Drex.Tegemised
Drex. Tegemised
Ega mina tööd ei pelga, ma võin töö kõrval ka käsitööd teha
27 Aprill 2009
Laupäeval oli Paides laat.
Mõne korra sai ettevaatlikult musti öid mainitud.... Tervitused !!
Aga mitmed Isetegijad on juba nägupidi tuttavad.

Vahepeal, laada ajal, oli linnas see "loomad elutoas" variantPäev oli muidugi mõnusalt soe ja vihma polnud, see lisas päevale PALJU rahvast.
Täna oli mul kaarditikkimise viimane õppepäev, hetkel tunnis alustatu nii pooleli, kui veel olla saab.

Siia aga lisan kolmanda prillipaela. Praegu rohkem ei saa teha, neid kummijullasid mul pole. Needki sain odavate paelte otstest.Ja täna polegi rohkem midagi

drex posted @ 20:49 - Link - kommentaarid (1)
26 Aprill 2009
See valmis juba mõni hea päev tagasi. Selline südamilik ja roosa, või oleks õigem helepunane? kui nüüd helmeid vaadata, aga see traat jääb ikka roosajumeliseks.

Et sellist roosat kinnist polnud, ja hõbedane/kuldna ei läinud kohe mitte, seega väänasin kinnise. Traat pole just kõige tugevam- 0,6, aga ega siis kaelaehte küles ei pea rippuma, kuna aasad on tillukesed, sedavõrd on nad ka vormi hoidvamad.
Ja veel. Avastasin tilluke poekese pärlihulludele.
vaadake ka

EHTELAEGAS

esimene kiire tellimus tehtud, nimelt oli seal paelaotsikuid, mida ma mujal hetkel kohanud pole.

Täna oli ikka vapustav päev, nii ilus. Suvilas oli kohati nii mõnus ja soe, see oligi kohati, kuid nii kui kuhugi avamaale läksid, siis ta tuli ja täiesti hoolimatult tuuseldas, ei tea mis tal arus oli?!! Tuul noh.


drex posted @ 18:24 - Link - kommentaarid (2)
24 Aprill 2009
SUUR pikk helmeuss.

114 cm heegeldust ja 9 cm "pintslid" otstes.
Valmis imeruttu, lihtsalt nii lõbus oli teha. Mustrikord taas "vabakäeline"

Põhimõtteliselt töötegemise kõrvalt kahel päeval.
nagu kirju suvi

mahub ka vööks siduda.
drex posted @ 20:09 - Link - kommentaarid (8)
23 Aprill 2009
"Tuunimine!"


Miski eelmisel kevadel tegin seemnehelmestest ja valhetest kuulikestest kee, sellise röökroosa.


Kuna ehe oli mul pool aastat ühe inimese käes, laadalt laadale loksudes, siis kulus see pealme kiht juba träpsuliseks. Kätte saades oli see kee kohe seal karbis, mis vajaks lammutamist.
Täna, miskil ajendil võtsin kausikese ja pistsin ehte vette, no et lahtine puru ära saaks. Siis läksin välja, ja .... mitu head tundi hiljem oli kausis röökroosa vesi , ning välja võtsin sellise ehtekese.
Kohati on veel roosa jume näha. Välja koorunud helmed on nii läbipaistvad, kui hõbetatud sisuga, samas ka punaka hõbetatud sisuga. Omapärasted.

Tuunimine 2

Tavaline suureauguline hõbedast käekett sai omale 12 Swarovski edevat helmest külge. Kinnitatud on need ka hõbedast traadiga (0,6), mis sai tellitud ammu Silverpointist.tänaseks siis need asjad.
Pistsin ka pisut vidinaid jälle Pärlilaadale.
PÄRLILAAT.drex posted @ 20:15 - Link - kommentaarid (4)
21 Aprill 2009
Quote:
Muhv kirjutas.
OT: vaatasin Kullakates su prillipaela, seda nö lapitehnikas, väga kift! Kohe tekkis mõte, et selline võiks ka mobla- või võtmepael olla.


Tegin jah vahepeal kaks prillipaela. Mõttes on vel, erinevaid, aga teostuseni pole jõudnud ja mul on ainult üks paar kummijullasid veel

Siis selline edevam, nagu merevaigune.Teine on siis lapitehnikastiilis.

katsetus. Aga mulle meeldib.
Ma isegi ei tea veel, kas need oleksid pisutki arvetatavad.
Pole prillipaelast huvitatu käest vastukaja veel saanud.


drex posted @ 20:08 - Link - kommentaarid (10)
20 Aprill 2009
Pärlikeste vahele taas tikkimist.

Südamed on samasuguse augustamise järgi tehtud, aga võte on erinev pisut.
viimane on lihtsalt pärg. Seda annab igati veel tuunida.
drex posted @ 18:28 - Link - kommentaarid (4)
19 Aprill 2009

Lõpetasin eile õhtul oma juba ammu alustatud ussikese ära. Toorik oli päris mitu aega valmis, aga tahtsin seda õunapuuõie roosat pisut kevadisemaks nokitseda.

Seekord siis selline :drex posted @ 17:34 - Link - kommentaarid (14)
16 Aprill 2009
Tikkimistööd.

Esimene, see on kohe selline sügav punane, värv küütleb lausa , aga pildil on täiesti lame !

Ja teine on kevadised vabakäelillekesed.drex posted @ 14:47 - Link - kommentaarid (17)
13 Aprill 2009
Liithelmeid pole kunagi palju

Eile õhtul tegin helme ja enne ei saanud magamagi mindud, selline hoog oli, et vormistasin selle kaelaehteks kokku.

Hetkel on laualamp vahetuses. Tõsi, sain selle küll päeval tagasi, aga monteerimist ette ei võtnud. Nüüd, kui pildid tehtud, avastasin , kui kollane on teise päevavalguslambi valgus.

Tegelikult siis ilus punane pael ja läbipaistvad AB läikelised lihvitud helmed.

Loodan, et väga veidrat värvi pole. Mul endal pilt suht heledaks keeratud.


Eelmises postis näitasin vahetuspakki. Ma muidugi magasin õige aja maha, ja Heidi samuti, seega vahetasime Kevadpaki omavahel.

Minu saadetis siis minu fotoka läbi :

Pakis siis: Lihavõtteteemaline meisterdusajakiri, näpuotsaga seemneid, pisut lõnga, veidi komme, üks võtmehoidjauss ja oma enda osavate nõppude, peene pintsli ja igati kulla 385 õpetussõnu jälgides -kruus söövitatud.

Sellest ka Heidi blogis juttu.

drex posted @ 18:28 - Link - kommentaarid (2)
10 Aprill 2009
Saabus pakk.

Kuna täna on nii suur püha, et rohi ka ei kasva, siis postitädid ka ei liigu, seega tõi pakisaaja paki mulle isiklikult kohale. Vahva!

Aitäh Heidi! Mulle meeldib, kui paki tegija on võtnud vaevaks mu blogis luusida ja täpselt sobivaid asju saata. Punt pabereid, kuhu saab pabertikkimist teha, samas ka niidid just pabertikkimiseks mõeldud, karbid, mida ehete pakkimiseks pole kunagi ülearu, Tartu küpsised, et ikka teaks, kuskohast pakk teekonda alustas. Et kaal ei langeks, selle jaoks šokolaad, siis mustad seemnekad, plastikmuna kaunistamiseks, akrüülvärv- sellinbe samblaroheline, paeltikandiks kollased atlasspaelad ja suvilasse lõhnavad lillherned ja !arbuus! vägev, selle ma panen kasvuhoonesse, siis vast jõuab valmida. Homme pistan seemnekesed muldaPealelõunal sebisin suvilas, kuna igasugu oksarisu on talvega palju tekkinud ja sai ka õunapuuokstelt lisa, siis osaliselt põletasin neid kaminas, sai tuppa ka pisut soojust, aga no oksi on ju palju.

Arvasin et teen lõkkeasemele ka tule. Kontrollisin, et oleks kõik ikka turvaline, siiski ühte asja ei teinud... 2 ämbritäit vett jätsin lõkke juurde toomata
No ja tegelikult ei läinud põlema ju ka
Kena ilm oli täna. Natuke tuult ja sooja ja päike ka ei siranud olemist oimetuks.
drex posted @ 18:28 - Link - kommentaarid (3)
08 Aprill 2009
Liithelmes, üks, sinine.

Kunagi ammu tegin ka ühe suure liithelme, või noh natuke suurema, kui tavaliselt.

Täna õmblesin kokku jälle liithelme, ka peaagu sama suure, ja riputasin sinise puuvillapaela otsa, lisades sinna muid pudinaid-vidinaid lisaks.


Pühapäeval oli elektriposti otsas kohalik kinnisvaramagnaat.Pilt tehtud jube kaugelt ja allapoole jääb veel kaks pesakohta, seega kolmepere elamu.drex posted @ 20:08 - Link - kommentaarid (5)
04 Aprill 2009
Täna Tartus !!

Vahva oli, mõnus oli näha inimesi, keda kohtad vaid arvutikaudu. Samas, ega ma nimedest suurt miskit targemaks ei saanud . Nüüd vaatan blogipostitusi ja kõrvutan inimesi piltidel. Nimesilte just rinnas ei kohanud. (Kaasaarvatud polnud seda minul, sest see jäi koos hargipitsi hargiga teise kotti, kui Rakveres käisin).
Muidugi osad olid juba varem teada-tuntud. Nagu Tintsik, kes korjas mu Statoili bentsukast peale, sest ma poleks osand kuskile kanti edasi minna.
Vikikesele suur tänu, ta seletas veel kavalaid nippe albumi köitmisel ja lõikamisel ja augustamisel, kusjuures ka seda, kuis muretseda pappi. , nüüd tean, et ka toidupoes tuleb kõiksugu asju küsida, et mul läheb vaja

Albumid said kõik tehtud, need, kes ikka tegid. Minu oma tuli selline:
Paelad on kaanel veel kinnituseta (liimita). Ka ei meeldi mulle need augukesed esikaanel, nendele peaks ka mingi huvitavama asjaga selle augu sisse tegema,kui on paber, arvan, et riie pole nii tundlik rebestusele.Teised pildid on Tartukate teise albumi sabas, peale seda, kus on arvutil lösutav kass. Tõmbasin ekslikult ka selle ja ka sellele eelneva pildi uuesti albumisse ja kustutamiskoht on kaduma läinud

Niisiis, ALBUM : Tartukad

Hiljem sai veel Tintsikuga Roosi äriss mindud. Kuna Verpin oli meiega ka autos, siis "sunniviisiliselt " suunasime tema ka Roosi poole. Muidugi oli meil Tintsikuga aega maa ja ilm. Pererahvas pani juba uksi kinni, käis jopedes asju autosse viimas, meie sabistasime ikka pärlikastis

No lõpuks siiski, ajasime end ka poest välja, arvan, et kõva tunnike hiljem Kõige mõnusam oligi lihtsalt pärlikarbis sorada.


drex posted @ 20:19 - Link - kommentaarid (9)
1546446 visitors