Vanaema Hettykas
Vanaema Hettykas
Kõige rohkem meeldib kududa ja heegeldada.
18 Jaanuar 2008
Ilusat reede õhtut!

Oh ma ei tea kohe kummale poole kummardada, aga ma tänan kõiki heade soovide eest. Nii armas oli lugeda teie kommentaare. Kui mees tänaöösel koju jõuab ja tal aega on siis nädalavahetusel näitan talle ka. TE OLETE KÕIK VÄGA ARMSAD - AITÄHH veelkord.

Selle nädala panus valmivasse LAPITEKKI on siis selline. Hästi vahva on neid lappe teha - tund ja lapp, tund ja lapp ja nii muudkui aga edasi. Ma pole siiani ühtegi suurt tekki julgenud ette võtta, alati kartsin, et ei saa nende lappidega hakkama. Muidugi vara on veel hõisata, alguse asi alles. Aga hea on ka see, et vahepeal on veel vaja, just vaja kirja sai ju end ise pandud, ka teisi koostegemise asju teha ja nii ei lähe ainult lappide tegemine igavaks.

Ega siis midagi, tänaseks kõik.

Kena õhtu jätku!
hetty posted @ 20:11 - Link - kommentaarid (2)
17 Jaanuar 2008
Tere taas!

Täna tuleb käsitööst juttu vähe, ainult nii palju, et võõrale mehele on omatehtud kink valmis. Juurde tuleb veel poest veidi juurede osta. Kõik muud ühistegemised on alles pooleli.

Hoopis tahan teha juttu sellest, et meil väike tähtpäev täna. Nimel täna 32 aastat tagasi matsin maha oma neiupõlvenime ja minust sai isehakkanud Juurik. Kohe ise ka ei usu, et nii palju aastaid juba möödas on. Et sellel ajal ei teadnud veel keegi digi-asjandusest midagi siis proovisin täna ühest vanast fotost teha mingit pilti, et viletsat aimu saada millised me siis välja nägime. Olime siis sellised

Kuidagi kohmetunud ja ehmatanud oleme ikka küll, aga eks see oli ikka jube asi küll. Kõikide ees seista ja kuulata mida Paide Perekonnaseisuametnik meile luges. Ja ega ei saanud aru siis küll ja ei mäleta tänagi sellest jutust midagi.
Aga meeles on see, et ilm oli ikka tõeliselt talvine, lumehanged olid kõrged, teed tuli hommikul lahti lükata ja külma oli -20 kraadi. Ja vaata aknast välja, mis täna on - muru rohetab, lund pole kusagil ja + kraadid on kah veel tagatipuks.
Veel tuleb meelde üks koomiline seik: peigmees töötas sellel ajal farmis, ajas traktoriga sõnnikut välja. Registreerimise aeg kell 14.00 päeval. Aga osakonna juhataja tuli kella 11 ajal meile ja tahtis, et mees läheks teeks ikka enne oma töö ära - selle abiellumisega ei pidavat nii kiire kah nüüd olema. Aivar ütles, et mul juba lips ees ja ülikond seljas, ei ma tule kuhugi. Proua osakonnajuhataja vihastas ja lubas tööluusi kirja panna. Aga noh ega sellise asja eest ikka tööluusi panda ja nii pääses ka peig sellest karistusest, aga sai hoopis suurema karistuse - nimelt minu Aga ega oma pulmapeost rohkemat ei mäleta küll. See vist ongi selline asi, et oma pulmas olla ei taheta, aga teiste pulmas jälle iiglama vahva.
Ja mis siis tänaseks on saanud. Näeme välja sellised

Parajalt ümarad ja veidike ka hallid, aga endiselt ilusad . Lapsed on suureks kasvatatud, lapselapsed sirguvad. Tööd on tehtud, raha on teenitud ja kulutatud. Närveeritud ja muretsetud, kordaminekutest ja õnnestumistest on rõõmu tuntud. Ühesõnaga - kõike on olnud, tasakaal on valitsenud.
Nüüd ei jää muud üle kui edasi minna ja võtta elult vastu kõike seda mis elul pakkuda on - seda ikka rõõmu, lusti ja optimismiga.

Jääme siis ootama ja vaatama mis tuleb.

Järgmine kord siis käsitööst jälle.
Kohtumiseni!
hetty posted @ 12:26 - Link - kommentaarid (38)
12 Jaanuar 2008
TERE!

Täna olid koos Järvakad Türil!


Nagu näha käis seebi viltimine. Siin siis ka valmis tööd

neist on minu omad sellised


Drex näitas ka oma pärlitöid, mis panid aina ahetama, sest oma silmaga ehedalt näha on nad ikka võrratult ilusad.
Järgmisel kokkusaamisel lubaski Drex kõiki, kellel veel huvi pärlite vastu pole - näituseks mina - pärliusku pöörata . No ootame ja vaatame.

Oli jälle üks ilus ja mõnus päev.

Aitähh kõigile, kes võtsid vaevaks kohale tulle - teiega oli tore koos olla!

KOHTUME TAAS!
hetty posted @ 15:35 - Link - kommentaarid (3)
11 Jaanuar 2008
Tere taas!

Valmis on saanud järjekordne partii tekki lappe. Selline peaks hakkama välja nägema siis mu tekki SÜDA
On teised küll veel viimistelmata, aga kuna nädal saab otsa, siis panin kiiresti üles, et graafikus olla.

Homme aga Türile Järvakate kokkusaamisele. Näis, mis siis valmis teeme - vildime seepe muidugi. Mulle hakkas see igaljuhul meeldima. Saab veel mõned uued õpetussõnad Thea1-lt ja kordame vanu nõkse.

Ilusat õhtut kõigile!
hetty posted @ 20:22 - Link - kommentaarid (1)
07 Jaanuar 2008
Jaanuar - valge kui lumi!

Ja tõesti ongi valge. Lumi täitsa ise sadas kohe , aga noh ilmateade oskab alati kõik ilusa ära rikkuda, lubas sula ja sooja ilma.
Minul ka valge valmis. Ideede kohalt juba vana laul, sain siit - Ahvkutsikalt. Tänud talle , huvitav oli sellegipoolest kududa.
KAELUS-SALL
Lõng - ALIZE cashmira. Kulus 1,5 tokki ja vardad 3.

Selline siis täna.
Tahtsin kirjutada head õhtut, aga võtta näpust - kell juba üle südaöö.

Head ööd siis!
hetty posted @ 22:02 - Link - kommentaarid (12)
03 Jaanuar 2008
Tere kõigile!

Aasta algab tegusalt. Kuna on juba esimestel päevadel end paljudesse ühistegemistesse munsterdatud, siis tuleb ju kohe tööle hakkata. Ei ole siin laiselda midagi. Nii kui Eria tekki tegemise välja kuulutas, hakkasin heegeldama. Ja nüüd on mul vaja VEEL AINULT 94 lappi teha. Siin siis MU ESIMESED lapid reas. Mul ikka plaan ka paberil, et oleks siht silmade ees.
Nüüd aga tööle, tööle - ei ole mahti arvutit vahti

Pool valget asja ka valmis!

Järgmise korrani!
hetty posted @ 14:23 - Link - kommentaarid (3)
266713 uudistajat