Käpakese askeldused
Käpakese askeldused
Meeldib igasugune käsitöö.Olen iseõppija.
.: About Me :.
Age: 44
Location: Antsla
Zodiac Sign: lõvi
.: Likes :.
Positiivne ellusuhtumine
.: Dislikes :.
tuul
.: Links :.
Manni blogi
Jõgeva heie ja villavatt

.: Quote :.

.: Latest Posts :.
Viimased postitused
Juuli 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
September 2008
Juuli 2008
Aprill 2008
Veebruar 2008
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006

.: Currently :.

Reading:

Last Movie:

Listening to:


.: Visits :.

100278

23 Juuli 2009
Aeg ikka lendab kiiresti.
Olustvere kool on mind viinud uutele radadele. Kui aus olla, siis tagasi endise käsitöö juurde ma vist ei naasegi, kui just masu ei sunni. Õnneks on ka pooled minu poolt juhentatava ringi liikmed minuga kaasa tulnud. Koolist saadud viirus on tõsiselt nakkav.
Koolis kasutatavad vardad 1.0 -1.5 nõuavad ka peenikest kahekordset lõnga. Meil ju 8/2 kõige peenem, õnneks ristus tee mul Neemega, Sangaste villaveskist, seda meest on raske sõnadesse panna, ta lihtsalt armastab oma tööd. Lubas mulle väga peenikest ja valget lõnga teha. Minu osaks jäi vill pesta ja kõik kollased kiud villast eemaldada. Julgustan kõiki survepesuriga villa pesema. Pesu toimub ainult veega ja tulemus on supper. Enamus sodi tuleb kenasti välja. Pestud vill läheb veel tsentrifuugist läbi, et kiiremini kuivaks. Kuivatan keldri ees olevas taskus

ja telgis, mis on kuivatamiseks kohaldatud.

päikest vill ei saa. Selline on juba sorditud vill

lõngast pildid tulevad kunagi hiljem. Ja sellist lõnga ma ilmselt kunagi enam ei saa,
kuna villaveski omanik sealt oma taske täis ei saanud, siis 1. juuli seisuga on Neeme koondatud ja villaveski kinni.
Taimedega värvimine, on ikka nauding küll.


Värvimiseks olen kasutanud erinevaid välismaiseid värvitaimi, alkanna, henna, krapp, punanepuu, kreekapähkli koor, punane sandlipuu. Ootel veel orleaan, indigo, košenill, sinipuit, reseda, kollajuur, sinirõigas. Mõni neist läheb juba täna värvimisse.
Päris mitu koduaiast taime on ka oma värvi mu lõngale andnud. Kokku olen juba üle viiekümne tooni saanud, kui lõng keritud, tuleb juba täpsem ülevaade värvidest.
Sellised on minu praegused tegemised.
Käpake posted @ 12:29 - Link - kommentaarid (9)

11 Veebruar 2009
Mannekeen.
Kõigepealt peab leidma endale abilise. Mina seisin ja sõbranna mähkis. Selga panin vana T-särgi, mis peab üle puusa ulatama. Alustasime teipimist puusast, siis jäi särk kenasti sirgeks ja liikusime rindade alla. Mida vähem on teibis kortse, seda kenam tulemus. Järgmisena hakkasime teipima ülemist osa. NB! Rinnahoidja peab küll olema mingi polstriga, hästi vormi hoidev. Kuna looduse poolt ei ole mulle sinna just palju antud, siis peale teipimist on minu mannekeen suht sileda rinnaline. Kannan nr. 40 riideid ja mulle kulus 48 mm teipi 2 rulli, kokku 132 m. Mingi osa teisest rullist jätsin viimistlemiseks. Kui teibitud, siis kääridega tagant lahti lõigata. Seljast tuleb ilusti ära ja vormi hoiab ka hästi. Lõige tuleb jälle kinni teipida.
Nüüd tuleb leida mingi puidust plaat, tõsta kuju plaadile ning joonistada alumine ring kuju järgi. Paberi abiga kohendasin vasaku poole paremaga ühesuguseks ja lõikasin tikksaega välja. Plaadi keskele peiteldasin 1.5 cm. sügavuse ja varre jämeduse augu nin pealt kruviga kinni. Alla tuleb samuti leida mingi klots ja sinna sama suur auk ja kruviga kinni. Minul olid mingid jalad olemas, oli vaid vaja klotsi külge kruvida.
Mannekeeni kinnitasin plaadi külge klambripüstoliga, lisasin veel teipi, kus tundus nagu vähe olema. Toppisin vatiinijääke täis, tegin veel lisaks mannekeenile kaela, see on lihtsalt vatiinist keeratud ja üle teibitud. Teibile peale õmblesin käsitsi vatiini, mis katab konarlused ja hiljem laseb nõelaga riiet fikseerida. Viimasena läks mingi veniv valge riie, alt klammerdasin ja ülejäänud õmblesin käsitsi. Ja valmis ta saigi.
Käpake posted @ 10:13 - Link - kommentaarid (6)

Origaami - kuigi mulle see nimi ei meeldi, ei oska ka sellele värgindusele teist nime anda. Tegin ta ikka varrukatega, nii on sidumis võimalusi rohkem. Materjaliks valisin puuvillase niidi. Saalonisõlm sobis ka väga hästi, peab ju asi venima ja mõlemalt poolt ühesugune olema.
See mannekeen, mille peal ma nüüd pildistada saaan, on ka ise tehtud. Kulutusi tegin vaid 32.-krooni (2 rulli läbipaistvat teipi) ülejaanud asjad ( harjavars, riie, vatiin ) leidsin kodust.

Tore oli, et kleit teile meeldis. Teen seda kleiti tellimuse alusel, kellel soovi ka endale saada, võtke ühendust. Samade värvidega teen ainult ühe kleidi, et säiliks ainulaadsus.
Käpake posted @ 08:12 - Link - kommentaarid (2)

10 Veebruar 2009
Tegin väikesed arvutused ja lõnga kulus jaanuaris 1.709 gr. ja pärleid 1.108 gr.
Valmis nuputasin ka selle suve kleidi. Tingimusteks seadsin, et kleit ei paistaks väga läbi, oleks rõõmus ja alt laienev. Ühesõnaga kleidi kandja saaks olla ka üle 40 aastane. Tavaliselt juba selles eas löövad välja ealised iseärasused nagu meie oma kaalu tõusule ilusa põhjuse oleme leidnud. Sõbranna kannab mul 44-46 riideid, ka temale istus see mudel väga hästi. Kleit 100% puuvillane ja kaal 0.700 gr. Käes nagu tundus nats raske,aga seljas ei saa arugi. Lilled lähevad mõne tooni võrra tumedamaks, mis minu pildistamis oskuse juures just eriti hästi välja ei paista.
Käpake posted @ 08:06 - Link - kommentaarid (23)

19 Jaanuar 2009
Kuna andsin endale lubaduse, et ei liitu enne ühegi projektiga, kuni õpin piltide lisamise pildialbumisse ära. Siiani on mind Susa aidanud. Suurimad tänud sulle, Susa!
Sellest tulenevalt osalen projektides iseseisvalt . Kaalu langetan lisaks veel pärlitega. et vaadata palju varud kahanenud on. Lisaks algatasin enda jaoks veel projekti " Ära viska oma väiksemaidki jääke ära."
Appi võtsin viltimismasina ja kõik jäägid villavati külge. Nii jääb ka igas töös kasutatud lõnga näidis alles. Mis nendest hiljem tuleb, ei tea veel. Sellised näevad nad praegu välja.

LÕNGA jäägid.


VILDI jäägid

Käpake posted @ 11:10 - Link - kommentaarid

18 Jaanuar 2009
Kena pühapäeva.

Natuke ka viltimisest. See padi pidi väga kiiresti valmis saama, seega kasutasin masina abi. Märgviltimiseks aega ei olnud. Villavatile on peale laotatud heie ja heie jääb masinaga viltides väga hästi kinni.
Palun ka teilt abi. Kas interneti teel on võimalik viltimismasinale nõelu soetada?

Käpake posted @ 08:12 - Link - kommentaarid (3)

17 Jaanuar 2009
Tere jälle.

Kingituseks sai tehtud veel üks roosa sall ja ogaala.
Käpake posted @ 13:56 - Link - kommentaarid (6)

12 Jaanuar 2009
Otsustasin proovida hargipitsi tegemist. Algatuseks tegin ühe kitsa salli, et mingit aimu sellest tehnikast saada, aga mingit vaimustust ei tekkinud. Süda rahule ka ei jäänud, siis leidsin arvutist kunagi salvestatud pildi ja üritasin järgi teha. Peale selle salli tegemist on juba parem tunne ja ma arvan, et proovin veel midagi teha.

Käpake posted @ 12:48 - Link - kommentaarid (17)

10 Jaanuar 2009
12 RAHVUSLIKKU KUUD.

3. Arhailise tikandiga vöökott.4. Linasest rätik, pits jällegi tuletatud Urvaste kindakirjast. Nüüd ka näha , milleks oli mul vaja peapaela.
Käpake posted @ 06:05 - Link - kommentaarid (2)

06 Jaanuar 2009

Jaspisest komplekt.Proovisin ka ogaala tegemist, täitsa mõnus nokitsemine.

Käpake posted @ 13:14 - Link - kommentaarid (7)