Vanaema Hettykas
Vanaema Hettykas
Kõige rohkem meeldib kududa ja heegeldada.
31 Detsember 2006
ALGAS AASTA 2007! HEAD UUT AASTAT!!!!!!!
hetty posted @ 22:24 - Link - kommentaarid (6)
30 Detsember 2006TOREDAT AASTAVAHETUST KÕIKIDELE ISETEGIJATELE JA TEIE PEREDELE!!!!
hetty posted @ 20:50 - Link - kommentaarid (6)
23 Detsember 2006

ON JÕULUÖÖ
SA MÄLESTUSI NAGU PÄRLEID LÜKKID
KUI ISTUD VAIKSELT, KÜÜNAL VILGUB VEEL
SA ÖÖSSE VAATAD - KÜÜNLATULLE
JA MÄLESTUSED SEISAVAD SU EES
ON JÕULUÖÖ
TÄIS TÄHTI KÕRGEL SÄRAB
ÖÖ VAIKIB, LAKANUD ON PÄEVAKÄRA
AEG ASTUB TASA
VANAEMA TAAS JÕULUJUTTE VESTAB LASTELE.

KAUNEID JÕULE KÕIKIDELE ISETEGIJATELE JA TEIE PEREDELE!!!
hetty posted @ 22:37 - Link - kommentaarid (8)
Tere jõulueelset laupäeva õhtut!

Et aasta hakkab lõppema, veel ainult nädala jagu on seda aastat veel, siis otsustasin ma oma selle aasta viimased valmis tööd siia välja panna. Neid ei olegi palju ainult 2 kapuuts-mütsi, mis eesmisest postitusest välja jäid. Need mütsid on tehtud ajakirja "Käsitöö" sügisesest numbrist, mis paljudel olemas on. Sinine müts on tehtud lõngast HIT ja kulus teda veidi üle ühe toki ning vardad 3. Kollane müts NOVITA LIISA-st ja vardad samuti 3.

sininemyts1
sininemyts2
sininemüts3

Sinise mütsi servad hoiavad selle pärast eemale, et väikemehe kael on liiga jäme ja mütsi nööp ei ulatanud kinni.

kollanemyts1
kollanemyts2
kollanemyts3

Mõlemale mütsile õmbles tütar sisse ka voodri. Mannekeniks on tütrepoeg Tõnis.

Kuna tegin ühe väikse muudatuse blogis, siis tutvustan natuke oma lemmikut ka. Saage tuttavaks minu kass
kellel nimeks Väike Vänt. Muuseas ta on täitsa emane kiisu, 4 aastat vana ja üsna vigureid siiani täis. Minult on palju küsitud, miks tal selline nimi on. Kas on isane või? Tema nimega on sellised lood: Kõigepealt mulle üldse ei meeldi sellised ebatraditsionaalsed nimed, nagu Miisu ja Kurru ja teised. Meil on ikka, kas Valge Käpp, Vana Moor.
See kass sai oma nime oma iseloomu tõttu, sest tal on sellised omapärased vigurid - viskad lõngakera teise tuppa, tema toob tagasi nagu koerake oma palli, kui tahab juua siis kolistab kraanikausis ettejuhtuvate asjadega, et märku anda. Ja hommikul, kui mul on kõige magusam uni, siis otsib tekiserva alt mu varbad ja näksib nii kaua kuni ma ta õue lasen. Sellepärast siis ongi vigureid täis Väike Vänt. Tal pass ka ja puha.

Selleks aastaks siis sedasi. Pooleli on ainult kaks asja, vanutamiseks tehtud müts - ootab vanutamist ja heegeldan ühte pluusi, et oleks millega veebruaris mehe juubelil suguseltsi ees eputada, kui muidugi välja tuleb.

Tänaseks siis kõik. Head jõuluvana ootamist ja verivorsti, süldi ja piparkoogi tegemist kõikidele!
hetty posted @ 15:17 - Link - kommentaarid (5)
21 Detsember 2006
Tere taas!!

Nüüd riskin ja panen jõulukingid ka üles. Osa on küll juba jõuluvana käes, aga osa on veel viimata, aga noh loodan, äkki ei piiluta.
Kõigepealt siis väikestele pojatütardele kaelus-sallid. Roosa lõng on Novita Liisa ja kollane lõng on Hanna Cable, mõlemad on akrüülid ning oranž ja tumekollane lõng on mõlemad HIT polüakrüül. Õpetus kõigile teada kust, muidugi Eria blogist. Minugi poolt aitähh.

KAELUSSALLID

Edasi on nende tüdrukute emale mr Salomonis ponšo. Lõngaks BABY. Ja tehtud ebatraditsiooniliselt. Ei alustanud nagu kolmnurkset salli, vaid hakkasin tegema neljajandilist. Tegin kõigepealt 24 rida ja siis hakkasin kaelust tegema ja ka muidugi neljakandilist ja kui kaelaauk oli paras siis kudusin edasi samuti 24 rida. Ridade ja silmade arv on tegelikult matemaatiliselt tuletatud. Siis heegeldasin kaelusesse 2 rida ühekordseid sambaid ja et oleks teada kumb esimene, kumb tagumine pool (tegelikult vahet ju pole), heegeldasin ka väikese lillekese ette. Miks nii tegin, lihtsalt tahtsin proovida, kas tuleb välja. Minu arvates tuli küll.

PONSO

Siis mainis tütar mõni aeg tagasi, kui nägi minu punast boa, et talle sobiks selline valge. No mis emal üle jäi, tuli teha ja ikka hea kui soovi avaldatakse. Tehtud on PRINCESS MOHAIR-ist. Salli pikkus on 2 meetrit.

NARMASSALL

Järgmine üllitis on tütrepojale papukesed. Laps peaks varsti käima hakkama ja sellised piduriga papud kuluvad ehk ära. Papud tehtus HIT lõngast ja talla alla sai siis proovitud piduriks FUN LINER GLITTER-it. Seda ei tea veel, kas pidur ikka peab või ei ja kas kulub ruttu maha või peab vastu, seda saab ehk hiljem kuulda.
Kindad sellel pildil on kootud lihtsalt niisama, näidiseks või nii. Praegu veel majas sellist väikset titat ei ole, aga noh küll nad tulevad, ega nad tulemata jää nagu Tootsi lapsed.

PAPUDJAKINDAD

Ja siis veel kaks volang salli. Üks on heegeldatud ja teine kootud. Kautatud on TIFFIK lõnga, nii punane kui valge. See on see lõng mille eest ma tänasin Paide jõululaadal ühte lõngamüüjat taati, kes mu elu päästis. Ja musta on PRINCESS MOHAIR. Kootud sallile tegin algul vardale 270 silma ja lõpuks oli neid 943 umbes. Valge osa on kootud lihtsas pitskoes. Salli pikkus on umbes 2m.
Mõlema salli õpetused on Susa ja ka teiste blogides nähtud ja järgi tehtud. Aitähh ka neile.

HEEGELDATUDVOLANGSALL
ja
KOOTUDVOLANGSALL

Heegeldatud sall sai vanema poja pruudile kingiks ja kootud sall on veel ilma omanikuta, aga ta kulub ehk mulle omalegi marjaks ära.

Sedasi siis sellised asjad see kord, eks järgmine kord jälle uued. Loodan mitte väga pikka vahet pidada.

Jõuludeni veel 4 päeva ja siis ongi nad käes. Head ootamist teile.
hetty posted @ 19:28 - Link - kommentaarid (9)
18 Detsember 2006
No nii siis nüüd saan ma ka oma päkapiku isiklikult ja konkreetselt tänada.
SUUR SUUR AITÄH INKSULE KINGITUSE EEST, MULLE VÄGA MEELDIS JA OLEN ÜLIMALT RAHUL

Aga meil täna maa veidike valgem kui eile, õhuke lumekirmetis on maas ja õhk ka kargem. Tuleb lumi ehk ikka jõuludeks maha
hetty posted @ 12:49 - Link - kommentaarid (2)
17 Detsember 2006
TERE JÄLLE JA ILUSAD ADVENTI TEILE!!

Viimane postitus oma töödest on rohkem kui kuu aega tagasi tehtud, aga ega ma ei maganud niisama. Koguaeg näppud käisid ja nüüd on valminud hulk asju. Täna panen osad siis teile hinnata ja kritiseerida, kui viitsite. Ülejäänud tulevad vast jõulude ajal, siis kui jõulutaat on meilt läbi astunud ja kingid ära viinud.

Kõigepealt muidugi mulle tahtud päkapiku kingitus, mis mulle väga meeldib. 2 imepehmet patja, 2 päkakat ja majoneesiküpsised. Küpsistest pilti ei ole, sest need sõin ISE ära ja hästi ruttu, sest olid väga maitsvad ja suus sulavad. Kahjuks ei ole ma suutnud tuvastada oma päkat, olen vilets detektiiv, sellepärast palun päkal endast märku anda, et saaksin veel kord südamest tänada.

PÄKA KINGITUS

Nii nagu ma juba kusagil foorumis mainisin, et tõin ise jõulud tuppa. See tähendab tegelikult seda, et osa jõulust võtsin kapist välja ja osa tegin hommikul valmis.

JÕULUPARG

Pärja valmistamine lihtne ja kiire. Võtsin jupp traati, keerasin ümber vanu ajalehti (SL Õhtuleht- väga sobiv, sest on hirmus paks ja tühja loba täis), ajalehtedele panin ümber veel kihi fooliumit, et hästi koos seisaks ja siis keerasin poest ostetud rohelise ja lilla karra ümber, 2 kellukest ja väike lipsuke ka ja ongi valmis. Vaim tuli peale ja selle tegin hommikul valmis.

Lauakaunistus oli mul juba eelmisest aastast valmis.

LAUAKAUNISTUS1
LAUAKAUNISTUS2

Lauakaunistusega läheb veidi kauem aega, aga ei ole keeruline. Selleks on vaja porolooni tükki, mina kasutasin selleks ära elektroonika kaitsmiseks pakkis olevaid tükke, neil on nii vahvad augukesed sees juba kuhu pärast asju peale panna. Siis läheb veel vaja 5-7 korda 5-7cm suuruseid riide tükikesi. Riidetüki suurus on maitse asi. Sobivad hästi sits, batist, ka tugevam siid, üldiselt jälle vaadata oma lapikott üle. Ning lõpuks puust, plastmassist varras, võib olla pliiats. Ja tuleb hakkata neid riidetükke nüüs vardaga porolooni sisse torkima. Ja nii kujuneb lillest vanik. Sinna peale siis võib panna mida hing igatseb. Selle õpetuse sain ka kusagilt, aga enam ei mäleta täpselt kust, vist telekas õpetati mingis saates.

Sai ka katsetatud üks suvemüts lapsele, heegeldatud niidist HANNA CABLE nõel 1,5

HEEGELDATUDMYTS

Tegin ma siis ka paar lumehelvest omale- kõik ju teevad.

LUMEHELBED

Tegin endale ühe kapuuts-salli. Šnitti võtsin ajakirjast KODUKIRI 2002. november. On mõnus ja soe. Mulle ei meeldi eriti mütse kanda, st. ei ole endale veel seda õiget leidnud ja teinud. Śalli osal kasutatud lõng teadmata, oli selline karvane, aga natuke karmim kui mohäär. Ja kapuutsi osa on kootud heie koos BARONESSE mohääriga. Vardad salliosal 5 ja kapuutsiosal 3.

kapuuts-sall1
kapuuts-sall2


Siis veel üks tellimuseks tehtud müts ja sall. kahju ainult, et müts lasi kiiresti jalga ja mul pilti ei ole, ainult sall.

TRIIBULINESALL

Kasutatud lõnga NOVITA FIESTA ja vardaid 9. Kootud on ripskoes, ehk siis edasi-tagasi kududes kogu aeg parempidi.

Ja lõpuks veel üks untsu läinud "sall". Nimelt minu puhul kehtib raudselt reegel, et esimene vasikas läheb aiataha, kuigi Susa väidab vastupidist. Tahtsin siis ka katsetada seda palju räägitud pesumasinaga vanutamist. Lugesin õpetusi siit ja sealt. Ladusin villase lõnga lina peale ja heide kõigepeale. Mässisin lina rulli ja sidusin kinni, oma arust. Panin saadud vorsti pesumasinasse ja jäin huviga tulemust ootama. Ja välja tuli selline:

ASI

Salliks ei saa seda vist pidada, aga noh ära proovitud ja vead teada. Täitsa minu oma viga. See nuts oleks pidanud tugevamalt kinni mässima. Masin ju väntab teda seal edasi ja tagasi, see jube mis seal toimub ja minu "salli" ots trügis välja ja no näete ise mis välja tuli. Teine ots, mis oli ilusasti lina sees on nii enam nähem. Aga mul oli just sellist õppetundi vaja, teinekord olen targem.

No nii nüüd olen teid oma blogis piisavalt kaua kinni hoidnud. Tänaseks on kõik. Tänan tähelepanu eest!
Minge teiste blogisid ka lugema. .
Ilusat viimast jõulunädalat teile.
hetty posted @ 17:36 - Link - kommentaarid (7)
09 Detsember 2006
Abi tuleb kui häda suur!

Täna juhtus minuga selline lugu.
Nagu tegijal ikka juhtub, nii ka minul, üks rida oli vaja heegeldada ja lõng sai otsa. Panin siis kiiruga lõunase bussiga Paide, et Lipi-lapi ärist uus lõng osta. Aga enne mõtlesin läbi käia teele jäävad kauplused, nagu naised ikka teevad. Kiikasin siia ja piilusin sinna, kell tiksus oma soodu ja kui vajaliku poe ukse taha jõudsin selgus kurb tõsiasi, et täna laupäev ja pood varem kinni pandud. Oh seda kurvastust siis mis mind valdas. Ma ikka täitsa õnnetu kohe. Lonkisin siis edasi ja et aega oli bussini, siis astusin ka Jõululaadale sisse, nii oligi plaanis, sest jäi see laat kohe bussipeatuse kõrvale. Ja ei tea küll mis või kes mind juhatas väljas ühe laua juurde (arvestage sellega, et kell 15.45 on juba päris videvik ja ei näe kaugelt mis seal müüakse) ning kujutage ette ühe õnnetu inimese rõõmu kui ta näeb laual lõnga virna. Ja ka mulle vajalik valge mohäär lõng kõik olemas. Seda tunnet ei oska kohe sõnadesse panna. Ma oleks kohe kallistanud seda pappit, kes seal müüs kui poleks meie vahel olnud pikka ja laia lauda. Aga tänasin ma teda küll eesti ja vene keeles (ta oli vene papi) ja ütlesin, et ta on mu elupäästja. Papi tegi suured silmad ja küsis kas siis paar tokki lõnga saab kellegi elu päästa. Saab papike, saab ja kuidas veel. Edasi läksin juba laulu ümisedes bussi peale. Nii mõnigi vaatas kahtlaselt mulle järgi, aga mis mul sellest. Ainult mina teatsin sel hetkel, et ma olen täitsa kaine ja ei ole mitte hull, vaid lihtsalt õnnelik.

Selline päev siis täna.
Rahulikku õhtut teile kõigile
hetty posted @ 20:31 - Link - kommentaarid (6)
02 Detsember 2006Jeee!!! Juba üle 10000 uudistaja! Aitähh kõigile!
hetty posted @ 16:59 - Link - kommentaarid
01 Detsember 2006

ILUSAT JÕULUKUU ALGUST KÕIGILE ISETEGIJALTELE JA KÜLALISTELE JA PALJU RÕÕMSAID PÄKKAPIKKE PIILUMA!!!
hetty posted @ 21:36 - Link - kommentaarid (3)
266098 uudistajat