Vanaema Hettykas
Vanaema Hettykas
Kõige rohkem meeldib kududa ja heegeldada.
14 Juuni 2007
Tere jälle!!!

Nagu eelmise postituse lõpus sai öeldud, tegin reisil ikka käsitööd ka. Ja nüüd siis siin nad on:

Kõigepealt heegeldasin valmis ISA TEKI LAPID. Lõngadeks - valge ALIZE CASHMIRA. Sama mis ema tekkilegi. Sinine on TITAN WOOL WINNER ja must NOVITA WOOL. Tunduvad sellised pehmed ja haprad, ei tea kuidas nad tekkiks sobivad, aga loodan, et ikka sobivad.

Siis sai valmis tehtud sünnipäevaks üks KIRJU SALL
Selle salli õpetuse leidsin sallide kudumise alafoorumist LaanteLapse postitusest 28. sept.06 ja kui selle blogi lahti teete ja edasi kerite siis 20.juuli postituses on sees ka õpetus ( vabandust viidata ei mõistnud jälle). Mul endal võttis tükk aega selle selgeks saamine, sest ingliskeel on suur "0". Aga tahtmine suur ja siin ka kõik tõlkimised ju olemas, nii et sain hakkama. Kellel ingliskeel selge ja siin ju keele oskajaid hulgi, saab salliga lihtsalt hakkama.
LÄHEDALT KA ja veel PAHEMALT POOLELT ka üks pilt. Lõngaks kasutasin MEXICO KATIA lõnga ja vardad nr.5. Salliks kulus 3 50gr tokki. Siinkohal tänan LaanteLast, et nii huvitava kudumise välja käis .

Ja nüüd hetkel üsna kuum teema - prantsuse topike. Kuna kõik plaanitud tööd olid mul valmis ja aega jäi üle veel mitu päeva siis otsustasin, et hakkan tegema topi. Ettenägelikult oli kaasas mul Leili33 pool antud mustrid ja selleks ajaks tõlgitud osa teksti ka. Narvas aega parajaks tehes ja poodides kolades jäi mulle silma ilus oran˛ niit, mille kohe ära ostsin. Ja igasugu vardad ja heegelnõelad topsiga kaasas. Nii, et ma olin ennast kindlustanud tööga. Alustasin lehekeste ribaga, lootuses, et kui see valmis siis olen ikka juba kodus. Aga võta näpust. Bordüür valmis ja mul veel koduni mitu päeva. Tuli reegleid rikkuda. Bordüür jäi venitamata. Heegeldasin otsad kokku ja hakkasin siis edasi kuduma. Oh küll ma proovisin ja mässasin ( muidugi algul proovilapil) kuidas neid silmi venitada. No ei tulnud välja. Kahetsesin, et ei võtnud kaasa Maimu Põldoja raamatut KUDUMINE, seal on õpetus sees kuidas neid pikki silmuseid teha. Enne reisi just vaatasin. Ja nii oligi, et ma nende kudumisega hakkama ei saanud. Mõttes lootsin, et ma ei tee väga suurt pattu, kui muudan topi. Kaasas oli mul üks kudumise mustrileheke, sealt siis võtsin mustri ja kudusin edasi, sest ei tahtnud ka niisama istuda. Nüüd tuleb siis mu prantsuse top väga teistsugune. Originaalist on ainult alumine bordüür ja dekoltee ning käeaugud. Kujult tuleb ta ka särgiku moodi, sest mulle on siginenud päästerõngas ümber selle koha kus peaks talje olema. Olen vist uudishimu piisavalt tekitanud. Töö alles poolik, aga näitan ikkagi. SELLINE TA SIIS ON. Siin on värv vale. LÄHEDALT üks pilt ja siin on värv õige. Üldse said need pildid kuidagi kehvad. Aga aparaat läks kiiresti mu juurest ära ja uusi ei saanud enam teha. Eks siis kui ta valmis saab ükskord, siis näitan uuesti. Niidiks on STEINBACH WOLLE MAXI. Rullis on 550 meetrit ja koon ringvarrastega nr 2. Mis välja tuleb ei tea. Ja võibolla ükskord teen ka õige topi valmis.

Paljud - peaaegu kõik - teevad ehteid. Ma vaatan ja imetlen kõiki ehteid kui harakas, et oh see nii ilus ja see nii vapustav. Mõtlesin, et katsetan ka. Ega ma vist ei oleks proovima hakkanud, aga selles on veidike süüd ka Vaigal. Tartus, mai kokkusaamisel, näitas ta karbikest, kus lastele mõeldud ehetetegemise materjal sees. Ma siis juba mõtlesin, et katsetuseks on see väga hea. Ma ka sellel ala ju alles laps. Ja juhtuski nii, et jäi ka mulle see karbike jalgu ja muidugi ostsin ära. Siin siis minu esimesed väga, väga arglikud katsetused: PUNANE KAELAKEE ja SINAKAS-ROHELINE KAELAKEE. No on ikka algelised küll ja tegelikult mulle ei istu selline ehete tegemine. Kannatust ei ole neid peeni helbeid mööda lauda, karpi või põrandat taga ajada. Aga no küll ma nad millalgi sobival ajal omale külge riputan. See punane meeldib mulle endale tegelikult väga.
Hoopis teine lugu on heegeldamisega, eriti põnev on traati heegeldada. Katsetuseks tegin omale KÄEVÕRU. Tegema hakkasin häda sunnil, sest mu lemmik käevõru lagunes koost laiali. Kuidas teha ikka nii, et kanda saaksin. Ostsin Tiimaris hõbeda värvi traati ja ajasin oma käevõrujäägid ja veidi pärleid ka traadile ning heegeldasin. Täitsa vahva oli. Kaua ta küll vastu peab, seda muidugi ei tea, aga kui katki läheb jälle siis mul ju traati ja heegelnõela on, saab uue teha. JaKÄEPEAL KA .Kuid siiski pean ma nentima, et siiani ei ole mind pärlipisik hullult nakatunud. Nii, et kas mingit lisa tuleb ei tea. Ma vaatan ja imetlen parem vilunud meistrite töid ja kui suur himu tulev siis tellin kelleltki. Ostjaid ka peab ju olema.

Jälle on saanud nii pikk postitus ja kellgi üle südaöö veerenud.
Kõike head ja ilusat algavat päeva teile.
hetty posted @ 21:12 - Link - kommentaarid (11)
245939 uudistajat