Vanaema Hettykas
Vanaema Hettykas
Kõige rohkem meeldib kududa ja heegeldada.
31 Detsember 2007
OHOO JA PIRRAKI!

Ja ongi uus aasta käes!
Meile saabus ta ikka kohe VÄIKESE LUMEGA, maa on kaetud õhukese SÜÜTU, PUHTA lumevaibaga. Aga siin juba on ESIMESTE JÄLGEDEGA. See on ikka vahva,et maa valgeks sai ja väike lootus südames on, et äkki jääbki nüüd talve moodi.
Ja siin siis nii ta tuligi UUS AASTA.

KALLID ISETEGIJA JA KÜLALISED!

KÕIKIDE SOOVIDE JA UNISTUSTE TÄITUMIST NING, ET NÄPUD TEGUTSEKSID JA PEA UUSI IDEID VÄLJA MÕTLEKS!
hetty posted @ 23:09 - Link - kommentaarid (16)
30 Detsember 2007
JÄÄNUD VEEL ÜKS PÄEV

Ongi veel üks päev jäänud seda aastat. Alles oli aastavahetus ja jaanid ning juba jälle aastavahetus, ei tea küll kuhu sellel ajal nii kiire on . Aga tegelikult oli ikka huvitav ja põnev aasta küll. Mis siis toimus?
1. Sai reisil käidud Venemaal ja Rootsis. Täielikult kontrastsed maad, aga koju tulles leidsin ikkagi, et koht kus mina elan on kõige ilusam ja armsam.
2. Vanem POEG lõpetas jälle ühe kooli. Mul lugemine sassi läinud mitmenda.
3. Suvel olin mitu kuud Emajõe Ateena elanik. Sai paaril korral Tartu isetegijatega kohtuda - need olid toredad hetked.
4. Sain neljandat korda VANAEMAKS - nii vahva!
5. Sellel aastal siis keeras minu eluraamat 50-nda lehekülje, mida tähistasime koos VENNAGA.
Tema siis sündinud minuga ühel päeval ainult 10 aastat hiljem. Üks PEREPILT ka, kus mu vanemad ja õed -vennadki.
6. Kõigele krooniks sai hästi palju käsitööd teha. Aga, et seda on nii palju ja kõiki üles lugeda ei jõua, siis saab vaadata SIIT. Seal ka saadud kingid vahetusprojektidest, nii et kõik ikka ei ole minu tehtud. Tänud tegijatele. Selle aasta käsitöö tegemistest on pooleli prantsuse topike ja veel pole alustanudki kampsuni kudumist mille Mercar välja käis. Selle eest mulle häbi, häbi

Selline aasta siis. Mina olen igaljuhul temaga täitsa rahul ja ei kurda üldse mitte millegi üle.
Aga muidugi ei tähenda see rahulolu seda, et uus, muide ROTI-aasta, ei peaks tulema veel parem ja huvitavam.

KALLID KAASTEGIJAD! HEAD VANA-AASTA LÕPPU TEILE NING TEIE PEREDELE!!! NÄEME UUEL AASTAL JÄLLE!!!!!
hetty posted @ 20:54 - Link - kommentaarid (10)
24 Detsember 2007


INGEL TAEVAST ALLA LASKUS
PIPARKOOKE TÄIS TAL TASKUD
PÄKAPIKUD NÄGID SEDA
RÕÕMSALT TERVITASID TEDA
"VÕTKE PÜHADEKS TE KRINGEL"
ÜTLES RÕÕMSAMEELNE INGEL

KALLID ISETEGIJAD!
KAUNEID JA RAHULIKKE JÕULE TEILE KÕIGILE!!!!
hetty posted @ 15:35 - Link - kommentaarid (17)
20 Detsember 2007
KINGISADU 3

Nii, nii nüüd saab päkapikka oma meisterdamise toa selleks aastaks kinni panna. Kõigile, kellele oli vaja kinke teha sai nüüd tehtud. Viimase kingi lõpetas päkapikk eile öösi kell pool kaks ja oli õnnelik ning rahul, et kõige suurema asja sai lõpuks valmis. See SALL läheb siis tütre kingikotti. Ei olnud ju eriti keeruline, aga et idee tuli 2 päeva tagasi siis läks veidi kiireks jah.
Proovisin ka järgi teha TISSIPADJA, aga ma mitte ei heegeldanud seda, vaid kudusin ja tegin mitu korda ringi kuna ei olnud mulle ikka meelejärgi, kuigi jah jätab ta isegi nüüd veel veidi soovida. Miks ma rahul ei ole, ei oska isegi ütelda. MÕeldud on ta mu rekkamehele, huvitav, kas talle meeldib ka, ei tea, aga näeme siis kui koju jõuab.

Sedasi siis, kuidagi tühi tunne on, kõik on justkui valmis, aga niisama ei tahaks nagu istuda ka. Homme veel veidi koristada tube - ikkagi Toomapäev - tuleb Tahmatoomas kellegi uksetaha viia (kontrollige ikka oma uksetaguseid homme) ja siis ongi kõik jõulude tulekuks valmis.

Egas siis midagi, naudin seda ootuse aega ja NAUTIGE TEIE KA NING OLGE IKKA MÕNUSAD!!
hetty posted @ 19:30 - Link - kommentaarid (5)
17 Detsember 2007
KINGISADU 2

Laseme siis aga kinkidel edasi sadada. Mul on kaks väikest printsessi ja neile tegin peaaegu sarnased kingid, ainult värvid on erinevad. KOTT JA KÄEKETT nooremale printsessile Carmenile. Kuna talle meeldivad kõik värvis ja tema lemmik mänguasi on vanaisa suur traktor või auto, siis arvasin, et veidi preililikust ei teeks paha. KOTT JA KÄEKETT vanemale printsessile Kristelile - tema lemmikvärv on roosa ja ta ise ka kui Barby, siis ei olnud mul muud valikut kui roosa ikka.
Ja kui ma juba sellel aastal pajalapide lainel olen siis veel ühed PAJALAPID sõbrannale. Ja jällegi tänud ideede autoritele .
Veel on paar asja pooleli, lasen aga kiiresti varrastel käia, ehk jõuan õigeks ajaks valmis.

Kohtumiseni järgmisel korral
hetty posted @ 20:34 - Link - kommentaarid (5)
15 Detsember 2007
KINGISADU 1

Jõulud lähenevad kosmilise kiirusega ja mul hakkavad järjest valmima kingid mu perele. Ja nagu teada tõde, et siin üks heade mõtete ja ideede varaait on, siis olen ma ka siit nii mõndagi järgi proovinud.
Ahjusoojalt siis esimesed täiesti valmis asjad; kõigepealt BUBBLY õpetatud ja sellel aastal väga moes CALORIMETRY saab oma kingikotti minia. Talle peaks see hästi sobima. Veel leiab ta oma kotist PAJALAPID sest viimasel külaskäigul avatasin, et need tal just puudu on.
Väikene tütrepoeg Tõnis saab KAELUSSALLI ja et ta fännab praegu hirmsasti lepatriinusid, siis on sallil ka üks lepaka moodi asi.
Kellele lähevad järgmised pajalapid, ei ole ma veel otsustanud, aga küll nad omaniku leiavad. Nende õpetust jagas lahkelt MUHV. VAADE ÜHELT POOLT ja VAADE TEISELT POOLT. Neid oli täitsa vahva teha.
Aitajatele siinkohal

Need olid siis esimesed asjad. Teised on veel toored ja ootavad järelvalmimist.

Ja üleüldse ei saa ma aru, miks taevas on kogu aeg pilves. Tahaks ju ka tähesadu , varsti on sellel vaatemängul lõpp ja mul kõik soovid soovimata . Aga ma kirjutan oma soovid siis , ehk jõuan veel.

Kaunist jõulude ootust kõigile
hetty posted @ 23:14 - Link - kommentaarid (3)
13 Detsember 2007
Õhtukest kõigile!

Päkapikuprojekt siis selleks aastaks jälle läbi. Yllepilt saadud pakki näitasin üleelmises postituses ja nüüd siis need asjad mille sai minult Krista Rakverest.
PÄKAPIKK PÄKAPIKUKRUUSIS. Nägin poes sellist armsat kruusi, kus päkal jalad nööriotsas, tundus väga vahva kruus ja nii ma siis ta ostsin ja et omal oli plaanis pakki päkapikk teha, mille õppetust Mimm lahkelt jaga - tänud siinkohal Mimmile - siis sobisid kruus ja päka kenasti kokku.
SALL , õpetuse sain Minu Käsitöö Mütsid, Kindad, Sallid ajakirjast. Kulus 5 tokki lõnga VOGUE. Otsets on teistvärvi lõng. Ja vardad 5. Salli laius umbes 70cm ja pikkus umbes 170cm.
MUHV. Et oleks midagi ka täiesti omalooming siis tegin ka sõrmedele soojahoidja. 1 kera efektlõnga ja natuke VOGUE lõnga käiste jaoks. Vardad 3.
Muidugi peitis päka enda sees ka magusat veidi.

Nüüd siis see projekt läbi ja jääme ootama uut päkaprojekti 2008.

Kena lumeta, aga karget õhtut kõigile.
hetty posted @ 19:00 - Link - kommentaarid
08 Detsember 2007
REPORTAAZ "KUUSEPUU 2007" KONKURSSILT!

Olengi Türilt tagasi. Vahva päev oli. Ja, et seda mitte ainult enda teada jätta siis pajatan teile ka muljeid.
Kui mina Türi Kolledzi juurde jõudsin, olid Thea1 ja Veigi1 juba seal (on ju tuttav algus, nagu Lutsu Kevades) . Nad olid mul kenasti uksel vastas - oleks nagu kauge külaline tulnud. On hea tunne kui oled oodatud. Läksime siis aga üles ja hakkasime ettevalmistusi tegema. Meil tegelikult ei olnudki vaja palju vaeva näha, sest kodust võtsime kaasa juba valmis tehtud asjad, jäi ainult lauapeale sättida. Kuna ikka olime plaaninud ka konkurssist osa võtta, siis sai meie võistkonna nimeks "ISETEGIJA". Noh lihtne nimi ja meid väga iseloomustav. Võistkonda kuulusid siis Thea1, Veigi1 ja mina.
Pidulik osa algas muidugi tervitus sõnade ja noorte meeste vahva LÕÕTSAMUUSIKA saatel. Poisid oli ikka väga vahvad kuigi alles nii noored. Tuju oli jälle kraadivõrra parem. Räägiti jõulukommetest meie vanaemade ja vanaisade, emade ja isade ning ka meie endi aegadest. See oli ka täitsa huvitav. Näiteks mina enne ei teadnud, et jõulude ajal käisid noored vallalised mehed perest peresse ja olid juskui jõulusandid, kes tõid külakostiks jõuluõnne ja häid soove ning said vastutasuks lonksu kalja või koduõlut. Vaesed mehekesed, kui nad terve küla sedasi läbikäisid, mis ütles siis nende pea järgmine hommik. Ma ei taha sellest mõelda.
Nüüd siis võistlusel osalenud tööd: \"ISETEGIJATE\" võistlus töö siis muidugi kõigepealt - oma särk on alati ihule lähemal, see ju teada tõde. Võistkond VEIMEVAKK koosnes, nagu ma aru sain Türi memmedest, neil oli ikka vahva "oskari pea" laual. SAMBLAST KUUSE meisterdasid 3 väikest neidu, nii armas oli neid vaadata, lapsed oli hästi ettevalmistunud ja tegid hoolega oma tööd. Järgmiste võistlustööde autorid ja nende tegemised on mul teadmata, aga tööd on igaljuhul fantastilised.
TULUKE
RIIDEPUU
KRISTINA PATS
KOMMIPABERITEST KUUSK
Ka oli väike NÄITUSELAUD, kus olid siis nii helmestest kuuseehted, kui vildidud ja õmmeldud asjad.
Aga, et ikka oleks kindel kes meie võistkonna olid siis pildiline TÕESTUS ka.
Väikesed töötoad ehk lauad olid ka üles seatud: VILDIKALA TÖÖTUBA kus tegutses usinalt ja näitas ette IT foorumis kirjas BASTET ja laua teises otsas sai helmestest jõulutähti teha.
LIIVAKAARTIDE TÖÖTOAS tegid noored neiud vahvasid jõulukaarte.
Thea1 oli üles seadnud ka SEEBIVILTIMISE TOA, sellest võtsin ise ka usinasti osa. Aga pildile jäi MEID seal rohkemgi. Minu ja Thea1 vahel silub seepi Bastet. Seebiviltimise TULEMUS on siis selline.
Kõige lõpuks sai meie võistkond mitte küll peapreemia aga ÄRA MÄRGITI küll. Aga mitte võit ei ole tähtis, vaid osavõtt.
Päev oli igati vahva, selgeks sai seebiviltimine, maitsvat kringlit ja kohvi kõht täis, toredaid inimesi sai näha.
Ja üks ühine nimetaja on neil toredatel inimestel - NAD ON KÕIK ISETEGIJAD, RÕÕMSAD JA AVALAD.
Mina jäin selle üritusega igati rahule.

Selleks korraks reporter HETTY lõpetab.


Ilusat nädalavahetust kõigile!
hetty posted @ 16:02 - Link - kommentaarid (5)
07 Detsember 2007
ÜLLATUS, ÜLLATUS!

Mind tabas täna tõeline üllatus kui postikana oli vara - nii vara, et ma olin veel voodis - ukse taga. Seisis seal, pakk käes ja nõudis isikut-tõendavat dokumenti. Mulle ei tulnud suure ähmiga meeldegi, kus on mu ID kaart ja prillid. Ma tavaliselt ei oota nii vara külalisi. Kui siis kõik protseduurid tehtud ja uks postikana järel kinni pandud, seisin esikus ja mõtlesin, kas panna pakk jõulusid ootama või teha kohe lahti. Mis te arvate kumma variandi ma valisin? Ei ole siin kaksipidi mõtlemist - uudishimul on tappev jõud - kohe pakk lahti ja vaja ju vaadata mida päka mulle saatis. Ma ju ikkagi hea laps olnud sellel aastal . Oh kui palju vahvaid asju sealt välja tuli. Vaadake teie ka ÜKS OSA PAKIST ja TEINE OSA PAKIST. Vahva kott ja mõnus sall, 2 käsitöö ajakirja ja 2 tokki lõnga, maitsev tee külmateks talveõhtuteks, salvräti pakk ja üliarmas karupäkaga pesulõks ning väga healõhnaga küünal ning kõige lõpuks kommikarp, millest ma praegu viimase suhu pistan ......mmmmmmm kui maitsev. Aga kallis päka, ma ei suutnud sind tuvastada - ütle, kes sa oled, et saaksin sinu peale mõelda kui küünla põlema panen. Vot selline kena üllatus täna. Kui päev selliselt algab siis on ikka terve päev hea olla.
TÄNAN SIND VEEL KORD, MINU PÄKAKENE

Ja nüüd ajakirju uurima

Ja juba saingi teada, et mu päka oli YLLEP.
Nüüd tean kellele mõelda kui seda hea lõhnaga küünalt põletan
hetty posted @ 10:39 - Link - kommentaarid (2)
01 Detsember 2007
Sedasi siis!
Öeldakse, et mis pahasti, see uuesti. Ennist tehtud postituses kadusid pildid ära ja see ikka minu viga, jätsin tühikud sinna kuhu ei tohi neid jätta. Loodan, et nüüd on kõik õieti!
Nüüd siis uus postitus. Ei tea kas sama jutt ka tuleb või ei, aga üritan.

Pärnus käidud nagu niuhti. Aitähh pean aga selle eest ütlema Minnile ja tema kaasale, kes mu sinna viisid ja Drex´ile ja tema kaasale, kes mu sealt jälle tagasi tõid. Tänan teid
Pidu oli väga vahva ja nii tore oli kohata vanu tuttavaid. Tegin ka mõned pildid:Ja üllatus moment oli ikka rabav:

IT värvides tekki, padjad ja jõulutähe said Kikukas, Master, Susa, Lynx ja Ampsak. See oli vahva moment.
Suured tänud korraldajatele ja eriti Susale!

Tänase päeva lisavõlu oli kui sain Erialt PROSSI. Aitähh sulle! Su ehted on päriselus ikka fantastilised!

Ja natuke omatehtut ka. Murdsin pead kust, kuidas saada oma fotokale kotti. Nagu isetegijale kohane meisterdasin ise, ei läinud kaubandusele lisa käivet tegema ja selline saigi minu FOTOKA KOTT
Ise jäin rahule.

Vot selline vahva päev oli täna!
Vabandan nende ees kes eelmises postituses pilte ei näinud ja tänan eelmise postituse kommenteerijid!

Kaunist jõulude ootust!
hetty posted @ 22:27 - Link - kommentaarid
264409 uudistajat