Vanaema Hettykas
Vanaema Hettykas
Kõige rohkem meeldib kududa ja heegeldada.
08 Detsember 2007
REPORTAAZ "KUUSEPUU 2007" KONKURSSILT!

Olengi Türilt tagasi. Vahva päev oli. Ja, et seda mitte ainult enda teada jätta siis pajatan teile ka muljeid.
Kui mina Türi Kolledzi juurde jõudsin, olid Thea1 ja Veigi1 juba seal (on ju tuttav algus, nagu Lutsu Kevades) . Nad olid mul kenasti uksel vastas - oleks nagu kauge külaline tulnud. On hea tunne kui oled oodatud. Läksime siis aga üles ja hakkasime ettevalmistusi tegema. Meil tegelikult ei olnudki vaja palju vaeva näha, sest kodust võtsime kaasa juba valmis tehtud asjad, jäi ainult lauapeale sättida. Kuna ikka olime plaaninud ka konkurssist osa võtta, siis sai meie võistkonna nimeks "ISETEGIJA". Noh lihtne nimi ja meid väga iseloomustav. Võistkonda kuulusid siis Thea1, Veigi1 ja mina.
Pidulik osa algas muidugi tervitus sõnade ja noorte meeste vahva LÕÕTSAMUUSIKA saatel. Poisid oli ikka väga vahvad kuigi alles nii noored. Tuju oli jälle kraadivõrra parem. Räägiti jõulukommetest meie vanaemade ja vanaisade, emade ja isade ning ka meie endi aegadest. See oli ka täitsa huvitav. Näiteks mina enne ei teadnud, et jõulude ajal käisid noored vallalised mehed perest peresse ja olid juskui jõulusandid, kes tõid külakostiks jõuluõnne ja häid soove ning said vastutasuks lonksu kalja või koduõlut. Vaesed mehekesed, kui nad terve küla sedasi läbikäisid, mis ütles siis nende pea järgmine hommik. Ma ei taha sellest mõelda.
Nüüd siis võistlusel osalenud tööd: \"ISETEGIJATE\" võistlus töö siis muidugi kõigepealt - oma särk on alati ihule lähemal, see ju teada tõde. Võistkond VEIMEVAKK koosnes, nagu ma aru sain Türi memmedest, neil oli ikka vahva "oskari pea" laual. SAMBLAST KUUSE meisterdasid 3 väikest neidu, nii armas oli neid vaadata, lapsed oli hästi ettevalmistunud ja tegid hoolega oma tööd. Järgmiste võistlustööde autorid ja nende tegemised on mul teadmata, aga tööd on igaljuhul fantastilised.
TULUKE
RIIDEPUU
KRISTINA PATS
KOMMIPABERITEST KUUSK
Ka oli väike NÄITUSELAUD, kus olid siis nii helmestest kuuseehted, kui vildidud ja õmmeldud asjad.
Aga, et ikka oleks kindel kes meie võistkonna olid siis pildiline TÕESTUS ka.
Väikesed töötoad ehk lauad olid ka üles seatud: VILDIKALA TÖÖTUBA kus tegutses usinalt ja näitas ette IT foorumis kirjas BASTET ja laua teises otsas sai helmestest jõulutähti teha.
LIIVAKAARTIDE TÖÖTOAS tegid noored neiud vahvasid jõulukaarte.
Thea1 oli üles seadnud ka SEEBIVILTIMISE TOA, sellest võtsin ise ka usinasti osa. Aga pildile jäi MEID seal rohkemgi. Minu ja Thea1 vahel silub seepi Bastet. Seebiviltimise TULEMUS on siis selline.
Kõige lõpuks sai meie võistkond mitte küll peapreemia aga ÄRA MÄRGITI küll. Aga mitte võit ei ole tähtis, vaid osavõtt.
Päev oli igati vahva, selgeks sai seebiviltimine, maitsvat kringlit ja kohvi kõht täis, toredaid inimesi sai näha.
Ja üks ühine nimetaja on neil toredatel inimestel - NAD ON KÕIK ISETEGIJAD, RÕÕMSAD JA AVALAD.
Mina jäin selle üritusega igati rahule.

Selleks korraks reporter HETTY lõpetab.


Ilusat nädalavahetust kõigile!
hetty posted @ 16:02 - Link - kommentaarid (5)
248989 uudistajat