Vanaema Hettykas
Vanaema Hettykas
Kõige rohkem meeldib kududa ja heegeldada.
25 Juuli 2011
Tere!!!

Täna ei eputa ma enda tehtud "tööga" või kui siis hästi natuke.

Täna 31 aastat tagasi sündis mul tütar ja siis täna sain ma veel üks kord vanaemaks. Ilmavalgust nägi pojatütar.Nii nagu olen ma aidanud siia ilma tütre 2 poega, nii aitasin ka selle väikese piiga ilmale. See tunne on kirjeldamatu kui osaled selles protsessid ja saad selle alles sündinud lapsekese oma kättele võtta. Igatahes on see väga hea tunne.
Kõik kolm on sündinud Tartus, 2 esimest vanas kliinikus ja tänane tibu juba uues, väga valges ja avaras haiglas. Ämmaemandad ja õded on meil alati olnud toredad- suured tänud neile ja palju, palju pisikesi neile edaspidi.

Siia lõppu tahaksin lisada ühe mõtte: Mind on imelikult vaadatud kui räägin, et olen haiglas sünnitusel juures olnud. Esimene küsimus on, et kus siis isa on või, et miks isa ei ole oma lapse sünni juures. Ja nagu halvustavalt suhtutakse sellesse, et isa ei ole haiglas naise ja lapse juures.( Ei kannata ära seda olukorda välja või on äpu vend!!! või hoopis hoolimatu) Miks nii? Muidugi ei taha ma väita, et isa ei tohiks juurde minna kui ta seda tahab, aga ma tahan öelda, et kaasa on lubatud võtta TUGIISIK olgu ta siis kes tahes. Aga mina mõtlen hoopis sellest, et kas alati on mehest abi???? Teinekord on võibolla naisest - eriti veel vanemast naisest, kes on ise juba sünnitanud ja teab seda kuidas ja kustkohast aidata - rohkem abi sünnitajale. Selle otsuse teevad siiski tulevased vanemad ise, kes tugiisikuks on, kui see nende meelest üleüldse vajalik on.

Siit ka siis minu küsimus - miks on levinud arvamus, et sünnitusel peab juures olema just isa?

Tänane jutt sain nüüd küll väga kauge kudumisest, heegeldamisest ja igasugusest käsitööst. Palun vabandust kui see kellelegi ei meeldi, aga ma pidin lihtsalt selle asja välja rääkima, sest see on kogunenud mu hinge 6 aasta jooksul ja ta tahtis välja saada.
Edaspidi püüan ikka rohkem käsitööd näidata.

Ilusat õhtut kõigile!

hetty posted @ 18:41 - Link - kommentaarid (21)
08 Juuli 2011
Tere taas!!

Nupud, nupud ja palju nuppe.
Mulle ei meeldi teha asju, mida ma ei oska ja mis sellepärast välja ei tule. Üldiselt olen ma vältinud siiamaani nupude tegemist, aga peale Käsitöömanjakkide kokkusaamist sai selgeks, et kõige keerulisemana tundunud asi on siiski väga lihtne. Kaisukas õpetas seal nuppude tegemist - - talle selle eest. Nüüd siis sai kohe küllalt tehtud.

Kõige pealt harjutamiseks kampsun, selline kerge ja õhukeja siis natuke suurem asi - sallnatuke lähemalt kaNende kahe peale kulus 2 tokki maavillast lõnga ja natuke lisaks punast ja oran˛i lõnga salli otstesse. Kampsuni kudusin varrastega 2,5 ja salli 4,0. Salli mõõdud on 170cm*80cm. Salli saab endale mu ristiema.

Veel heegeldasin ka natuke

üks hästi palava päeva pluusja tuunikaMinu puhul on üks tüütu asi - lähen poodi ja ostan lõnga või heegelniiti, mõtlemata mida ma temast teen ja kui palju seda vaja võiks minna. Alati tuleb puudu ja kui siis ostma minna, on tavaline asi see, et samasugust värvi ei ole kusagilt saada. Peaks ikka natuke ette planeerina ja paraja koguse ostma. Aga noh teada värk, et lõngapoes kaob ära igasugune taju ja ratsionaalne mõtlemine. On ju nii..

Nõndaks - niipalju siis sellel korral!

Ilusat suve teile!!!!

hetty posted @ 09:25 - Link - kommentaarid (7)
266631 uudistajat