Janique
Janique
Lõngast ja kangast
15 Detsember 2007
Tere taas, nüüd on ju postitusteuputus, kui kingid kohale hakkavad jõudma. Minagi annan oma panuse.
Minulgi on juba üleeilsest pakk käes, kuid postitusaega töö varem ei võimaldanud.
Alustuseks reageeris postkontori-proua minu pakiteate nägemisele tagaruumist toodud ligi meetripikkuse kastiga! Suu vajus natuke lahti mul.
Kandsin kasti hellalt koju ja tegin pildi ka, et te mind liialdamises ei kahtlustaks.

Kasti lahti harutades ma enam ei saanudki suud kinni panna eriti. Kass ehmatas ära, kui huilgama hakkasin.
Paljud teist said päkapikult PUU???? MINA sain!!!! Ja selle puu küljes on kaunist ja seda kõike parasjagu ja selle sees on TULED!!!

Siinkohal tänan kallist BETTYt suurejoonelise kingi eest! Ma ei saa aru, kuidas ta mu akende taha piiluma jõudis ja mahtus, SEST ma pole kusagil kirjutanud, mis on mu lemmikvärvid, aga ta teab seda!! Ma pole maininud oma nõrkust pähklite ja isetehtud piparkookide vastu ja ka seda ta teab! Ja kaelaehte panin kohe kaela ja ära võtan ainult hädavajadusel. Täielik lemmikpakk!
Piparkoogid muidugi olid nii populaarsed noorema generatsiooni seas, et tuli jagamisel tõsiselt ametis olla, et tüli ei tekiks ja saime innustust isegi küpsetama asuda.
Loodan väga, kallis foorumikaaslane, et Sullegi toovad päkapikud vähemalt sama palju ja enamgi veel rõõmu, kui meie koju ja minu südamesse tuli. Aitäh ja häid isetegija-pühi!!


Janique posted @ 00:34 - Link - kommentaarid (2)
27 November 2007
Mu esimene ametlik helmetöö! Kootud. Sellega ma olin rahul alates teisest reast kuni lõpuni välja. Ja rahulolu kestab, kuigi öö jäi lühikeseks. Materjaliks punane helmetraat ja 8 pakki punaseid helmeid. Ehte nimi on "Triini Punane" ja see on kingiks minu kallile sõbrale kaugel maal.

Janique posted @ 11:13 - Link - kommentaarid (10)
25 November 2007
Täna olen veetnud päeva arvuti taga ja iseseisvalt katse-eksituse meetodil html-i lugema-toimetama õppinud. Mingi tulemus võiks asjal nii suure punnitamise peale ka olla. Suutisin tekitada blogisse kauaigatsetud parempoolse tulba. See peaks olema lihtne, kui hoolas isetegija minu isikus seda koodi eelnevate muutmiskatsete käigus põhjalikult ära poleks sokerdanud... ent aeg 3 tundi ja voila!. Siis veel tunnike muud meisterdamist. Muidugi arvutis. Täoesti totter on veeta pühapäevast väga nappi OMA aega arvutis, sest julgelt 2/3 ööpäevast on mu töövahend niikuinii arvuti. Aga kui olen saanud juba hoo sisse, siis lõpetada ka on keerukas. Linkide ja blogide jaotust oma blogis ma veel valmis ei saanud, kuid täiendan seda jõudumööda. Igatahes nikerdasin nupukese oma blogile, mille lisan siia ja ka foorumis vastavasse teemasse üles panin. Välja näeb selline:

Tulbid sellepärast, et need on mu lemmikud ja kord aasta-paari jooksul, kui mind tabab maalimistuhin, siis ma dekoreerin esemeid sageli tulpidega. Vahest milllalgi leian üles ka öösinised kruusid ja lillepotid, mis kaetud oran˛ide tulpidega. Lihtsalt varem ma veel käsitööblogi ei pidanud ja pere koosnes vaid kahest inimesest. Siis oli aega laialt käes, sai ka nikerdustöid ette võetud. Seekord näitan möödundsuvist dekoratsioonitööd. Palusin oma isa üsna intensiivses vormis olla natuke isetegija ja meisterdada mu nooremale tütrele sünnipäevaks nukuvoodi. Toodi selline lihtne, vineerist ja valgeks värvitud. Ma tegin seda pisut värvilisemaks. Muidugi nikerdasin ka lisaks ka sobiva voodipesukomplekti. Voodi mõõdud võeti suurima nuku järgi, nüüd peavad nukud-karud nüüd sageli leppima põrandapinnaga ja tibid ise mängivad voodis.. sest nad kuidagi sinna ikka mahuvad.


Voodi siin ka lapseta


ja tulbid jalutsiotsal lähemalt.

Eelmise postituse kaelusmüts on pärit Garnstudiost. Siin on juhend inglise keeles. Teiste keelte eelistajad (kahjuks küll mitte eesti) leiavad abi Garnstudio kodulehelt. Ma võin võtta ette ka tõlkimise, kuid siis andke märku, sest pidevas ajanappuses ma ei kipu väga innukalt iseseisvale tööle . Kindlasti tehke enne koetiheduse proov ja läbige kontrollarvutused, mina ka paar korda ikka pidin harutama. Tundus, et juhendit täpselt järgides kipub see asjake natuke avar saama. Rahmeldavale lapsele mütsi tehes võiks kaelaosa teha juhendis ette nähtust pisut lühema ja kaelusesse kududa liigselt pingutamata ka paar tiiru kumminiiti. Muidu jääb lõua alla see kaeluseosa hunnikusse ja kandjal on ebamugav.
Vaat nii, kena õhtut kõigile ja jaksu päkapikutajatele!
Janique posted @ 14:42 - Link - kommentaarid (5)
19 November 2007
Mul oli kindel plaan näidata vahepeal valminud mitte-mütse ka, aga no kuidagi ei jagu pildistamiseks energiat. Seega: jälle müts. /sellest on pilt olemas./
Matrejaliks lõng nimega Snowtime, 50% villla ja 50% akrüüli, lõngavöö soovitab vardaid nr 8, kuid nr 5,5 on pehmema koega tegijale täiesti sobiv, muidu puhuks tuul läbi. Müts on tehtud pisut kohendatud Garnstudio-st leitud juhendi järgi. Mul juba ammu see projekt sügeles, hea, et saabus sobiv aastaaeg: oli põhjust maha istuda ja teha. Suure varda ja jämda lõngaga sai valmis kiiresti, lõnga kulus pisut alla 150 g.
Janique posted @ 11:50 - Link - kommentaarid (5)
08 November 2007
Osa minu meisterdatud viimase aja peavarjudest siin teile nüüd näha.
Villane heegeldatud BARETT, äär on kootud.
Küljelt ka:

siin saabus pildistamise hetkel just suur meelepaha.

Siin ka teine, varasem, õhem, puuvillane ja seemnehelmestega kaunistatud kootud barett. Lõngaks minu lemmik, täiesti teraapiline triibuline Katia Jamaica.

Triibuline lõng on ikka vahva!

Ja lõpuks15-minuti töö, minu esimene patsikummi-katsetus kahest efektlõngast. Uus 12-aastane omanik tundus rahulolev.

Sedasi siis täna. Kena käsitöötamist kõigile, kes võtsid klikata
Janique posted @ 13:27 - Link - kommentaarid (3)
021371 KÜLASTAJAT
Kes ma olen...
Mitut talve näinud: noor
Nagi ja kingade asupaik: Lõuna-Eesti
Tähemärk:
Meeldib...
Norra ja norra mustrid. Lagrits. Kogeda eduelamust. Lõnga osta. Ja kangaid. Ja helmeid.
Ei meeldi...
Negatiivsus ja tühi rapsimine. Eesmärgita asjad.
Loen...
Erialast, fantasyt, ulmet, luulet, klassikat ja muinasjutte.
Kuulan...
Hea muusika metalist ... jazzi ... ja klassikani.