Jänese käsitöö-korv
Jänese käsitöö-korv
Koon, heegeldan ja katsetan uusi asju.
17 Juuni 2008
Äärepits
Modell on ka isetehtud

Juta Jänes 19:48 - Link - kommentaarid (14)
23 Mai 2008
Pärast pikka piiluri elu pistan siia ühe ainsa vana võla.

Võtan jälle plaani siin tiba tihedamini ka kirjutamas käija. Eks üht-teist ole ju kogu aeg teoksil ise asi kuidas nad pildile jäävad. Kui teen kellelegi teisele siis unustan ilmtingimata enne pildistada ja kui endale siis ..... mm polegi nigu vabandust.
Meil pere nimelt kohe-kohe suurenemas ja see laps on mul küll kogu kandmise aja endale võtnud.

Juta Jänes 16:02 - Link - kommentaarid (5)
06 August 2007
Hei
Milline mõnus päev täna oli. Käisime Vembutamas Vembu-Tembu maal. Mõnusaks tegi olemise ilm muidugi.
Käsitööst ka. Juuni lõpus sai valmis pontšo mu ristitütrele. Mitte midagi erilist, aga minule esimene selline. Printsess ise siis siin
Käisin shoppamas oksionil ja ostsin endale Laanelapse tehtud rohelise käeketi. Natuke oli suur ja eemaldasin ühe aasa ketist. Helmed mahutasin tagasi. Hurmav eksole Ja kuulub minule

Sain valmis ka hurmava prantsuse topi, aga ema tundis end ebamugavalt sest topi pikkus oli nabani. Nüüd siis teen alla äärde veel kaks rida lehti. Siis pildistan uuesti.
Praegu müttan koos kudumise sügis kampsuni kallal ja siin see mis valmis on. Kasutasin G-B Jil 4440 tumeroheline ja BBB Olympic meriino/dralon (?) Jämeduses on vahe, aga kiri lubas mõlemal 4-seid vardaid. Lõnga oli raske leida, sest mul oli värvist selge ette kujutus ja veel tahtsin, et oleks villane või meriino.
Käeauguni on valmis.


Juta Jänes 21:48 - Link - kommentaarid (6)
15 Juuli 2007
Annukale pildid
Roosid on tehtud nii: keskele tegin sellise pisikese maispulga sarnase jublaka,
siis jagasin selle ümbruse mõttes kolmeks ja tegin igasse kolmandiku kaare kolme paunaga. Kui tegema hakkad näed kuidas pisike muudatus muudab üldmuljet.
Ma pole kunagi mingi eriline joonistaja olnud, küll aga sai keskkooliajal tehtud galligraafiat-ilukirja. Polnud ma selles ka kuigi tugev, aga lehekülgede kaupa harjutamine andis käele mingi kindluse mida varem tõenäolisel ei olnud. Oma laste pealt olen õppinud, kui ikka kulbiga tarkust pähe paned, no kõik ikka maha ei jookse.

Seina pilt 008Seina pilt  sobib 001Seina pilt  sobib 011Seina pilt 013Seina pilt 015

mõnusat vihmast ilma kõigile
Juta Jänes 09:42 - Link - kommentaarid (7)
14 Juuli 2007
Lugesin teiste postitusi nende kiiksude teemal ja mõtlesin, et kui mõnes projektis osaleda, siis on nii hea kui saab tausta uurida. Olen viimasel ajal jäänud millegi pärast selliseks sala-isetegijaks. Käin siin peaaegu igapäev ja vaatan mida keegi teeb, ise aga kirjutan/pildistan harva.
Mõtlesin, et kiiksutan siis ka, ühel päeval on hea lugeda.
Köögis
• Lõhnad on mu kiiks. Otsin imeliku haisu alati üles. Võin prügikasti asju visates need veel eraldi pisikesse kotti panna ja sellele sõlm peale. Külmkapi lõhnad otsin ka alati üles.
• Koorin köögivilju alati nendesse poest tulevatesse kotikestesse. Prügikasti kohale on ebameeldiv kummarduda ja laualt on jama koristada.
• Nuge teritan ise, teise noaga. Keegi teine ei oska ju ja seda teritamis pulka pole ma ka veel endale muretsenud. Noad peavad teravad ju olema!
• Pehmet sai lõigata ei oska. Kunagi elasin Leiburi tehase lähedal ja seal all on pood, vähemalt oli. Milline lõhn seal kandis küll hõljus ! Ah. Ainult viisakalt lõigata ei ole võimalik
• Aa meelde tuli ka kiiksu moodi kiiks: kaifin kodumasinaid mis mul on. Mul pole vaja blenderit või köögikombaini aga hea ja suure mootoriga mikser on mul olemas. Seda ma eriti teistel näppida ei lase (Seal on juures üks jubin mida ei tohi panna jooksva vee alla). Kohe kui olen miksrit kasutanud pesen puhtaks visplid ja tõmban lapiga puhtaks.
• Köögi käterätikuid ei taipa ma õigel ajal pessu viia. Muud käterätikud saunalinad käivad pesus regulaarselt. Lausa tihedalt.
• Ma ei salli niiske lapiga sulava puru koristamist. Kasutan köögis pisikest käsitolmuimejat. Mis on meid viinud selleni, et pisi poja (hetkel 4 aastne aga teeb seda juba nii 1,5-2 aastat ) koristab oma järel oma tooli aluse ise ära. No seal on ka alati midagi koristada.

Majapidamises

• Pesen majapidamis keemia pudeleid. Kui vaja siis ka hambaharjaga korkide vahesid. Hambapasta tuubid on meil ka alati puhtad
• Vanu hambaharje kasutan vahel küürimiseks.
• Tualetipotti pesen ka pidevalt. See peab olema valge. Paberi jooksmise kohta vist nii palju, et loogika põhiselt paneksin ta ikka pealt poolt jooksma. Muidu pole sellest kunagi mõelnud.
• Tolmuimeja on mu teine kallis kodumasin, mida ma hoian. Katsugu keegi sellega imeda peenikest lihvimistolmu. See tapaks ta mootori. Teda käin ka vahel lapiga üle. Mitte, et ta oleks mingi kaasaegne ja hirmus hinnaline lihtsalt ta on väga ilus ja omal ajal oli ka hinnaline ja suure võimsa mootoriga. Võimsus on see mis mulle korda läheb.
• Läkiv peab läikima. Mees itsitab alati kui ma esimese kätte juhtunud kanga tükiga millestki üle käin.
• Kõike teen lainetena. Nii nagu Pisi-Pisi kirjeldas, et koristades loobib valedel kohtadel olevad asjad veel koristamata pinnale.
Veel lainetena selles mõttes, et võib vabalt tulla äärmuslike perioode nii koristamatuses kui koristamises. Mitte, et mind segadus ei häiriks lihtsalt on periood kui ma ei saa ei taha ei jõua ei mõtle sellest ja lükkan edasi. No neid laineid on ühe palju.
Ma ei triigi peaaegu kunagi. Pesen palju, iga päev ikka üks masina täis ma arvan. Talvel vist vähem.

Muus:

• Kodunt lahkudes otsin peaaegu alati telefoni. Võtmed seevastu on alati ühes kohas.
• Käsitööga tegelemise ajal sügan vardaga kõrva kui keegi ei näe. Väga piinlik.
• Pärast sissemurdmist hoian osasid aknalinke baarikapis.
• Tööriistade suhtes olen ka tundlik. Ma ei salli kui keegi teeb sellega mitte ettenähtud asju. Näiteks üritab keegi mu punase aiakühvliga kive lõhkuda või veel suurem sigadus kui keegi küünekääridega midagi muud ja kõvemat lõigata üritab.
• Aiatöid tehes kannan kindaid. Neid on kaks erinevat paari ühed on kangast ja nendega on mugav kaevata teised on lateksiga ja nendega saab muud vedelat teha.
• Siit ka veel üks suur kiiks ma ei salli kui mu käed on mingi jamaga koos. Nad higistavad palju ja on alailma külmad. Jalad ka, seega olen puuvillase soki fänn. Villaseid sokke pole ma endale veel kudunud. Ühelpäeval teen endale sellised pitsilised ja linavalged sokid. Alati kannan susse.

Muhv käis välja laheda sõna paari matemaatiline mõtlemine nimelt. Minul ka asjad peavad kuskil süsteemis olema.
Siit veel üks kiiks ma ei salli asju mida ma liigitada ei oska. No see sallimatus lööb välja koristamis laine ajal. Kui asjad on laokil ja kuhugi nagu panna pole, sest ta ei kuulu nagu kuhugi. Mul oli päeval mingi näide ka meeles (ma koristasin) aga enam pole.
Tänan, et lugesid
Kas keegi on veel kiiksutamata ?
Juta Jänes 21:39 - Link - kommentaarid
012600 Käsitöö huvilist on siin käinud