Vanaema Hettykas
Vanaema Hettykas
Kõige rohkem meeldib kududa ja heegeldada.
27 Mai 2008
Hei, hei!!

Mai hakkab kohe lõppema, sain valmis oma MAI-ROOSA volangsalli,


mis näeb välja kui roosa mannavaht maasika moosiga


Täna saab väike pojatütar jälle aasta vanemaks ning sügisest on neiu koolipiiga. Sünnipäevaks telliti vanaemalt üks kapuutsiga vest ja no ega vanaemal pääsu pole, tuli lapse soov täita. Selline ta siis tuli


Lukule riputasin külge veel väikese ussist ripatsi.

Ja nagu ma olen natuke eputrilla, siis ei saa ma näitamata jäta ka oma töövahendite koti pärlitega mässamiseks


Kodus seisis üks vana-vana, aga suhteliselt hästi säilinud diplomaadi kott. Seisis kapiotsas ja kogu tolmu, nüüd siis talle ka uus hingamine antud ja vajalikuks peetud.

See kord siis nii palju!
Kohtumiseni!
hetty posted @ 12:34 - Link - kommentaarid (10)
13 Mai 2008
Nii tore!

Ma ei saa muidu kui pean täna veel teisegi postituse tegema. Kommentaarides nii vahva arutelu ja nii palju linke antud, et ma kohe uurisin nad kõik läbi ja sain oma küsimusele vastuse selle taime kohta. See taim on siis küüvits ehk naistepaju, roosamariad, sassaparilla, soo kaelad.
Minu pilt siis selline


ja leitud sama, ainult et parem ja autoriks T.Marandi


Võrdluseks panen ka sookailu, autorit ei tea, igatahes mitte mina


Nüüd siis asi selge Suured tänud Sandule, Lilleriinile ja Juula2´le kes jagasid oma tarkust ja linkisid. Ei tea miks ma ise googlist ei otsinud - ju siis ei ole veel nii kodus netis nagu arvasin.

Igatahes olen nüüd targem!
hetty posted @ 18:51 - Link - kommentaarid (1)
Päikseline aga külm ilm.

Täna juttu palju ei tule ja üldse ei kirjuta käsitööst. Kõik tegemised alles pooleli.
Hoopis näitan pilte mida täna rabas jalutades tegin. Ilm on väga kena, ainult et külm ja sellepärast läksime sõbrannaga rappa jalutama. Seal oli nii kaunis.
Kõigepealt küsimus taimetarkadele: mis taim see on: lehed on nagu kanarbikul, aga õied on just nagu teistsugused. Tõin mõned oksakesed tuppa


Rabas on nad sellised


Kui keegi teab, andke teada.

Enne rappa jõudmist tervitasid meid
visa väike õitsev toomingas


kollased ülased


kaks maasikakest ka püüdsid päikest


ja kui palju ja kauneid kannikesi
Meie loodus on ikka väga kaunis praegu, midagi ei ole ütelda. Igal pool õied, õied, õied.
Ma armastan eestimaad igal aastaajal, olgu ta siis valge talv - kuigi jah seda pole nagu ammu näinud, aga küll ta varsti tuleb -, kevad tärkava loodusega, suvi kuldse päikese ja soojusega, mis sest, et vahest on ka jahe, ja sügis võrratu värvikirevusega. Sõbranna ütleb vahest, et tahaks soojale maale elama minna, aga mina ei vahetaks oma elupaika kohe mitte. Siin ei värise maa, ei ole suuri orkaane, ei uputa, ei purska vulkaanid. Nii kaunis väike, rahulik maa.

Vot täna siis sedasi.
Kohtumiseni
hetty posted @ 13:56 - Link - kommentaarid (5)
11 Mai 2008
Kaunis päev!

AITÄHH HEADE SOOVIDE EEST KOMMENTAARIDES!

Päev oli väga ilus, lilli ja päikest täis. Päikest ja sooja niipalju, et sai naha õhetama

Kikuliisi tehtud pakk minu emale


KIKULIIS - ema palus sind veelkord tänada selle armsa üllatuse eest! Ta oli nii uhke selle paki üle, et viis tööjuurde ja näitas kõikidele töökaaslastele, kes kiitsid eriti sinu maali ja seepi, mis lõhnas oivaliselt. Ja kõikidele tänastele külalistele näitas ka uhkusega oma emadepäeva üllatust.
Kui ausalt öelda, siis ei ole ma oma ema ammu nii õnnelikuna näinud. Tal on hea meel kui lapsed talle kinke teevad, aga see kink ületas kõike. Nii, et see oli ikka väga tore projekt.

Nii palju siis täna!
hetty posted @ 18:58 - Link - kommentaarid (3)
10 Mai 2008
KAUNIST EMADEPÄEVA!!!

hetty posted @ 21:03 - Link - kommentaarid (6)

45021 UUDISTAJAT.

TÄNAN TEID!
hetty posted @ 17:52 - Link - kommentaarid (3)
09 Mai 2008
Hei, hei!

Minu Üllatus Ema projekt on siis ühelpool, Irja100 ema sai ka minu tehtud paki kätte. Pakk ise siis selline


Lähedalt ka üks pilt


Kohtumiseni!
hetty posted @ 10:38 - Link - kommentaarid (2)
08 Mai 2008
MINU EMAL PAKK KÄES!

Täna hommikul oli mul kohe selline tunne, et ema saab täna paki kätte. Teades, et ema hommikul tööl on, mõtlesin, et helistan isale ja uurin veidi maad. Aga nagu ikka võttis telefoni vastu ema. Ütles, et isa ei saa rääkida, ta sõidab autoga, ise oli ta aga väga õhinal. Ma siis küsisin kuhu lähete, tema vastu, et postkontorisse, teda ootavat seal üks IMEPAKK. Lasksin siis neil sõita ja lõpetasin kõne öeldes, et pärast räägime siis. Ja kaua ei olnudki vaja ootata kui tuli kõne tagasi ja esimene lause mis ma kuulsin oli - sa igavene põrguline, ehmatad mind haigeks. Talle oli pakiteade tulnud juba eile ja ta pole terve öö magada saanud, sest pakisaatja talle täiesti tundmatu. Ja hirm närinud, et äkki on pomm. (Seda reaktsiooni on ka teised siin maininud) Sides öelnud siis postiülemale, et mis saab kui ma siin kohe paki lahti võtan, kas lendame mõlemad taeva-alla. Muidugi ülem - tuttav inimene ju - oli ka uudishimulik ja soovitanud tal kohe pakk lahti teha, tema tahtvat ka näha mis seal on. Ja oh üllatust ei olnudki pomm, vaid väga ilus ja armas pakk. Nii palju kui mulle nüüd meelde jäi siis oli seal - lillesibulad, küünlad kenas pakis, väga ilus maal, teepakk ja vist midagi magusat ka. Pühapäeval lähen talle külla ja teen pildi ka, sest KIKULIIS teatas, et tal jäi tegemata. Ma käskisin kõik ilusti koos hoida, eks siis saab näha täpsemalt mis seal oli. Ja no muidugi see rõõm mis läbi telefoni minuni jõudis, oli ikka väga suur ja üllatus täielik. Nii et meie mõlemad täname KIKULIISI selle armsa paki eest.
Igaljuhul oli see jälle üks tore koostegemine. Nii, et järgmine aasta jälle olen käsi.

Minu üllatusema peaks olema ka saanud paki kätte, sest posti teekonda vaadates on pakk väljastatud. Aga eks sellest kuuleb hiljam.

Juba mõnda aega mõlgutasin mõtteid, mida mina oma emale emadepäevaks viin. Tal on olemas minult igasugused kudumeid ja heegeldusi. Seekord võiks ju teha midagi teistsugust. Mõtlesin, mõtlesin ja välja mõtlesin. Pool eilset päeva ma siis fimotasin ja valmis sai kaunistatud purk, kus on sees väga hea ja tugeva aroomiga piparmünt ja pärlid.Suures tegemises jäi natuke mummusid üle kaja need läksid karpi teiste mummude juurde ootama ideed.

Seekord siis sedasi.

Kohtumiseni!
hetty posted @ 11:36 - Link - kommentaarid (3)
05 Mai 2008
Tere tuulist õhtut!

Kõigepealt vastan ROBIINA küsimusele kinnaste kohta: kootud on heegelniidist, täpselt ei teagi, aga arvan et oli Monika. Peale pesu jäid mõnusad pehmed ja kulumise kohta saab öelda alles siis kui augud sees , praegu pole küll aru saada, et oleks viledaks kulunud.

Möödunud nädalavahetusel käisin oma kooli - KOHTLA-NÕMME PÕHIKOOLI- 220 aasta juubelil. Igavesti vahva eeskava oli ja sain oma üllatuseks teada, et tore näitleja Üllar Saaremäe on ka sama kooli lõpetanud. Tema oli ka eeskava üks juhteKohale oli meie klassist tulnud peale minu veel ainult 2 poissi - kuidagi vähevõitu või mis.
Siin siis kolm õpilast ja klassijuhataja Linda AruNüüd siis ootame jälle 5 aastat, et taas kohtuda.

Käsitööst ka veidi. Valmis sai väikesele Tõnisele mütsEma tellis suvist mütsi, aga et oleks kõrvad kaetud ja saaks tuulise ilmaga pähe panna.
Peas kaNiipalju siis täna.
Kohtumiseni edaspidi
hetty posted @ 20:02 - Link - kommentaarid (3)
266139 uudistajat