Vanaema Hettykas
Vanaema Hettykas
Kõige rohkem meeldib kududa ja heegeldada.
23 Juuli 2007
Nii-ih, mina ka IT suvepäevadelt kodus tagasi!!

Just jõudsin pool tundi tagasi. Meie jõudsime Hiiumaale viimase praamiga reede õhtu ja kell pool 2 olime sündmuskohal. Tintsiku abikaasa oli nii kena ja näitas autoga tuld, et ikka saaksin oma telgi üles koos noorte abiga. Mis ka väga hästi õnnestus. Enne mind oli seal juba 3-4 telki üleval. Aga nüüd sai nalja ka - räägin enne ära kui Maali26 koju jõuab. Kui ma telgi olin üles saanud läks Tintsiku pere ära ja ma hakkasin siis omale pesa tegema ja asju sisse sättima, väga pime ei olnud ja tahtsin ikka kõik ära teha. Aga öises vaikuses iga krabin ja lukutõmme oli väga vali, ise ka sain aru. Ja siis käratati kusagilt: " Kas saab ükskord magama või ei!" Oh, ma kohe ehmatasin jätsin kõik sinna paika ja pugesin magamiskotti. Ise mõtlesin, et jube käre mammi kõrval. Aga noh mis siis ikka, kui magama siis magama. Hommikul ärgates oli Mannu (tema telk oli kaugemal, tähendab tema kui kurjustanud minuga) oma perega juba liikval, ronisin ka siis välja, et uurida, keda ma öösel segasin. Varsti roniski Maali26 oma telgist välja, aga see oli ülejärgmine telk minust. Noh teda ma ka ju ei oleks tohtinud segada. Ja siis mis välja tuli - tema lapsed magasid minu kõrval eraldi telgis ja need jutustasid siis veel kui ma kohale jõudsin ning see magama sundimise käsk oli hoopis lastele mõeldud ja mina arvasin, et mulle. Nii, et hirmul on ikka vahest eriti suured silmad ja ara verega nagu ma olen, oli see hirm mu ikka eriti suur.
Vot selline naljakas lugu juhtus minuga.

Tore oli koos olla ja juttu ajada, orjenteeruda ja vaadata mida teised teevad.
Väikestel lastel oli eriti tore seal olla, sai mööda suurt õue ringi sibada.
Koht meeldis mulle väga.

Ja, et pühapäeva lõunast olin ma seal üksipäini, siis võtsin sellest rahust ja vaikusest kõik. Muidugi ei saanud ma ka siis ilma üllatusteta. Läksin jalutama ja kujutage ette, ma oskasin ära eksida. Tuulasin paar tundi ringi, enne kui õige koha jälle üles leidsin. No mis teha, minuga ikka juhtub ja ma lohutasin end sellega, et see saar ei ole nüüd nii suur ka.
Pilte mul pole, aga teised tegid usinasti.

Tänan Tintsikut ja ta peret toreda sõidu eest ja Tripsu vastuvõttu eest.

Muide ma ootan juba järgmise aasta suvepäevi - kas teie ka!!! Kus neid peaks küll pidama?
Järgmise korrani.
hetty posted @ 11:24 - Link - kommentaarid (8)
13 Juuli 2007
7 FAKTI.

Leili33 andis kirjakorra:

1. Varsti 50, aga seda ei tunne ja minu jaoks ei ole elu mitte läbi vaid alles algab.
2. Armastan oma kassi ja tema mind.
3. Austan kellaajast ja lubadustest kinnipidajaid, sest ise teen seda ja kui ei õnnestu siis annan alati teada ootajale.
4. Olen tihti ideede algataja, aga edasi arendamine on vahest küsitav. See tähendab tüdinen kiiresti. Kui see on seotud teiste inimestega siis pean ennast kõvasti sundima, et idee saaks teostatud.
5. Ei raiska kunagi aega seebikate vaatamisele ja ei saa aru neist kes seda teevad, aga see minu viga.
6. Enne und ei tule kui on lahendatud mõni ristsõna.
7. Naeratan alati ja meeldib kui teised ka seda teevad.

Sellised faktid tulid meelde.

KIIKSUD

* Söögitegemine on minu jaoks sunnitöö. Üldse ei teeks, kui ei läheks kõht tühjaks. Õnneks olen nüüd tihti üksi ja ei pea palju tegema. Kuid kuiva toidu näksimist ka ei armasta.
Selle eest umbes 25 aastat abielu algusest keetsin ja küpsetasin oludesunnil usinalt, ei saanud ju peret nälga jätta.
*Nõudepesemine käib kindlalt hommikul kohe peale kohvi joomist. Kui jääb tegemata siis täna ei pesegi.
*Tubade koristamisel ei ole mingi puhtusefriik. Koristan siis kui tolm segama hakkab. Ka see töö peab olema tehtud hommiku poole. Ja kuna ei ole sodi tegijaid siis ei ole ka vaja tihti koristada.
*Ja ma ei saa aru, miks ei ole asjad seal kuhu ma nad pannud olen. Olgu see siis eile või aasta eest. Kes neid liigutab - äkki kratid.

*Käsitööga seotud kiiks: kui teen kellelegi midagi siis mõtlen alati sellest inimesest ja nii saavad nagu minu mõtted ja soovid sellesse tööse pandud. Kui on võõras, siis mõtlen milline see inimene olla võiks. Seda ma muidugi ei tea, kas mu ettekujutus ka õigeks osutub, aga siiski hea on nii mõtelda.
*Autoga meeldib sõita aeglaselt ( 60-70km/t) ja nautida tee kulgemist hea muusika saatel. Sellepärast ei saa aru kihutajatest, kes otsivad riske.

*Muudest kiiksudest on vist kõige suurem kiiks see, et ma ei SALLI alkoholiga liialdavaid inimesi. Sest alati küsin ma endalt, kas selleks on vaja kuu aega rasket tööd teha, et siis see raha kurgust alla valada. Aga noh, see minu veidrus.

Sellised kiiksud tulid praegu meelde. Eks neid ole veelgi ja kindlasti mis minu jaoks on täiesti normaalne on mõne teisejaoks väga suur kiiks.

Ja kui seda juttu siin kokku võtta siis olen ma ikka üks mugav inimene. Aga miks mitte olla kui seda lastakse ja nii ka saab. Seegi ju kiiks .

Edasi kiiksutavad ja faktitavad need kellel see veel tegemata.
Jõudu teile.
hetty posted @ 14:19 - Link - kommentaarid
Hei, hei!!


Mul oli 10. juuli kahekordselt rõõmus päev. Sain kohe kaks pakki, nagu sünnipäev kohe. Esimene pakk oli Luiselottelt värvivahetus PAKK. Väga ilus ja armas pakk. Natuke lähemalt lõngad ja heegelniidid ja laelad ka. Luiselotte tahab mulle ikka pärlipisiku saata. Nii palju ilusaid helmeid ja valmis pärlid ka. Ning need roosid, oh mul pole sõnu, lihtsalt võrratud. Nende pärlite kohta ütles tütar, et need on kohe loodud mu uue kleidi - ei ole veel valmis, aga riie on juba olemas - juurde. Nii, et suured Luiselottele veel kord.

Teine pakk oli, aga tellitud Palumaiu käest, tädimehele juubeliks SUSSID. Täitsa teemakohased, sest ta mängib korvpalli ja käib kalal ja sussidel ka pall ja kala peal. Igavseti vahvad igaljuhul. Ja kui pehmed, issver, nagu sulgede peal kõnniks. Suured, suured
ka Sulle Palumaiu, ma igati nende üle.

Natuke nalja ka - ma nimelt sain eile uue pakkiteate värvipakkile, ei tea kas Luiselotte saatis uue pakki või mis. Läheks õige järgi ja nõuaks pakki teate vastu.

Nii, ongi tänaseks kõik!
Kaunist päevajätku kõigile
hetty posted @ 10:45 - Link - kommentaarid (3)
09 Juuli 2007
Tere taas!

Ei ole ammu siia midagi kirjutanud. TÜTREPOEG on mul selle suve sisustaja. Veidi ikka saab näputööd ka teha, et ei unustaks ära kuidas vardad ja heegelnõel välja näevad.

Värvivahetus projekti võin ka omalt poolt lõppenuks lugeda, sest Saki on PAKI kätte saanud. KOTT JA SELLE SISU ka veel. Tore, et meeldis. Nuputamist nõudis, aga tore oli teha.

Järgmise postituse teen siis kui omal pakk käes ja ma arvan, et see on õige pea, sest ootab vist juba.

Ilusat suve ja palju
kõigile!
Järgmise korrani!
hetty posted @ 09:40 - Link - kommentaarid (4)
266328 uudistajat