Vanaema Hettykas
Vanaema Hettykas
Kõige rohkem meeldib kududa ja heegeldada.
31 Detsember 2010
hetty posted @ 13:05 - Link - kommentaarid (10)
24 Detsember 2010
Tere kõigile!

Ongi jõulud käes, ilusad ja lumised! Natuke tuuline, lubatakse tuisku ja tormi jälle, aga loodan, et mitte täna õhtu, sest tahaks minna surnuaega. Mulle meeldib küünlatuledes kalmistu.

Selleks aastaks on siis käsitööd tehtud ja viimane töö, mille valmis sain, on poja naisele tehtud kamsunSoovis suurt ja kohevat. Proovisin esimest korda ka raglaanlõiget, ei olnudki nii keeruline kui algul kartsin. Kasutatud on Angora lõnga ja vardad 2,5. Rinnale tegin lillekesest prossi kahSeljas jäi pilt tegemata, kahju muidugi.

Vaatasin ühel päeval oma albumeid ja leidsin ühe toreda paariaasta taguse pildi ja sellega soovin kõikidele postituse külastajaileSee lumes möllav kutsu on tänaseks kasvanud suureks ja tõeliseks koduvalvuriks

Kõike kaunist teile kõigile!!!
hetty posted @ 10:13 - Link - kommentaarid (3)
18 Detsember 2010
Tere tuulist õhtut!!

Täna on ilm jälle tuuline, aknataga kolistab mis hirmus, ei tea kas tahab tuppa sooja tulla või mis. Loodan et kõik inimesed on toas soojas. Ühel päeval võtsin pildipeale meie rõdu serval kõrguva lumehangeTänaseks on ta veel suurem ja veel rohkem longu vajunud. Kui nüüd alla kukkub siis on rõdu ääreni lund täis.

Valmis sai taas jõuludeks paar asjakest oma väiksetele tibidele. Nad jõuluvana juba ammu ei usu, selle pärast andsin asjad täna üle, et saaksid jõulupeole minna ja natuke eputada ehk.

Kristel sai fuksiaroosa - tema lemmikvärv on roosa - mustika koekirjas boolero.Mustika koekirja meeldib mulle kududa, lõnga kulub küll natuke rohkem, aga on selline vahva veniv kude.

Carmen sai rohelise, mis on tema lemmikvärv.Selle boolero idee sain Osinka foorumist

See on üks vahva foorum. Ma küll venekeeles räägin ja saan aru, aga lugemine on väga vaevaline - enne kui õpetuse lõppu jõuan on algus meelest läinud . Kuid sellegi poolest olen ma sealt palju ideid saanud. Kui on avalikustatud mustrid, siis on väga hea, aga kui ei siis uurin pilte ja teen piltide järgi. Selle eest tänud sealsetele naistele.

Nüüd on vaja valmis saada veel pooleli olev kampsun ja ühes eelmises postituses näidatud komplekt mütsist, sallist ja sõrmikutest. Tellimus tuli telefoni teel, sooviga täpselt samasugune teha. Loodan, et jõuan selle aasta sees veel valmis, sest uuel aastal on uued plaanid.

Aitab nüüd küll lobisemisest

Ilusat õhtut kõigile ja tegusat jõulude ootust!
hetty posted @ 19:25 - Link - kommentaarid (4)
04 Detsember 2010
Tere!

Valmis sai selle aasta viimane koostegemise asi - sügisvärvides kampsunEtte volangile lisasin natuke nööpe, need rohkem ilupärastKootud on maavillasest ja lisatud on oran˛ Angora. Kudumist alustasin ühest varukast ja lõpetasin teise varukaga. Lisasin siis allääre ja kaeluse.

Juba varem tellis väimees endale lumivalge kampsuni. Tellija soov on seaduseks, tütar küsis küll minu käest, kuidas seda pesta, et sama valge ka edaspidi oleks, mille peale mees ütles, et ma ei määri kampsi ära. Eks näis siis. Pildi tegi tütar kui mehe pildile püüdis.Sünnipäev küll juba ammu möödas, aga näitan siiski. Malahiidist olen ma unistanud juba väga kaua ja nüüd täitus üks mu unistusi. Mees oli novembri alguses Uuralite taga reisil ja tagasi tulles ütles, et ta ise kaevas mägedest välja sellised kivid. Ma usun seda küll Mulle väga meeldivad.


Niipalju siis seekord.
Kohtumiseni!
hetty posted @ 20:08 - Link - kommentaarid (8)
266331 uudistajat