Vanaema Hettykas
Vanaema Hettykas
Kõige rohkem meeldib kududa ja heegeldada.
24 Oktoober 2006
Tere siis kõigile!!!
Võttis aega mis võttis, aga asja sain. Nüüd siis pikka katsetuse peale sain banneri paika. Ma ei saa aru miks see kõik nii keeruline peab olema. Aga noh tehtud sai ja see on tähtis. Tänan abistajaid . Nüüd on süda rahul ja võin kuduma ja heegeldama minna.
Ilusat päeva jätku kõigile.
hetty posted @ 13:22 - Link - kommentaarid
16 Oktoober 2006
Tere kõigile!

No nii konkurss läbi, võitjad selgunud ja palju õnne võitjatele . Sai kah osaletud ja nüüd panen oma tööd siia välja, sest luba juba hommikust saadik antud.

Kõigepealt siis motiividest kott.

kotti vaade 1
kotti vaade 2

Kotti tegemiseks kasutasin puuvillast niiti PURE COTTON- kollane, sinine ja punane ja heegelnõela 1,5. Kollased ja punased motiivid külgedele ja otstes ja põhjas sinised. Kollastel ja punastel motiividel on lilled peal ja sinistel ei ole. motiivid on kuusnurksed. Motiivid ühendasin sinise niidiga heegeldades kinnissilmused nii, et heegeldus jääb peale poole. Minu kottile tuli teha 15 tervet punast ja kollast motiivi ning kummastki värvist veel 2 poolikut motiivi. siniseid motiive oli vaja 14 tervet ja 2 poolikut. Kui motiivid on kokku heegeldatud siis heegeldasin kotiserva 2 rida kinnissilma. Kotti peale (külgede servale, kummalegi poole) heegeldasin 2 rida ühekordset sammast, millele õmblesin lukku külge. Et serv jääks ilusti hoidma siis esimese rea heegeldasin silmuse sisemise aasa külge. Koti sanga tegin makramees ja ripputasin külge mõned puust pärlid. Kotti sisse õmblesin voodri ka. Motiivi pani kunagi Susa oma blogisse üles.

Järgmiseks sussid.

heegeldatud sussid

Susside tegemiseks on vaja: vanad, kuid mitte läbi tallatud, sussitallad, natuke õhukest porolooni, veidike villast riiet - sobib paksem mantliriie ja pealsete tegemiseks kasutasin sama puuvillast niiti mida kotilgi ja heegel nõela 1,5. Täpsema pealse õpetuse panen kirja kui selle vastu huvi peaks tekkima- see suht pikk ja üksluine jutt. Kui pealsed on valmis siis kinnitan peale viisnurkse motiivi ( natuke modifitseeritud koti motiiv), puupärliga. Nüüd villasest riidest sussipõhjad välja lõigata ja heegeldada servad kinnissilmustega üle ning pealis talla külge heegeldada. Õhuke poroloon ka talla kujuliselt välja lõigata . Edasi liimida MOMENT- liimiga vanale tallale ja lasta natuke kuivada ja siis kõige peale liimida villane sussipõhe koos pealsega tallale. Panna raskuse alla ööseks seisma ja ongi valmis.

Ja kõige lõppuks müts ja sall

triibulised müts ja sall

Kasutatud lõnga VOGUE. Mütsi jaoks kulus natuke vähem kui 50g ja sallile 2*50g. Müts kootud varrastega 3 ja sall 4. Mütsile on heegeldatud samast lõngast lill juurde.
See suht lihtne tegemine, aga kui küsimusi siis vastan ikka kui oskan.

Kõike head selleks korraks.

hetty posted @ 19:23 - Link - kommentaarid (1)
264363 uudistajat