Tuusti käsitöörännak


Tuusti käsitöörännak
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
Minust

Vanus: 30
Location: Jüri
Tähtkuju: Jäär

Teen, kui jõuan. Kõike mis huvitav ja ilus on.

Eelistused

Meeldib

Ei meeldi


Arhiiv

Viimased postitused
Jaanuar 2015
Juuni 2014
Mai 2014
Aprill 2014
Oktoober 2013
September 2013
August 2013
Juuni 2013
Aprill 2013
Jaanuar 2013
Oktoober 2012
August 2011
Juuni 2011
Jaanuar 2009
Detsember 2008
Oktoober 2008


LinkTehtud töödPooleliolevad tööd
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
07 Jaanuar 2015
Uut ja vana

Tere,

Kasvatades peale uut käsitööliste põlvkonda, sai õmblemises käe valgeks minu kõige vanem tütar Looreli (7). Enne kui õmblusmasina juurde lasen, tuli selgeks saada kõige lihtsam niidi-nõelaga traagelpiste. See tuli neiul välja kiiresti ja kenasti. Et aga sirges joones edasi tagasi traageldamine varsti ära tüütas, võtsime ette vähe keerulisema projekti - õmblesime kangajääkidest pihujänese. Peamised õmblemised ja jänku täitmine oli tütre teha, ülejäänud nipet-näpet tegi emme. Lõiked Tilda mustrite hulgast. Jänku pikkus varbast kõrvatipuni u 15 cm.

jänku lõige


P1012464 jänku


Kasutatud puuvillaseid kangajääke, vatiini ja satiinpaela. Silmad said pähe musta riidevärviga ja nina tikitud mulineega.


Tildas Christmas Ideas raamatust on võetud ka päkapikuajal komme ootavate päkapikusokkide lõiked pere kahele nooremale tütrele.


päkasokid


Kasutatud puuvillaseid kangaid, tugevdatud liimiriidega. Monogrammid kinnitatud liimiriidega.

Viimane meenutus möödunud jõuluajast on teeküünla kaartidest inspireeritud kommikaardid perele jõulukuuse alla panemiseks.kommikaart


Kasutatud kartongi ja Curius Metallics pabereid. Lisaks poolpärl, veidi hõbeniiti ja hõbedast paela kommida kinni sidumiseks. Kokku tegin neid kaarte kuuse alla 8. Joonise tegemisel kasutasin baasina seda joonistKohtumiseni!

02 Juuni 2014
Esiklapse lasteaia lõpukleit

Tere,

Minu imearmas esimene pisibeebi kasvas ootamatult järsku suureks ja minu suureks üllatuseks jõudis sellel kevadel lasteaia lõpetamise ikka. Uskumatu, kui kiiresti need beebid kasvada jõuavad . Tegin talle selleks esimeseks suureks lõpetamiseks kena kleidi. Lõikeks valisin lihtsa A-lõikelise mudeli Burda ajakirjast 12/2012 nr 153 . Vähemalt ma arvasin, et tegemist on väga lihtsa ja muretu õmblemistööga. See oli nüüd esimene kord, kui kasutasin Burda ajakirja, vene keelset varianti. Vene keelest enamvähem saan aru, aga vot seekord ei suutnud leida kohta, kus oleks kirjas, et millisel lõikelehe neljast osast vajalik mudel maha joonitud on. Kullipilgul kõik lehed üksipulgi üle uurides leidsin õige numbriga joontepusa üles. Ja siis kui hakkasin lõikepaberile sobivat suurust ümber joonistama, põrkusin teise takistusega - kaduma kippuv joon. Lõikelehele on nii võimatult palju erinevaid mudeleid kokku trükitud, et isegi kui leiad selle õige üles, siis vajalikul rajal püsimine on üsna keerukas, mitu korda avastasin ennast "võõrastest vetest". Sama lõike alusel oleks pidanud saama õmmelda kahte erinevat mudelit kleiti, niiet pidi ka seda jälgima, et igasugused krooke kohad ja sisselõiked satuksid ikka sinna kuhu vaja. Kui tükid olid kangale kantud, välja lõigatud ja ka mõningased õmblused tehtud õlgadele ja kaelaavasse, tuli kolmas takistus - mingil müstilisel põhjusel oli tagumine tükk esimesest 4 cm pikem. No kuidas see nüüd siis õnnestus? Ainuke mõeldav põhjus oli, et ju ma siis ikkagi ajasin vale joont taga ning tegin ühe tüki vales suuruses. No pole hullu, ülevalt sain klappima ja alt saab tasandada kui vaja. Nagu ma juba mainisin, siis sama lõikega sai teha kahte erinevat varianti kleiti. Mina valisin sellise lihtsa, kus oli selja taga sisselõige ja kinnitusnööp, et pea ikka kenasti läbi mahuks. Teisel variandil oli nööbirida mõeldud rinnale jooksma. Kantisin kaelaava ja sisselõike kenasti ära, panin pitsiriba rinnale kaunistuseks ja õmblesin küljeõmblused kokku. Võiks arvata, et lõpptulemusena näeb kleidi esiosa välja selline:

Lõpukleit tagumine külg

ja tagumine külg selline:

Lõpukleit esimene külg

VALE!!!

Neljas üllatus - enne kui lisasin kenad varrukad-satsid ja pitsid-paelad kaelusele, proovisin kleiditoorikut neiule selga, no ikka niipidi nagu mõeldud oli. Pitsiriba rinnale ja nööbikene seljale. Ja siis selgus, et ma olin selle sisselõike teinud valele tükile....Selja tükk oli sattunud ette ja vastupidi ning sellisel kujul kaelaauk poos, rinnalt lotendas ja seljalt kiskus....Oh õudust ja karvade katkumist! Kaelaava oli ju väga korralikult juba viimistletud ning pitspael kõvasti kandi vahel kinni. Ega muud üle ei jäänud, kui kleit ümber keerata ja lisada pits-litter pael, et tagumine tükk meenutaks veidikenegi ilusat esimest külge ning seljale jääv osa oleks lihtsalt .... omapärane. Lõpupidu oli ju juba järgmisel päeval ning uue kleidi õmblemiseks enam aega ei jagunud. See "lihtne kleit" oli mulle küll mitu halli karva tekitanud, kuid lõpptulemusega võis siiski rahule jääda, tuli teine päris kena välja.

Lõpetamine 31.05

Kangas puuvillane, varukasatsid laiast pitspaelast, pitsipaela ja satsipaela ning üks särva nööp.
Järgmisel korral peab vist ikkagi mingi keerulisema mudeli valima, on mässamist vähem

Kohtumiseni!

24 Mai 2014
Midagi praktilist ja midagi armast

Midagi praktilist: Pesulõksukott, mis ei karda niiskust.

Lõksukott maie

Lõike eest tänud OSSULE. Kangas impregneer, lisaks puuvillane kant, veidi pitsi ja riidepuu. Otstarbe selgitamiseks kaunistatud pesupulk.

Midagi armast: Rebasega pross

Pross rebane

Mulinee+linane+täpiline satiinpael+täiteks paks vilt + prossinõel.

Komplekt läks kingituseks meheõele.


Kohtumiseni!

30 Aprill 2014
Volbrinõid

Tere,

Lasteaias lendasid nõiad. Valmistasime väikesele nõiale keebi, kübara ja luua. Senikaua kuni ema võrklükrast keepi õmbles, käisid lapsed koos isaga metsas luuamaterjali toomas. Pärast panid koos luua kokku ka. Ja ööpimeduses lõikasime, liimisime ja värvisime koos mehega ka ühe kartongist kübara valmis.

Volbrikostüüm

Väike nõid

Nõiduslikku ööd kõigile...

20 Aprill 2014
Katsikukink Hertale

Tere,

Märtsi lõpus sain peaaegu-tädiks (päris tädiks pole lihased õde-venda mind veel teinud ), minu abikaasa õde sai märtsi viimasel päeval imearmsa pisitüdruku emaks. Katsikukingi tegin ka seekord ise valmis.

Kingipakki läks järjekordne reisi-mähkimismatt. Ostsin Abakhanist kahte tooni kummeeritud impregneerkangast, seekord imeilusat roosilist ning helesinist, kantisin puuvillase kandiga ning kinnituseks on õmmeldud rõõmus täpiline satiinpael.Tööjuhendid ja lõige on pärit Lil blue boo blogist .

Mähkimismatt

Mähkimismatt rullis

Väikene kleidike suveks, kasutasin sinistes toonide neerumustrilist ja roosa-valgetäpilist puuvillast kangast. Kleit on selja tagant nööbitav. Varukate otstes kumminiidiga krooge. Lõiked Ottobre 3/2009 numbrist.

Kleit hertale

Heegeldatud öökulli amigurum kõristi. Heegeldatud sünteetilisest lõngast, nokk ja südamekene heegelniidist. Sisuks suure üllatusmuna plastmuna ja kuljus.
Öökulli skeem Südamekese skeem

Öökulli amigurum

Pakkimiseks valmistasin tapeedist suure karbi selle juhendi järgi Karbi juhend

Kingikarp

Kogu kingitus

Seekord sai selline valdavalt täpiline ja sinine kingipakk.


Kohtumiseni!

27 Oktoober 2013
Argine luksus

Esimese korruse aknasilmad on möödujate pilgumagnetiks. Selleks, et lisada oma ellu rohkem privaatsust ja sisustusse kena täiendust, õmblesin uued kardinad.

Kardinad on õmmeldud linasest lillemustrilisest Laura Ashley kangast ja kardinatripid on lihtsast pruunist linasest. Tripid on nööbitavad, et oleks lihtsam kardinaid vahetada ja pesta.

Linased elutoakardinad

Kardinatripid, 14 käsitsiõmmeldud nööpi...

Kardinatripid


Kohtumiseni!

10 Oktoober 2013
Asjalik kink

Mu heal sõbrannal on tähtis juubelisünnipäev ja selleks puhuks meisterdasin talle asjaliku kingituse. Kuna tegemist on väga tegusa naisega, kellel kogu aeg palju asju vaja ajada ja meeles pidada, siis tegin talle kingi, mis aitab tema elu korraldamisele kaasa. Õnneks on saabuva aasta kalendermärkmikud juba müügile jõudnud ja niipea kui olin leidnud sobiva sisu, sain hakata meisterdama välist külge. Soovisin spiraalköites nö täitepakendit, mida saab sobitada erinevate kaante vahele ja millele sobivat ümbrist saab ta kasutada ka järgnevatel aastatel.

Minu kapipõhjas ootas oma aega üks imekena tikand. Leidsin selle mustri oma mooniarmastuse perioodi ajal ühest hiina blogist. Tikkima hakates ei olnudki päris kindel, et mis tast lõpuks saab aga kuna tegemist oli lihtsalt nii ilusa mustriga, siis ära ma selle tikkisin. Umbes-täpselt paari aasta jooksul. Ei tahtnud raske tööga saavutatud tulemust kuskile väga kuluvale - määrduvale pinnale õmmelda. Seega heitsin kõrvale nii sohvapadja kui ka köögipõlle kaunistamise ideed. Aga kalendermärkmikule kaane valmistamiseks sobisid moonid väga hästi.

Kasutasin ära tüki linast riiet, jupi linast pitsi, oma kena tikandi ja kolm ema "pärandatud" punast nööpi. Tugevduseks on sisemistesse sfääridesse triigitud jupp ühepoolset liimiriiet, mis peab mainima ei tahtnud kas üldse kinni jääda või siis sulas liiga klimpi. Õnneks ei ole seda loodusõnnetust väljastpoolt näha.

Kuna mulle meeldib toimetada juhendite järgi, siis kokkuõmblemise loogika tabamiseks kasutasin seda juhendit

Märkmiku kaaned pinnalaotusena

Kalendermärkmiku kaante pinnalaotus

Sisemine ilu märkmikuta ja märkmikuga

Ilma sisuta

Koos sisuga

Lõpp-produkti portreepilt

Kalendermärkmik

Sai selline veidi karune aga see eest väga soojade tunnetega tehtud.

Kohtumiseni!

24 September 2013
Südamlik kink

Kallis tädi pidas sünnipäeva, tegin ühe südamliku kingi - südamekujulised pajalapid. Ilus pool on värviliste puuvillaste kangastega, sees on termovatiin ja tagakülg pruunist linasest.

Pajalappide lõige

Juhend võileiva moodi kokku õmblemiseks

Südamlikult rõõmsad lapid näevad välja sellised:

Südamekujulised pajalapid

Kohtumiseni!

23 August 2013
Poodi toodi moodi

Retrotäpiga kleidike Rapuntsli nuku garderoobis inspireeris ka teisi nukuomanikke oma neidudele kleite soovima. Võtsin vastu kaks tellimust, ühe samasuguse täpilise kleidi tegemiseks ( võtan hoogu) ja teise "võiks olla midagi muud". No see midagi muud sai valmis kõigi õmblemisneeduste kiuste ja neiu Rapuntsel saab veel viimaseid suvemõnusid nautida roosidega kaetult. Seekord on kinnituseks krõpsupaela asemel paar väikest nööpi. Materjalideks puuvillased kangad ja litritega pitspael.
Kleidikese lõige .

Rapuntsli kleit roosidega

Rapuntsel päikest võtmas

Rapuntsel päikest võtmas

Kohtumiseni!


21 August 2013
Katsikukink

Tere kõik see pere,

Sõprade-tuttavate seas on lahti läinud beebibuum. Sain taaskord kutse pisikese piiga tervituspeole. Selleks, et mitte uputada titat papude hunniku alla, tuli mõte teha kingituseks midagi teistsugust. Silma on jäänud rõõmus-praktiline reisi-mähkimismatt. Olen näinud nii veekindlast materjalist kui ka üleni puuvillaseid matte, kuid otsustasin ise seekord veekindla kasuks, et oleks võimalikult kerge hooldada. Tööjuhendid ja lõige on pärit Lil blue boo blogist .

Kuna ma ei sattunud ühegi sobiliku laudlina peale, mida kasutada mähkimismati valmistamiseks, siis ostsin Abakhanist kahte tooni kummeeritud impregneerkangast, kantisin puuvillase kandiga ning kinnituseks on õmmeldud rõõmus satiinpael. Minu matil on pael oluliselt pikem kui originaalis kirjas. Samuti on matt veidi suurema diameetriga. Tänu kahele läbiõmblusele tekib matile 4 taskukest kus on hea hoida väikest varu mähkmeid ja vahetusriideid. Selline ta siis tuligi

Mähkimismatt


Beebi ei kuulu komplekti, tegemist täiesti isikliku titega

Kohtumiseni!
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

Aktuaalne

Lugemine
Viimasel ajal mustrilehti ja ajakirju. Üldiselt tõmbavad pigem ulmekad ja kriminaalromaanid, sekka mõni armastusromaan ka. Millenniumi sarja lugesin läbi, oli päris tore.

Viimane filmielamus

Kuulan hea meelega
Smilers, popp-rock


Mõttetera

xxx


Külastused

030534 Visits...