üllatuslikult palju Isetegija-kallistusi

Tintsik tegi kena töö. Ma sain isegi midagi tehtud. Varem ei teadnud hargi käes hoidmisestki midagi.

Vahepeal meenus, et mul on ka fotokas. Seekord oli väike karbike. Suurega on see jama, et ta kaalub ka omajagu ja seda on suht tüütu kaasa vedada.

Pildid on SIIN

Proovilapikene.
drex posted @ 19:16 - Link - kommentaarid (11)
21 Jaanuar 2009
Kirjutan siia alles täna, kuigi asi algas 19 jaanuaril.

Nimel oli MTÜ Veimevakk ruumes õpetuspäev rahvuliku tikandi vallas. Oli küll kursus Türi linna rahvale, aga kohal olid suuresti ka Isetegijate Järvamaa punt. Ausalt, ma ei teadnud, et asi nii huvitavaks läheb

loengu pidas meile Viljandist tulnud Riina Piir. Kuna see on jätkukursus, siis kutsun siinkohal Järvakaid tulema tema järgmisele õppepäevale. Esialgu panime selleks päevaks 26 veebruari , neljapäeva. Algusega 18.00
Alles siis, kuna õpetajal on muid tegemisi.

Kes aga kindlalt omab soovi asjast aimu saada ja kohale tulla, varugu endale üks riideese, mida kaunistada, Mina ise külastasin esmakordselt Türi ühte kaltsukat sa trehvasin pool-linasele pluusile, naturaalvalgele, mida siis tikandiga kaunistama hakkan. Järgmiseks tunniks oleks vaja teha kavand sellest kaunistusest riide-esemel ja siis arutleme, kuhu ja kui palju tikandid paigutada. Samas teha tikkimisvõtetest proovilapile töönäidiseid.

Tulge aga julgelt kohale !

Tegin mõned pildid õppematerjalist ja Juhendajal endal valminud pluusikaunistusest.


drex posted @ 19:52 - Link - kommentaarid (5)
18 Jaanuar 2009
Pühapäevahommikune nokitsemine.


Vaatasin köögis telekat /tegelt kuulasin, sest see on mõnusam, Pilgu peale viskasin siis, kui tundus huvitavam.
Mees läks sõbraga ta metsapiirdeid üle vaatama, seega olin köögis koos kassiga, kes kükitas vastaspukil.

Poisil oli ka tegemist oma toas.

Valmis said helmetrossi abil valge, kuldsel helmetrossil, aga see kuld ei paista pildilt

ja rohekas-sinise seguga, kasutusel siis hall helmetross.Sellised lihtsamad.
Täna hiljem lappasin mööda netti. On üks idee, kus tuleb vardaid kasutada - soovitavalt üks pikk, aga saab ka kahe mõnevõrd lühemaga.
Aga ühtki niisugust lõiget, mida vajaks, ei leidnud. Ikka tuleb ise arvutada-joonistada-joonistada-arvutada-ridu lugeda..... oeh, pealegi EI ole ma just kõige agaram kuduja... enam,
kunagi oli 5-6 aastase lapse kampsiku jaoks aega kaks päeva-õhtut..
a, ma olin siis noor ja ilus ka, nüüd noor just pole. muu on samadrex posted @ 19:33 - Link - kommentaarid (2)
15 Jaanuar 2009
Lihtsalt lootsin, et täna on heledam päev - heh, ei ühti, täna jälle see, kui päeva polnudki. Kummaline, ilm peaks juba valguse poole trügima, aga välja minnes lööd pea vastu nätsket ilma ära.
Tahtsin polümersaviga mässata, aga mis sa hing pimedaga teed.
Projekti peaks kirjutama, aga head ideepiiksugi pole.
mõne asja, mis pulgal oli tegin ära, aga hing haige.... kuupäev läheneb iga päevaga ja ma ei tea veel mida ma teen ! Töölkäimine võtab ka liiga palju aega ära, aga see on ainus, mis palka maksab.

Kui Polümersaviga mätsida ei saanud, siis kallasin vanad varud köögilauale ja üritasin neist midagi kokku aretada.

Roheline, lihtsalt. Tema huvitavam pool tuleb alles pimedas esile.


Lihtsalt sinised, ei midagi erilistJa veel üks sinine. Pisut türkiisitooni, ja mõne sädeleva teraga. Helmetrossil. Otstesse on lisatud pärlipiduri katted. SellisedViimane, mis täna tegin, oli lillatooniline, kollaste klaaspärlitega, helmetrossil.
drex posted @ 16:00 - Link - kommentaarid (10)
11 Jaanuar 2009

Eilsel päeval vedasin oma karbid kastid ja kotikesed mööda elutuba laiali ja sortisin pisut helmeid ja metallvidinaid. Tegelikult otsisin ühte kindlat värvi ja suurust klaasmumme. No pidid ju olema, aga ei leidnud mitte. Vaatasin ka üle varem tehtud tööd, nendes ei kajastunud seda, mida otsisin. Võimalus, et nad on libisenud nurgalaualt laua taha, tühimikku, eriti hoogsalt nad sinna ei mahu, aga 12 mm vahest lipsavad võimalusel läbi. Selleks peal pisut rohkem vaeva nägema, enne katsun taskulambiga vaadata, kas sel ehitusel on mõtet.
Samas võimalus, et korrastamistuhinas lihtsalt jäid märkamatuks.
Aga nii mõnegi asja leidsin taas üles.

Nädalalõputöödest.

Lisa SIIN tehtud vildimummukeele. Et oleks nagu kollektsioon

Samas on mul neid mumme pisut veel, vist täpsemalt 30 tk.
seega... ma ei tea, kas mõni muu idee kah kohale tuleb.

Roheline, briljantroheline.

Läbipaistev valgel on päris kena, eriti kui see on hõbedase sisuga .

Ja kõrvarõngamammud tulid ka kenasti siia juurde.
Nii kaelakeel , kui kõrvukatel lisaks paar lehekest.

Selline külm ja karge, samas vildiselt soe.drex posted @ 17:33 - Link - kommentaarid (15)
07 Jaanuar 2009
Nende tünnikeste (kanistrite, nagu mulle öeldi) tegemisestLihtsam, nagu ikka, on kellegi teise poolt tehtud õpetust jagada. Pärit see siis Bead@Button tegijateltMina lavendliõisi käsitöövildi sisse ei rullinud, kuna neid lihtsalt polnud.

Samasuguselt, nagu õpetuses helmeid pannes, lõikasin käsitöövildiriba 1.7 cm, ja umbes 12 cm pikaks, rullisin ümber kõige peenemate kokteilikõrte. 2,5-3 mm läbimõõduga.

Rull tuleb tugevalt rullida ja kindlalt kokku nõeluda.
Helmepulgakesi tuleks panna paaris arv, siis jääb kokkuvõtmine ilus. Pigem pingutada rohkem trimmi, kui jätta lõdvaks, siis hakkab lokkima ja on muidu selline vedel.
Iga helmepulga otsas oleval seemnehelmel on kindel otstarve, Pulk on murtud ja terav, siis ei näri tamiili läbi.

Ega muud polegi. Lihtne.
drex posted @ 20:08 - Link - kommentaarid (4)
06 Jaanuar 2009
Kui nüüd päris ausalt üles tunnistada, siis pole villaloor ja heie just esimene valik lõngapoes. Viimasel ajal pole mingit valikut nagu olnud ju ... Kudumisvardad on tegelikult mul ikka olemas veel...
Seda valiku juttu ei saa muidugi tänase päeva kohta öelda. Ostsin 2x200 gr Jõgeva villavabriku Artistik lõnga, tumehall-helehall ja vikerkaarevärvides. On üks idee, Lõiget pole, on fragment mustrist, proovilappigi pole teinud, aga silme ees terendab juba see valmis ese.
Ma ei tea, kas ma olen selleks suuteline... Oeh....


Aga miks ma siin villast ja vildist jahun, Mul on mingi ühik vildipalle. Muidu on nad ju igavalt ühte värvi. Vajavad lisandeid. Mis mul ikka kodus leidub, eks helmeid. Nii saigi ühel ühikul vildipallidel uuenduskuur läbi viidud.
Tulemus siis selline seekord, pisut lisandeid lihvitud helmeste näol, ja valmis ta saigi.


Ja veel, kommentaarides oli küsimus, kuidas ma nii ühtlased pallid saan? Ega saagi, need on käsitööpoest varutud valmis pallid.
Ahjaa, kitarr, mis näeb välja nagu kontrabass...


drex posted @ 19:32 - Link - kommentaarid (4)
05 Jaanuar 2009


Üks jäiselt veehall uss. Läbipaistvad seemnehelmed halli üleminekuga heegelniidil. Erksuseks iga kuues helmes hõbedase sisuga.

Mõnus ilm on väljas, selline karge ja külm. Jalutada oleks veel parem, kui kõnniteed poleks jumal-teab-mis-ajast jääklompidega kaunistatud. Nagu kuumaastik, ja see raudkivi kild, mida teele raputatakse on kõik ühtlaselt selle konarluse lohkudes, no naudi siis ümbrust, kui pead jalge ette vaatama, et mitte mingi juhuse tõttu kipsi kaela ei saaks.

drex posted @ 20:06 - Link - kommentaarid (6)
04 Jaanuar 2009

Nagu lubatud, said Järvakad täna kokku Türil. Ja mitte ainult, ka Jõgeva oli Roheljana poolt esindatud, seega, kui asi huvitab, pole ükski koht kauge.

Perla oli õpetamas, mõnus oli, nagu ikka. Uus põimimistehnika taas ära proovitud, ja tõdetud, et ikkagi on seemnekad NII suure erinevusega.

Enda töö jäigi esmalt pooleli just helmeste erineva mõõdu tõttu. Kui leian värvid, mis nii palju ei erine, teen valmis.
minu proov siis siin:


Olemise lõpuks sain küll ka kaks mustrikorda tehtud, aga ebaühtlane äär häirib.


Teised pildid asuvad SIIN.

Eks igaüks leiab oma töö üles, tõsi, mõnda ma ei saanud "loetavalt" pildile.

drex posted @ 16:08 - Link - kommentaarid
03 Jaanuar 2009


Tegin tündrikesi. Ma ei oska neid kuidagi muudmoodi iseloomustada. Tubli, nagu olen, ei teinud seekord töökäigust pilte. Luban selle vea parandada, Mul on see ka ühes raamatus, aga kuna mu elamisest puudub skänner, siis tuleb näidis ikka ise teha.

Aga nende tünnikeste pikem külg on järsust servast 1,8 cm, keskelt on 2,5 cm, ja läbimõõt on1,9 cm, ümbermõõtu ei võtnud.

Päris lahe oli teha, 2 tk läksid esmase möödaarvestusega "aia taha" . Samas sai ka mõned hääd nipid edasiseks, ja muidugi rohked ideed juba.
Ükskord ma leian aega ka.

Tündrikee.


Need Järvakad, kes homme Türile koonduvad, saavad näpuga ka tündrikesi katsuda.

drex posted @ 20:31 - Link - kommentaarid (11)
1546438 visitors