Drex.Tegemised
Drex. Tegemised
Ega mina tööd ei pelga, ma võin töö kõrval ka käsitööd teha
26 Aprill 2012
Tikkimstöö
See sai alustatud juba ammu.
Liigagi ammu.
Seega, ma ei mäleta kui ammu see oli.

Hetkel on elutoas asjade ümber paigutamine, ja kapi teise seina tõstmine. See aga tagab selle. et kapiosad tuleb tühjaks teha, sest kes seda täis juppi tarida jõuab.
Ja hea ka, ma avastasin palju asju, millest ma enam midagi ei teadnud ja veel palju asju, mille otstarve oli ammu otsas ja siis palju neid asju, mille tee viis otse taaskasutuskeskusesse.

Aga mida nagu ei saanud, see tundub ruum kapis. Veider, niipea, kui asjad kapist välja said, niipea ka kapp kokku tõmbus, et mitte sinna enam niipalju kraami toppida...

Pilt siis tehtud nii peenikese pistega, et täiesti kindlalt ma niipea ei taha uuest peen-nikerdust teha
6-e niidilisest mulineest kasutasin korraga 2 niiti

Ja veel karpe
Punane karp sai ükspäev varem tehtud.Eile õhtul lõikasin välja kahe karbi tükid. Esimesena läks käiku roheline.
Teada ju et 9 x mõõda, 1x lõika. Pakun, et mõõtsin mõne korra vähem. Igatahes valmislõigatud ja juba kleebitud kolm külge ja põhi-taga-kaas tükid omavahel kokku ei sobinud. Nimelt suutsin külje otsatükid ikka sama pikkusega lõigata, kui põhi ka kaas. Kes karpe teinud, saab aru
Seega panin selle valmiskleebitud küljetükkide riba kõrvale ja lõikasin teised tükid veel. Seekord siis panustasin hoolsamale mõõtmisele

Et see siis liiga roheline ei tuleks, lisasin kreemikast lainepapid kolme ümarnurgaga .... lataka.Ülejäänud jupid siis ootasid mind tänagi köögis. AGA rohelist paberit oli lausa peenike riba vaid. Ja vasekarva oli liiga teise kaunistusega, seega, nagu eriti ei sobinud. Võtsin siis selle valge, kuldtäppidega ja väänasin ta kaane-taga-põhjaosale ümber.
Seda rohelise paberi viimast riba pidi ju ka kuidagi kasutama. Tegelikult oli see iluvigade peitmine, kuna augu nööri jaoks tegin esmalt valele poole, nüüd on põhja all ka roheline ruut ja valge ring, esmalt kattis augu ja siis oli ka omamoodi kena. Muidugi lausa veider panna kaunistus karbi alla, seega siis tulid ruudud ja ring ka karbi peale.Siin siis need kolm karpi koos, ei ole nad pisikesed midagi. Suuremate tegemiseks pean hoopis 3mm-st pappi koju vedama. Tahaks ühe suuuuure teha küll, no mitte väga suure, aga sellise, paraja mõnele raamatule.


drex posted @ 16:38 - Link - kommentaarid (5)
17 Aprill 2012
Karbitegu oli seekords Raplas. Vikiga.
Et ega Viki kodust Raplasse minekul Paidest mööda ei sõitnud, vaid ikka läbi, siis haaras ta minu kaasa. Vähemalt sai autos lobiseda.

Karbitegu on igati lahe, aga muidugi täpne.
Mina ei teinud soovitatud mõõdus karbikest vaid ikka suurema

Sest mõtlesin, et ega ma ju ometi neid nii tihedalt ei tee ju..
Aga see oli enne, pärast lahkusin Viki autost suure papilatakaga...

Minu karp siis suht hallitooniline, ühe värvikireva sähvakagaSoovisin sisuks õrnbeezi, aga seda polnud nii palju, siis sai sisu hoopis siniseks.Ja et sinna ka mingi särts tuleks, siis lõikasin paberiribadest lehekesed.Kokkuvõtteks, Viki on väga hea õpetaja. Kes natukenegi tahtmist õppida tema käe all, siis täiega soovitan

Nii, et Vikipesa on tema pesa.


Esimene karbitegu ise.Peale Viki käe all õppimist pidin ju ise kodus asja üle kordama, et kuis see ikka siis oli.

Papp mul ju olemas, Vikilt sain ja seega lõikama. Nii suurt ma enam ei tahtnud teha, hoopis sellise pisema, ühele väiksemale ehtele või kõrvarõngastele või noh tegelikult õppimise mõttes.

Lõigates papi lühemast äärest pisikesi karbitükke, arvasin kohe, et teen kaks karpi, kahe tükid mõõdetud, jäi veel rohkem kui samapalju pappi ühe sirge peal üle, seega mõõtsin edasi. Tulemus 4 komplekti karbitükke.

Edaspidi olen targem, kui teen tillukesi karpe, siis kaane ja põhja +1 cm on imselgelt palju, siis piisab +0,5. Esiservast jäi lihtsalt liiga üle.
Aga see ongi õppeports.
Teiseks ei kasuta paksu paberit väikese karbikese juures. Igati nöök on seda keerata ja ei liimu ka hästi.

Kuna karbikesed pisikesed, siis kaunistus on ainult ühe nööbi ja paeltega.

Karbi kaane ja põhjapapi suurus on 9x6 cm, kõrgus 3cm. Pisikesed.

Kõige enam meeldib see pruunikas karp, siis meeldib roheline. Neil oli lihtsalt hea paber.
Koomiksikarp tuli huvitav, aga ajaleht on nobe rebenema, ja valest kohast. Kõige hullem tuli see valge karp. Edaspidi kasutan seda paberit (võib-olla) ainult sirgel pinnal ja enne mõtlen järele, kas ikka kasutan. Peale selle, et see paber ei liimu, siis see ka rebeneb ja need kuldsed punnid eralduvad omatahtsi paberi küljest.

drex posted @ 19:32 - Link - kommentaarid (12)
10 Aprill 2012
Lapimüts.
Tuli motiiviheegelduse tuhin. Selline kohe-tahan-teha.
Siis tuleb teha midagi, mis on väike, sest arvatavasti läheb tuhin varsti üle.

Esimese motiivi, no ma ei mäleta enam millise neist, heegeldasin nelja värviga, ja sealt selgus, et nende värvidega ka jätkan, no niiiväga kirjut ka ei teinud.


Selline siis valminuna, miskit kindlat mustrit polnud, lihtsalt nii, kuis "torust" tuli.

Algus siis motiivid, 6tk, need ringiks kokku ja siis peanupu poolset osa nuputama. Seda viimast kahte punast ringi sai umbes 4x harutatud ja taas heegeldatud., Kui siis see nupupool valin, jätkasin alumiseäärega.
Tegelikult selline lõbus ja kelmikas suvemüts.

Järgmisena katsetan nende Aafrika õitega.
Ma teadsin, et mingid kirjud õied olid, aga mis nimi.... vat ei meenunud, kuis otsida, teadsin, et kui kirjud siis oli see nimetus miski kirjude-riiete maa. Otsisin nii indiaani, kui brasiilia ja Venezuela ja Botsvana ja Liibüa..... aga no ei tulnud selle peale, et see lilleks lihtlabaselt Aafrika lill on.
Ega ma ise ei tulnudki, aga abiks oli kiir-reageerimis-rühm ühes isikus, ehk siis Helikene

Mingi aeg tagasi hädaldasin, et satsisall ei edene. NO ma sain ta siis valmis, ausalt läks aega ja tahet. Kuna sall sai mitte just liiga pikk, siis jätsin otsas umbes 1,5m lõnga alles, see poleks enam niikuinii pikkust eriti lisanud, ja tegin salli kinniköitmiseks prossi
Selline vägasärav ja vägaläikiv.
Sedasi võib seda isegi kuskil esitleda.

Samas ma lausa ostsin ühe lõngatoki, sihikuga prossideks.
Kaks neist nüüd ka valminud. Sellise prossi pilti kohtasin kuskil netiavarustes, aga kus.... enam ei mäleta, ehk mu kiir-reageerimis-rühm meenutab pärast
Pildilt ei paista, aga tegelikult on selle värviliste helmestega prossi keskkoht pisut taotluslikult tsentrist väljas, seega allapoole jääb suurem ja lopsakam osa.

Ja põimitud kee vol2
Tähelepanelikult jälgides ON teine kee ja ON teine pilt.
drex posted @ 15:20 - Link - kommentaarid (3)
03 Aprill 2012
Pisiasju, mis tegelikult tehes polegi nii pisikesed, aga mis ajal kõrvarõngad ikka suured olnud on, kuigi nende nokitsemine on suht aeganõudev.

Nüüd vaatan, et pildil vasakul ülal on varasemad ja need on pildistatud aga no las nad siis edvistavad veelkord.Alguses oli vaid pilt.


Tegelikult on mul praegu ka ainult see pilt, mis esmalt oli. Kui nüüd sobrada, siis oleks internett suur ja lai ja võimaldaks kuskilt midagi leida...
Aga kuna töö polnud raske ja pilt oli eeskujuks väga hea, siis polnud mingit kindlat joonist vaja otsida ja liigselt aega sellele kulutada
Pilt pärit SIIT

See polnud ju raske, muudkui vaata pilti ja tee, eksju

Minu töö valmis laupäeval umbes 3-4 tundi ja esmaspäeval juba umbes 5-6 tundi. Tegelikult polegi teab mis.... saaks kiiremini ka, kui niit nii kergesti omatahtsi sõlme ei läheks.

Minu valminud töö siis kõõlumas diivani seljatoel
Kee siis hetkeks kaelas ka, hoiab täpselt nii nagu ma arvasin, pisut ülespoole. Langeb pehmelt. Ise on endast päris kehv pilti teha aga hakkama sain.


Homsest läheb see kee oma elu elama.

*****

Pühapäeva õhtul hilja tulin Tallinnast, maantee oli kuiv, isegi miski ei hoiatanud (peale ilmateate, et võib tulla lörtsi), siis hommik üllatas 10-15 cm lumega. Ja kogu aeg pudiseb juurde, kogu aeg !!

Vat enam pole sellel aastal see esimese lume vaimustus, seega sai pilte teha vaid aknast. LIhtsalt ei hakanud õues jahmima fotokaga lumsajus.
Õues käia polnud sugugi nii ilus, kui aknast paistab See valge asi seal maas pole kohev ja pehme, see on raske, nätske ja märg asi, mis takistab liikumist ja tuleb miski trikiga ikka saabaste vahelt varvaste juurde sisse. Homme panen kummikud, kui sihuke asi ikka veel maas on.


Tekib tunne, et kas tõesti jäid kevad-suvi-sügis vahele ja peaks jõulusalme kordama hakkama?

drex posted @ 18:06 - Link - kommentaarid (6)
1546442 visitors