Vanaema Hettykas
Vanaema Hettykas
Kõige rohkem meeldib kududa ja heegeldada.
17 November 2006
Tere!
On juba üsna hilja, aga alles praegu jõudsin tänaste blogide lugemisega lõppule. Oma käsitööd praegu ei näita, sest enamuses on jõuluvana kotti, neid näeb alles peale jõule. Kui vahepeal valmib midagi muud siis näitan ikka ka.
Aga miks ma siis kirjutan? Sest hing on kurb loetust. Ei hakka ma kedagi laitma, ei kiitma ja arvamust avaldama. Lihtsalt tahan siia kirjutada ühe vana inglise õpetussõna:
VÕTA AEGA SÕBRALIKKUSEKS - SEE ON ÕNNE TEE.
VÕTA AEGA UNISTAMISEKS - NII RAKENDAD TÄHE OMA VANKRI ETTE.
VÕTA AEGA ARMASTADA JA OLLA ARMASTATUD - SEE ON JUMALATE EESÕIGUS.
VÕTA AEGA TEISTE JAOKS - PÄEV ON LIIGA LÜHIKE, ET OLLA ISEKAS.
VÕTA AEGA NAERMISEKS - SEE ON HINGE MUUSIKA.

Kirjutasin lihtsalt niisama.

Ilusat ja rahulikku ööd kõigile!

Tänan kõiki õnnitlejaid
hetty posted @ 21:43 - Link - kommentaarid (3)
09 November 2006
Tere siis taas!

Aitähh kiitmast mu ingleid . Vastan : inglite "tärgeldamiseks" kasutan PVA- liimi. Lühudalt mis liimiga tegu: see on ehituskauplustes müügil olev liim, kasutatakse seda peamiselt puit-detailide liimimiseks, on vees lahustuv. Kui ära kuivab siis enam vett ei karda. Ei haise ka. Inglite tegemisel kasutan liimi vahekorras 0,5liitrile 100gr liimi. Segasin liimi vees hästi ära ning panin pestud tükkid sinna sisse 15 minutiks. Edasi panen tükkid kuivama - kusagile tugeva asja peale näiteks tugevam pappkarp. Miks? Sellepärast, et oleks hea tahvlinaeltega pingutada. Kõige leidlikum peab olema keha kuivatamisel. Peab mõtlema välja sellise asja kuhu otsa see keha tõmmata. Kui on kodus mingi paraja suurusega klaaspudel, siis ei ole probleemi. Mul on selleks otstarbeks olemas plasteliin. Vormin kuju valmis, tõmban plasteliinile kile peale ja siis alles inglikese keha ja pingutan alumise ääre samuti tahvlinaeltega karbi külge. Plasteliinile panen sellepärast kile peale, et ei määriks. Pead ei tärgelda, sisse toppisin vatti. Kui on tükikesed ära kuivanud siis liimisin Moment- liimiga kõik omavahel kokku ning kaunistasin. Muidugi võib ka niidiga kokku panna, aga liimiga on lihtsam. Ongi vist kõik.
Lisan veel nii palju,(võibolla teate isegi, aga nii igaksjuhuks) kui keegi veel kasutab veeslahustuvat PVA- liimi oma töödes, siis ei ole vaja järgijäävat segu ära visata. Ta seisab vee sees ideaalselt ja saab järgmine kord edukalt kasutada. Liim vajub põhja ja enne uut kasutamist tuleb ainult hästi ära segada. Mul on eraldi kaks liimisegu nõud, üks tumedamate asjade ja teine valgete asjade jaoks ja on nii seisnud juba üle poole aasta. Igakord kui vaja siis võttan ja lisan vahest liimi või vett - kumma järgi on tarvidust, aga vahest ei ole vaja midagi lisada.

Kelli26 - kindlasti võib neid teha ka ilma tiibadeta ja saadki lapsele ämblikmehe. Lapsel rõõmu palju, need ju praegu popid.

Nii palju siis tänaseks. Head õhtu jätku.
hetty posted @ 20:54 - Link - kommentaarid (9)
08 November 2006
Tere õhtust!!

Nagu lubasin üritan siis neid ingleid koos skeemidega üles panna. Kuigi piltide kvaliteet jätab soovida, sest neid on juba ükskord paljundusmasinast läbi lastud ja skänneril on ka mingi probleem. Aga ma südamest loodan, et on abiks. Kõigepealt meeldetuletuseks minu tehtud inglid

minu inglid

Siis pilt millised on valmis inglid ajakirjas

inglid pildil

Ja veel 2 skeemi

skeem1

skeem2

Skeemil 1 venitas skänner alumise serva ära, aga loodan, et on siiski aru saada. See 4 detail on pea ja mina tegelikult ei einud sellejärgi, sest tuleb väga väike. Tahaks väga loota, et need skeemid on teile abiks ja kui on küsimusi siis küsige julgesti.

Head õhtut!

hetty posted @ 20:14 - Link - kommentaarid (4)
06 November 2006
Tere õhtust kõigile!

Nii palju siis oma blogi ehtimisest võõraste sulgedega. Jõulukaunistus hommikul veel oli ja päevi ka luges, aga nüüd kadunud. Ei tea mis me valesti tegime. Ingliskeelt ma ei jaga nagu korduvalt olen öelnud ja sellepärast ei saa aru kah, mis viga. Aga mis ikka teha.
Tegelikult tahtsin ma hoopis raporteerida, et päkapiku projekt on valmis. . Tegin teis mitu päeva, aga valmis sain ja nüüd võin edasi minna teiste jõulutegemistega. Veel on palju vaja ja vahepeal ei tohiks vist ära unustada ka .
Nii palju veel, et täna õhtu lausa imeline talve õhtu. Vaikne ja rahulik, suhteliselt soe ka. Ei tea kas homme ongi vihm käes.

Rahulikku õhtut teile!!
hetty posted @ 19:27 - Link - kommentaarid (3)
05 November 2006
Tere ilusat õhtust!

Proovisin ja paika sain - ei tea kas hakkab ikka päevi ka lugema. Eks ole homme paista, kas on üks päev vähem.

Aitähh ka leidjale
hetty posted @ 17:44 - Link - kommentaarid
03 November 2006
Tere ilusat reede õhtut!!

Täna oli väljas imeline ilm. Päike paistis ja lumi säras, see oli kaunis.
Nagu lubatud käis täna pilditegija ära ja nüüd saan ma ka mõned pildid üles riputada. Kõigepealt triibuline Novita Palma lõngast kootud müts, heegeldatud lillega. Kudumisel kasutasin vardaid - 3. Kudusin nagu sokki - 5 vardaga. Servas 1:1 soonik 10 ringi ja edasi tavaline parempidine kude ja kui pikkus paras, siis igalt vardalt 1silmus kokku, igal ringil. Kui on vardale jäänud 10 silmust siis igalt vardalt 2 silmust kokku kuni lõppuni. Kokkuvõtmisi teen hajutatult st. 1silmus varda algusest, järgmisel real kusagilt keskelt, siis ei ole näha kokkuvõtmise triipe. Nii mulle lihtsalt meeldib.

triibulinemyts

Sellele mütsile tuleb veel sall ka juurde samast lõngast ja vardad 6. Salli laius on 25 silmust, aga kui pikk tuleb seda ei tea veel, palju lõngast välja tuleb. Kokku kulus 1 tokk e. 120m. lõnga.

Järgmisena on kaks jõuluootel inglit, mille tellimuse ema juba varasuvel mulle andis. Inglid on umbes 20 cm kõrged. Heegeldatud ühest vanast veneaegsest heegelniidist (marki ei oska öelda), nõelaga 0,9. Eraldi on kõik osad: keha, ülemine osa, mis on keha peal, tiivad ja pea, heegeldatud ja eraldi ka PVA-liimiga tugevdatud va. pea. Siis kokku liimitud ja kaunistatud. Pea täitsin vatiga.

inglid

Siin kusagil foorumis oli juttu roostetavatest nööpnõeltest ja ma vist kirjutasin ka, aga kordan üle, et need nööpnõelad mida ma kasutan ei roosteta. Ostetud Paidest koolitarvete poest, kui sinna veel lähen ja neid nõelu näen siis ostan ja saan ka öelda mis firma omad on. Samuti kasutan tahvlinõelu, lühikese teraga ja palstmassist suurema peaga, kui tavalisel nööpnõelal. Tahvlinõelu saab vist ainult kasutada tugevamal alusel näiteks papp.

Siis veel sai vahelduseks heegeldada üks suvine müts. Ainult kudumine läheb igavaks

heegeldatudmyts

Ja jälle kootud müts ja see kurikuulus heegeldatud saalomoni sõlme sall, mis praegu eriti päevakorral on. Ma ei saanud ka teistest maha jääda. Pidin ära proovima. Kasutatud on kollane erinevates variatsioonides lõng, 90% akrüüli ja 10% mohair, vardad 3 ja salli jaoks heegelnõel2.
Sellel sallil on servas üleminekuks 2 silma ja natuke jäi kiskuma. Materiali kulus 2 tokki e. 2*140m.

mytsjasall

Ning veel üks saalomoni sall. See on küll veel pooleli. Lõng sama, mis eelmistelgi asjadel, ainult värv teine. Heegeldamiseks kasutan nõela 4 ja servadele tuleb 3 silmust üleminekuks. Jääb mõnusam. Sellele sallile kulutan ära ka kaks tokki - tuleb selline suurem ja tahan ka narmaid otsa teha.

sall

Ja kõige viimaseks on seekord sall mille tehnika nime ei tea, aga isetegija sünnipäeval sai õpitud, tulin koju ja kohe hakkasin tegema. Tuli selline kitsukene ja pikemate narmastega ja kui kokku panna siis on nagu päris boa moodi. Lõnga kulus poolteist tokki, 1tokk -120m, Novita Liisa 100% akrüül.

boa

No nii siis selleks korraks kõik. Ilusat hingede aega teile kõigile veelkord ja järgmise korrani.
hetty posted @ 17:32 - Link - kommentaarid (13)
02 November 2006
Tere õhtust kõigile ja ilusat hingede aega teile!


Täna on nii kaunis talveilm väljas, et ei saanud kohe mitte seda siia kirja panemata jätta. Sajab ilusat lund ja mõnus on väljas olla. Tulin just jalutamast, käisin lihtsalt ilma nautimas. Olen mõnda aega tegelenud blogi muutmisega ja tahan veel muuta natuke üht-teist lisada. Täna pilte ei tule kuigi on nii mõndagi tehtud. Ehk homme saab pildistaja tulla siis on võimalik ka näidata mis on tehtud.
hetty posted @ 19:08 - Link - kommentaarid
266623 uudistajat