Vanaema Hettykas
Vanaema Hettykas
Kõige rohkem meeldib kududa ja heegeldada.
09 November 2006
Tere siis taas!

Aitähh kiitmast mu ingleid . Vastan : inglite "tärgeldamiseks" kasutan PVA- liimi. Lühudalt mis liimiga tegu: see on ehituskauplustes müügil olev liim, kasutatakse seda peamiselt puit-detailide liimimiseks, on vees lahustuv. Kui ära kuivab siis enam vett ei karda. Ei haise ka. Inglite tegemisel kasutan liimi vahekorras 0,5liitrile 100gr liimi. Segasin liimi vees hästi ära ning panin pestud tükkid sinna sisse 15 minutiks. Edasi panen tükkid kuivama - kusagile tugeva asja peale näiteks tugevam pappkarp. Miks? Sellepärast, et oleks hea tahvlinaeltega pingutada. Kõige leidlikum peab olema keha kuivatamisel. Peab mõtlema välja sellise asja kuhu otsa see keha tõmmata. Kui on kodus mingi paraja suurusega klaaspudel, siis ei ole probleemi. Mul on selleks otstarbeks olemas plasteliin. Vormin kuju valmis, tõmban plasteliinile kile peale ja siis alles inglikese keha ja pingutan alumise ääre samuti tahvlinaeltega karbi külge. Plasteliinile panen sellepärast kile peale, et ei määriks. Pead ei tärgelda, sisse toppisin vatti. Kui on tükikesed ära kuivanud siis liimisin Moment- liimiga kõik omavahel kokku ning kaunistasin. Muidugi võib ka niidiga kokku panna, aga liimiga on lihtsam. Ongi vist kõik.
Lisan veel nii palju,(võibolla teate isegi, aga nii igaksjuhuks) kui keegi veel kasutab veeslahustuvat PVA- liimi oma töödes, siis ei ole vaja järgijäävat segu ära visata. Ta seisab vee sees ideaalselt ja saab järgmine kord edukalt kasutada. Liim vajub põhja ja enne uut kasutamist tuleb ainult hästi ära segada. Mul on eraldi kaks liimisegu nõud, üks tumedamate asjade ja teine valgete asjade jaoks ja on nii seisnud juba üle poole aasta. Igakord kui vaja siis võttan ja lisan vahest liimi või vett - kumma järgi on tarvidust, aga vahest ei ole vaja midagi lisada.

Kelli26 - kindlasti võib neid teha ka ilma tiibadeta ja saadki lapsele ämblikmehe. Lapsel rõõmu palju, need ju praegu popid.

Nii palju siis tänaseks. Head õhtu jätku.
hetty posted @ 20:54 - Link - kommentaarid (9)
249188 uudistajat