Vanaema Hettykas
Vanaema Hettykas
Kõige rohkem meeldib kududa ja heegeldada.
03 November 2006
Tere ilusat reede õhtut!!

Täna oli väljas imeline ilm. Päike paistis ja lumi säras, see oli kaunis.
Nagu lubatud käis täna pilditegija ära ja nüüd saan ma ka mõned pildid üles riputada. Kõigepealt triibuline Novita Palma lõngast kootud müts, heegeldatud lillega. Kudumisel kasutasin vardaid - 3. Kudusin nagu sokki - 5 vardaga. Servas 1:1 soonik 10 ringi ja edasi tavaline parempidine kude ja kui pikkus paras, siis igalt vardalt 1silmus kokku, igal ringil. Kui on vardale jäänud 10 silmust siis igalt vardalt 2 silmust kokku kuni lõppuni. Kokkuvõtmisi teen hajutatult st. 1silmus varda algusest, järgmisel real kusagilt keskelt, siis ei ole näha kokkuvõtmise triipe. Nii mulle lihtsalt meeldib.

triibulinemyts

Sellele mütsile tuleb veel sall ka juurde samast lõngast ja vardad 6. Salli laius on 25 silmust, aga kui pikk tuleb seda ei tea veel, palju lõngast välja tuleb. Kokku kulus 1 tokk e. 120m. lõnga.

Järgmisena on kaks jõuluootel inglit, mille tellimuse ema juba varasuvel mulle andis. Inglid on umbes 20 cm kõrged. Heegeldatud ühest vanast veneaegsest heegelniidist (marki ei oska öelda), nõelaga 0,9. Eraldi on kõik osad: keha, ülemine osa, mis on keha peal, tiivad ja pea, heegeldatud ja eraldi ka PVA-liimiga tugevdatud va. pea. Siis kokku liimitud ja kaunistatud. Pea täitsin vatiga.

inglid

Siin kusagil foorumis oli juttu roostetavatest nööpnõeltest ja ma vist kirjutasin ka, aga kordan üle, et need nööpnõelad mida ma kasutan ei roosteta. Ostetud Paidest koolitarvete poest, kui sinna veel lähen ja neid nõelu näen siis ostan ja saan ka öelda mis firma omad on. Samuti kasutan tahvlinõelu, lühikese teraga ja palstmassist suurema peaga, kui tavalisel nööpnõelal. Tahvlinõelu saab vist ainult kasutada tugevamal alusel näiteks papp.

Siis veel sai vahelduseks heegeldada üks suvine müts. Ainult kudumine läheb igavaks

heegeldatudmyts

Ja jälle kootud müts ja see kurikuulus heegeldatud saalomoni sõlme sall, mis praegu eriti päevakorral on. Ma ei saanud ka teistest maha jääda. Pidin ära proovima. Kasutatud on kollane erinevates variatsioonides lõng, 90% akrüüli ja 10% mohair, vardad 3 ja salli jaoks heegelnõel2.
Sellel sallil on servas üleminekuks 2 silma ja natuke jäi kiskuma. Materiali kulus 2 tokki e. 2*140m.

mytsjasall

Ning veel üks saalomoni sall. See on küll veel pooleli. Lõng sama, mis eelmistelgi asjadel, ainult värv teine. Heegeldamiseks kasutan nõela 4 ja servadele tuleb 3 silmust üleminekuks. Jääb mõnusam. Sellele sallile kulutan ära ka kaks tokki - tuleb selline suurem ja tahan ka narmaid otsa teha.

sall

Ja kõige viimaseks on seekord sall mille tehnika nime ei tea, aga isetegija sünnipäeval sai õpitud, tulin koju ja kohe hakkasin tegema. Tuli selline kitsukene ja pikemate narmastega ja kui kokku panna siis on nagu päris boa moodi. Lõnga kulus poolteist tokki, 1tokk -120m, Novita Liisa 100% akrüül.

boa

No nii siis selleks korraks kõik. Ilusat hingede aega teile kõigile veelkord ja järgmise korrani.
hetty posted @ 17:32 - Link - kommentaarid (13)
249161 uudistajat