Vanaema Hettykas
Vanaema Hettykas
Kõige rohkem meeldib kududa ja heegeldada.
21 Detsember 2009
Tere kaunist talve õhtut!!!!

Kuna jõuludeks on kõik ettevalmistused tehtud ja võtsin endale nüüd veidi puhkust siis mõtlesin, et kirjutan natuke kilpside tegemisest.

Quote:
mulle meeldivad kilpkonnad paluksin õpetust teeksin enda poistele ka!


Šnitti võtsin 1995a. juuni ILUTEGIJAST. Seal on muidugi kilpkonn palju väiksem, aga põhimõtteliset on samasugune. Kui nüüd kellelgi seda ajakirja ei ole siis on tegevusjuhend järgmine:

Vaja läheb riiet, lõnga ja vatiini.
Kõigepealt lõigata riidest välja 2 ketast läbimõõduga 28cm ja 31cm. Suurem ketas jagada neljaks ja õmmelda sisse neli 1cm sügavust volti (alusta õmblemist servast suunaga keskele, servast 1cm ja keskelt 0 cm.)
Õmble pooled kokku ja täida vatiiniga ( mina kasutasin vatiinijääke, mida eelnevalt peeneks näppisin). Padja kumer pool jääb seljapooleks. Nüüd heegeldada kuusnurkseid motiive 19 tükki. Värvi võid ise valida. Lõpuks heegelda kõik motiivid külgi pidi kokku. Kinnita padja külge. Nüüd tee pea, jalad ja saba - heegelda ringselt kinnissilmustega. Toppida täis ja õmmeda padja külge. Silmad, suu ja küüned jällegi tikkida.

Silmadeks kasutasin nööpe ( natuke suuremale valgele nööbile panin peale veidike väiksema tumesinise nööbi ja õmblesin heledama niidiga peakülge 2 nööpi korraga). Muidugi võib kasutada ka kaubandusest saadavaid silmi. Suu ja silmad tegin siis kui pea oli saavutanud vastava jämeduse - pärast on väga ebamugav tikkida. Kui silmnägemine tehtud siis heegeldasin kaela edasi. Ja kuna kõigi eelduse kohaselt nende patjadega sõidetakse mööda põrandat siis on mul kilpside kõhupool tehtud 2 kordsest riidest. Hea oleks kasutada kõhualla nahka või midagi muud tugevamat asja, aga mul sellist ei olnud.
Sedasi saabki kilpsi valmis Toredat meisterdamist teile!!!!!

hetty posted @ 16:33 - Link - kommentaarid (5)
258460 uudistajat