Lipitud ja lapitud
About Me
Age: Keskiga
Location: kagu eesti
Zodiac Sign: kaksik
Archive
Viimased postitused
Oktoober 2009

http://www.craftster.org/forum/index.phptopic=176509.0
Nupud
http://ayumills.blogspot.com/2008/05/tutorial-fabric-basket.html http://www.hot.ee/isetegijanupud/2008/sutsuke.gif
href="http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=1479">

Teiste hrefsrc="http://img168.imageshack.us/img168/8876/isetegijabannervyh4.jpg" border="0">

Likes
Kõik kaunis ja maaelu
Dislikes
Ülbus, ahnus, kurjus

Quote
Tegija tege tühäst tükü
Currently

Reading
Ikka loen

Last Movie
Eriti ei vaata

Listening to
eesti muusika ja vene romansid

Lipitud ja lapitud
Pireparm tege tühäst tükü
23 Oktoober 2009
,
Tegemised
Selleks talveks on mul võetud plaani käia vitraazikursusel. Eile siis alustasin. Siis lähen külaseltsile lapikursust juhendama. Ja Käsitööühing sai suure tellimustöö, mida teeme terve järgmise aasta. Aga sellest siis kui see valmis. Õmblesin poja perele nende uude magamistuppa voodikatte. Tuba on valge, voodi taga punaste lilledega tapeet. Tekk on ka valgetes toonides Sain ühe armsa inimese käest selliseid ilusaid heledaid riidetükikesi. Lõikasin need ribadeks ja õmblesin kokku, Teppisin vabakäe tepingud peale ja sai peris peen värk. Siidine helk ja puha. Aga õmmelda on sellist libedat riiet kehvem kui puuvillast. Minu käest on küsitud et kuidas ma tepin tekke. Mulle meeldib vabakäe tepinut teha. Sirget õmblust on raskemgi õmmelda. Ja tepingud ei lase kortse välja paista. Kuidas ma siis tepin?
Niisiis- panen masinale terava nõela. Niidistan masina tugeva niidiga(sellel tekil kasutasin üht läikivat niiti)
Edasi panen oma masinale tikkimisjala, tellin pealmise niidi veidi lõdvemaks ja alustan tepingu tegemist. Tööd liigutan masina all vabalt igas suunas. Hambaid ma omal masinal maha ei keera, siis veab paremini paksu materjali. Seda tepingu mustrit on enne veidi vaja harjutada pliiatsiga paberil. Mõni kujund jääb kohe ruttu käe sisse. Kui on aga selline korrapärane muster, siis selle joonistan isekustuva pliiatsiga ette.Tavaliselt kasutan aga sellist vaba mustrit ja seda ma ette ei joonista. Lõpuks kergelt aurutan teki äraja jätan sirgelt jahtuma. Õmblesin ka ühe heleda padja( see on samast riidest mis tekk, aga pilt on tulevalgel tehtud, nii-et tundub tumedam. Komplekti kuulub veel punane padi ka, aga see jäi seisma, sest polnud kodus punast lukku.

Siis tänan veel Avastajat, kes mulle ilusa nahatükkidest padja tegi. See sobis mu köögipingile imehästi. Ja tema poja Maru Mehis oli ilusa kaardi ka teinud. Tänan ka teda.

Rõõmsa sügise paki tegin ma Nuputaja Katile. Tema värviks olid oranz, punane ja lilla. No veidi sai sinnapoole. Tegin kuumaaluse, pikad pajakindad ja ühe padja millel pilt käib nööpidega külge.

Ilusat sügist siis kõikidele isetegijatele!
Pireparm posted @ 20:45 - Link - kommentaarid (22)358332 visits