Vanaema Hettykas
Vanaema Hettykas
Kõige rohkem meeldib kududa ja heegeldada.
30 Detsember 2009PEAGI LÄHEB VALLA UUE AASTA VÄRAV,
AASTA TÕOTAB TULLA ÕNNELIK JA SÄRAV!!!!!!
hetty posted @ 18:04 - Link - kommentaarid (5)
23 Detsember 2009
KALLID SÕBRADJÕULUÕHTU TÄHESÄRAS
AVANEGU ÕNNE VÄRAV
ET TE SALAJASED SOOVID
IGATSUSE TAGAHOOVID
LEIAKS LÄBI ÕNNEKAARE
OMA UNISTUSTE SAARE!

ILUSAID LUMISEID PÜHI TEILE KÕIGILE!!!!
hetty posted @ 07:44 - Link - kommentaarid (7)
21 Detsember 2009
Tere kaunist talve õhtut!!!!

Kuna jõuludeks on kõik ettevalmistused tehtud ja võtsin endale nüüd veidi puhkust siis mõtlesin, et kirjutan natuke kilpside tegemisest.

Quote:
mulle meeldivad kilpkonnad paluksin õpetust teeksin enda poistele ka!


Šnitti võtsin 1995a. juuni ILUTEGIJAST. Seal on muidugi kilpkonn palju väiksem, aga põhimõtteliset on samasugune. Kui nüüd kellelgi seda ajakirja ei ole siis on tegevusjuhend järgmine:

Vaja läheb riiet, lõnga ja vatiini.
Kõigepealt lõigata riidest välja 2 ketast läbimõõduga 28cm ja 31cm. Suurem ketas jagada neljaks ja õmmelda sisse neli 1cm sügavust volti (alusta õmblemist servast suunaga keskele, servast 1cm ja keskelt 0 cm.)
Õmble pooled kokku ja täida vatiiniga ( mina kasutasin vatiinijääke, mida eelnevalt peeneks näppisin). Padja kumer pool jääb seljapooleks. Nüüd heegeldada kuusnurkseid motiive 19 tükki. Värvi võid ise valida. Lõpuks heegelda kõik motiivid külgi pidi kokku. Kinnita padja külge. Nüüd tee pea, jalad ja saba - heegelda ringselt kinnissilmustega. Toppida täis ja õmmeda padja külge. Silmad, suu ja küüned jällegi tikkida.

Silmadeks kasutasin nööpe ( natuke suuremale valgele nööbile panin peale veidike väiksema tumesinise nööbi ja õmblesin heledama niidiga peakülge 2 nööpi korraga). Muidugi võib kasutada ka kaubandusest saadavaid silmi. Suu ja silmad tegin siis kui pea oli saavutanud vastava jämeduse - pärast on väga ebamugav tikkida. Kui silmnägemine tehtud siis heegeldasin kaela edasi. Ja kuna kõigi eelduse kohaselt nende patjadega sõidetakse mööda põrandat siis on mul kilpside kõhupool tehtud 2 kordsest riidest. Hea oleks kasutada kõhualla nahka või midagi muud tugevamat asja, aga mul sellist ei olnud.
Sedasi saabki kilpsi valmis Toredat meisterdamist teile!!!!!

hetty posted @ 16:33 - Link - kommentaarid (5)
17 Detsember 2009
Terekest!!!!

Minul oli täna tore päev! Hommikul läksin postkontorisse, et oma väikestele pudinatele jõulukingid ära saata ja oh üllatust mind ennset ootas seal ka pakk. See oli KissultNii armas punane. Suure tänud sulle kulla Kissuke

Ning ka minu tehtud pakk jõudis kenasti UuekeseniSellega võib siis taas lõppenuks lugeda ühe toreda koostegemise. Tänud Susale vahva projekti eest!!!!!

hetty posted @ 16:45 - Link - kommentaarid (7)
14 Detsember 2009
Tere taas!!!

Täna oli ilus talve ilm, lund küll veidi vähe, aga selle-eest päike paistis ja külma oli ka.

Nüüd on siis jõuluvana kott täidetud ja võin hakata jõulumeeleolu kasvatama.

Viimased valminud asjad:

kolmele noormehele kaelussallid

Kahele poisile pidi kindlasti olema Pikne Mcqueen ja kindlasti sinist värvi ja kolmandal siis lemmikuks Ämblikmees. Pildid on peale tikitud villase lõngaga ja silmustikandis. Tikkisin enne viimistlemist st. enne pesemist. Kuna lõng on akrüül siis ei pressinud, sest kurb kogemus on see, et triikraud ei mõju just hästi akrüülile. Arüüli - CAPRICE -kasutasin sellepärast, et lastele ei meeldi lambavill - pidid kõditama ja kare olema. Tikkimis mustrid on võetud ristpiste lehtedelt, mida Lilianake lahkelt jagas. Tänud talle selle eest!!!!

PeavõrudKaks on eelpainutatud traadil - enne olid nad kaelakeed - ja kolmas on traadile aetud helmed.

Ja ei saanud ma ju ka ennast ilma jätta Mul on sellel aastal helmestest kuusk toasKuusk on väike, sest helmed said otsa, aga armas sellegi poolest.
Ning kuusealla on päkapikud pakid ka juba ära pannud


Selleks korraks siis kõik!!hetty posted @ 14:09 - Link - kommentaarid (7)
09 Detsember 2009
Tere!

Oi kui palju aega on möödas viimasest postitusest - ei tea küll kuhu see aeg on kadunud
Nüüd on siis vanaema kohustused natukeseks ajaks möödas ja jõuluvanakoti täitjal saab juba pool kotti ka täis, pool veel täitmisel .
Panen siis siia need pool, mis valmis on:

Et mu kaks kõige nooremat armastavad telekat vaadata nina vastu televiisorit, siis mõtlesin, et äkki saab nad natuke ekraanist kaugemale kui teha neile istumispadjad - kilpsidKilpside mõõdud on 47*47 cm ja kõrgus maast 20cm. Kilp, pea, jalad ja saba on heegeldatud erinevatest lõngadest, õigemini lõngajääkidest. Padja õmblesin linasesegusest kangast ja täitsin vatiini jääkidega. Näppisin vatiini nii et sõrmed hellad Tegin ilma õpetuseta pildi järgi.

Nüüd jääb loota, et nendel ikka istutakse ja vaadatakse televiisorit.

Pesulõksukott sai ka prooviks valmis tehtud, sest ühes kodus on see just puudu.Tuli selline lihtne ja taas millalgi ostetud puuvillastest lõngadest, millel etikett ära kadunud.

Ja kaks väikest neidu saavad heegeldatud sussidSusse pidi alati vaja olema Ja ühtlasi saan kaks sussipaari koos heegeldamisele lisada, nii et kaks kärbest ühekorraga.

Sellised tegemised siis praeguseks. Mõned asjad veel viimistleda ja kaunistada ning pildistada ja siis võivad jõulud tulla.

Jõulupakk kaasisetegijale on valmis ja juba peaaegu pakitud ka, aga posti panen vast reedel - et ikka jõuludele lähemal oleks kättesaamise päev.

Sedasi siis seekord. Olge ikka mõnusad ja hoidke ennast ning ärge haigeks jääge ja kes juba tõbised saage ruttu terveks, sest jõulud tulevad varsti!!!!

Kaunist jõuluootust kõigile!
hetty posted @ 12:54 - Link - kommentaarid (10)
266715 uudistajat