Vanaema Hettykas
Vanaema Hettykas
Kõige rohkem meeldib kududa ja heegeldada.
17 Jaanuar 2008
Tere taas!

Täna tuleb käsitööst juttu vähe, ainult nii palju, et võõrale mehele on omatehtud kink valmis. Juurde tuleb veel poest veidi juurede osta. Kõik muud ühistegemised on alles pooleli.

Hoopis tahan teha juttu sellest, et meil väike tähtpäev täna. Nimel täna 32 aastat tagasi matsin maha oma neiupõlvenime ja minust sai isehakkanud Juurik. Kohe ise ka ei usu, et nii palju aastaid juba möödas on. Et sellel ajal ei teadnud veel keegi digi-asjandusest midagi siis proovisin täna ühest vanast fotost teha mingit pilti, et viletsat aimu saada millised me siis välja nägime. Olime siis sellised

Kuidagi kohmetunud ja ehmatanud oleme ikka küll, aga eks see oli ikka jube asi küll. Kõikide ees seista ja kuulata mida Paide Perekonnaseisuametnik meile luges. Ja ega ei saanud aru siis küll ja ei mäleta tänagi sellest jutust midagi.
Aga meeles on see, et ilm oli ikka tõeliselt talvine, lumehanged olid kõrged, teed tuli hommikul lahti lükata ja külma oli -20 kraadi. Ja vaata aknast välja, mis täna on - muru rohetab, lund pole kusagil ja + kraadid on kah veel tagatipuks.
Veel tuleb meelde üks koomiline seik: peigmees töötas sellel ajal farmis, ajas traktoriga sõnnikut välja. Registreerimise aeg kell 14.00 päeval. Aga osakonna juhataja tuli kella 11 ajal meile ja tahtis, et mees läheks teeks ikka enne oma töö ära - selle abiellumisega ei pidavat nii kiire kah nüüd olema. Aivar ütles, et mul juba lips ees ja ülikond seljas, ei ma tule kuhugi. Proua osakonnajuhataja vihastas ja lubas tööluusi kirja panna. Aga noh ega sellise asja eest ikka tööluusi panda ja nii pääses ka peig sellest karistusest, aga sai hoopis suurema karistuse - nimelt minu Aga ega oma pulmapeost rohkemat ei mäleta küll. See vist ongi selline asi, et oma pulmas olla ei taheta, aga teiste pulmas jälle iiglama vahva.
Ja mis siis tänaseks on saanud. Näeme välja sellised

Parajalt ümarad ja veidike ka hallid, aga endiselt ilusad . Lapsed on suureks kasvatatud, lapselapsed sirguvad. Tööd on tehtud, raha on teenitud ja kulutatud. Närveeritud ja muretsetud, kordaminekutest ja õnnestumistest on rõõmu tuntud. Ühesõnaga - kõike on olnud, tasakaal on valitsenud.
Nüüd ei jää muud üle kui edasi minna ja võtta elult vastu kõike seda mis elul pakkuda on - seda ikka rõõmu, lusti ja optimismiga.

Jääme siis ootama ja vaatama mis tuleb.

Järgmine kord siis käsitööst jälle.
Kohtumiseni!
hetty posted @ 12:26 - Link - kommentaarid (38)
258506 uudistajat